Skocz do zawartości

problem z obudowa prosze o pomoc


Recommended Posts

witam wszystkich mam problem a zarazem watpliwosci. moze ktos z was bedzie mogl mi pomoc. wiec tak zawsze chcialem miec obudowe Acer Predator G7700 udalo mi sie znalesc sama obudowe wiec ja kupilem. rowniez planowalem od dawna zmiane kompa wiec kupilem czesci na ktorych mi zalezalo o to lista

 

Intel Core i7 4790K s1150

ASRock Z97X Fatal1ty Killer

2 x SLI 4GB EVGA GTX970 SC ACX2.0 PCIE

CW-9060010-WW - Corsair H55 Hydro Series CPU Cooler

 

HyperX 32GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 4) XMP HyperX Savage

 Samsung MZ-7KE512BW 512GB 850 PRO Enterprise Class SSD

 

teraz tak mam obudowe. czesci beda w poniedzialek. powiem szczerze ze jak ja otworzylem wyglada na bardzo mala w srodku.

i wszystko wskazuje na to ze jak wogole uda mi sie wszystko wsadzic. jedyne gdzie widze miejsce na wiatrak jak z tylu ale tam znowu bedzie radiator do cpu z wiatrakiem,nie bede mial miejsca aby dac jaki kolwiek wiatrak w samej obudowie, jedyna opcje jaka widze to jest w miejscu gdzie sa dyski twarde. nie wiem ma ktos z was taka obudowe? macie jakies pomysly? no i pytanie czy jak zrezygnuje z wiatrakow w samej obudowie. czy to bedzie bardzo zle? czy moj komp moglby sie nawet spalic? prosze o pomoc i rade.

Link to post
Share on other sites

znalazlem. no i lipa.
 

Gniazda na wentylatory
Przód (rozmiar) brak
Tył (liczba) 1
Tył (rozmiar) 120x120
Góra (rozmiar) brak
L. bok (rozmiar) brak
P. bok (rozmiar) brak
Dół (rozmiar) brak Wentylatory
Liczba wentylatorów 120x120 mm 1

 

 

 

czyli jedno miejsce gdzie i tak juz idzie radiator do cpu. co prawda ma on wentylator. ale to bedzie wystarczajacie ? nie przegrzeje mi sie'/.?

Edytowane przez maciejmantaj
Link to post
Share on other sites

Zmontujesz zobaczysz. Nie da się wszystkiego przewidzieć. Na temperatury masz podgląd możesz je obserwować w czasie prawie rzeczywistym np. instalując MSI Afterburner może obserwować temp. GPU i CPU w zasobniku systemowym. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

no masz racje. no coz jezeli bede musial zmienic obudowe to szkoda. bo fajna jest :D i ciezko kupic sama obudowe D:


wlasnie jeszcze jedno ;d

 

mam 2 x evga  gtx 970 sli, i sie zastanawiam czy jak dokupie jeszcze jedna sztuke. zeby zrobic 3 x. to bedzie duzo lepiej czy jest to marnowanie kasy bo efekt bedzie zaden?
zaznaczam ze dopiero zbudowalem sobie kompa. wiec wszystko jest nowe. karty procek. ram.
wiec nie chce ich sprzedawac i zamieniac. na 980 itd.

Link to post
Share on other sites

Na tej płycie nie zrobisz 3 way sli, nvidia nie wspiera pci-e 4x. Co do obudowy to szczerze piekarnik jak na taki sprzęt. Zestaw za taką kasę i trzymanie tego w czymś takim to masakra. 

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega napisał, xl r2 będzie dużo lepsza, chłodniej, ciszej, wykonanie kilka klas lepsze. Duża możliwość dodatkowej wentylacji + sporo miejsca w środku. 


Co do kart to masz możliwość tylko max 2x 970 czyli to co teraz masz, lub 3 way crossfire, ponieważ AMD wspiera karty na pci-e x4. Tak jak teraz masz karty działają w trybie 8/8, u AMD masz możliwość pracy w 8/4/4. Co do twojego rozumowania do quad sli to nie wiem jak do tego doszedłeś skoro masz 3 porty pci-e, tę 4 kartę gdzie byś podłączył :P


Jedynie na Asus maxiumus VI extreme masz dodatkowy chip na podstawce 1150 dzięki któremu masz możliwość zrobienia 3/4 way sli. 


Przy tych niereferencyjnych 970 szczerze wszystko się tam będzie gotować. 

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...