Skocz do zawartości

Asrock extreme4 z97 problem płyta nie wstaje.


Recommended Posts

Zadzwoń do support i sprawdz czy sklep/hurtownia zarejestrowały sprzedaż u producenta. Jak tak to dowód zakupu jest zbędny. 


sorry jesli glupoty pisze ale pierwszy sie spotykam aby myszka/klawiatura swiecily po wylaczeniu komputera (w pracy mam bezprzewodowe, w domu przewodowe) i takich opcji nigdy nie zaznalem tym bardziej swiecacej plyty glownej czy gpu. Wiec jesli one swieca to znaczy ze komputer nie wylaczyl sie calkowicie a przeszedl w stan typu 'wake on lan' lub innego typu (nie uzywam tych trybów)... po wylaczeniu go wtedy z prądu moga sie potem dziac jakies jaja.

 

z tym mial nie jeden problem, np: http://forums.tweaktown.com/asrock/57488-asrock-z97-extreme4-turning-computer-off-sleep-issue.html

 

odnosnie tego problemu z wlaczaniem sprawdz podlaczenie wtyczki 8pin (kiedys czytalem ze niektorzy mieli z tym problem), inni polecają pobawić się przyciskami PWR/RES w dolnym rogu na płycie głównej (w niektórych przypadkach działa za 1 razem, inni klikają po 100x aby załączyło się) - ostatecznie wszyscy pewnie i tak wysyłają płyty na RMA, z tego co pamiętam od serii 46 problem zanikał gdy Asrock objął oficjalne stanowisko w tej sprawie, że "ponieważ niektórym użytkownikom pojawiało się (...) dlatego wydaliśmy serię płyt głównym z usuniętym problemem" - cytując w skrócie komunikat z usa..

W biosie można ustawić usb tak że po wyłączeniu komputera jest możliwość ładowania np smartphona. Wtedy klawa i mysz będą świecić.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz mam Tagan TG800-U25, komputer potrzebuje około 15-20 sekund po podaniu mu zasilania żeby się włączył.

 

Poza tym, mój czy jest usypiony czy wyłączony (ale pod napięciem) to nigdy nie świeci.

W trybie uśpienia (S3/STR), miga tylko dioda od zasilania.

Link to post
Share on other sites

Dla potomnych ASrock przyjmuje na gwarancję bezpośrednio od osób prywatnych bez dowodu zakupy. Jednocześnie poinformowali mnie zw na terenie Europy nie są wstanie naprawiać płyt poprostu wymieniają. Oddział ASRock'a znajduje się w:

 

Bijsterhuizen 1111

6546 AR Nijmegen

The Netherlands

Email: rma@asrock.nl

 

Jeśli nie reklamujesz przez sklep musisz sam pokryć koszty przesyłki, obsługa jest w języku Angielskim, Niemieckim i Holenderskim.

Link to post
Share on other sites

Wcale mnie to nie cieszy ponieważ sprzedawca juz ją reklamował w ten sam sposób i powód był ten sam.

Wcale mnie to nie cieszy ponieważ sprzedawca juz ją reklamował w ten sam sposób i powód był ten sam.Wiec tak na prawdę to ona jest nowa.

Wcale mnie to nie cieszy ponieważ sprzedawca juz ją reklamował w ten sam sposób i powód był ten sam.Wiec tak na prawdę to ona jest nowa.

Ehh

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam z powrotem ☺Nowa płyta prosto od ASRock'a działała uwaga TRZY tygodnie ☺ Komputer nie startuje , wiatraki chodzą, nie działają ledy na płycie ,przycisk startu uruchamia płytę , nie ma pikniecia biosu , monitor nie uruchamia obrazu. Zmiana kostki biosu z A na B , podmiana baterii biosu nie pomaga. Uruchamiałem go też z samym Cpu bez zmian. Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Kiexys gdziez tam chyba pisalem Ci a moze komus innemu ze extreme4 i 6 miewaly cale serie wadliwe. Nie tylko ten producent tak mial no ale mowimy o nim. A na tej najtanszej pewnie pochodzilby jeszcze kilka lat a extrema zapewne daja Ci kolejnego z palety az Ci sie znudzi oddawanie lub bedzie po gw :)

Link to post
Share on other sites

a tam pisanie, asusy po 1000zł padały lawinowo, wciskają w te płyty obecnie tyle rzeczy, że mało kto wie do czego wszystko służy a większość i tak 50% tego wszystkiego nie potrzebuje nawet raz w życiu użyć, no ale wciskają, a potem nic dziwnego, że coś tam psuje się i leci cała płyta. Teoretycznie najpewniej kupować najtańsze bez tego wszystkiego, ale one są najbrzydsze i kółko się zamyka.

Link to post
Share on other sites

Sam na co dzień doświadczam problemów z tym mobo. Brak napięcia przez pare minut(np) poprzez wyłączenie zasilacza = płyta nie wstaje, trzeba resetować CMOS przyciskiem. Męczące to, ale co zrobić. Ciężko mi tak odesłać płyte do Holandii, za niebagatelną kwotę i czekać dłuższy czas na odpowiedź ASRocka.

Link to post
Share on other sites

 

 

Brak napięcia przez pare minut(np) poprzez wyłączenie zasilacza = płyta nie wstaje, trzeba resetować CMOS przyciskiem.

 

Moja wstaje ale po 1-2 minutach od włączenia zasilacza.

Wydaje mi się, że problem leży w detekcji napięcia PS-On.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...