Skocz do zawartości

Uruchomienie kompa i czarny ekran.


Recommended Posts

Witam,

mam komputer który po włączeniu pokazuje czarny ekran.

Napęd DVD sprawdza i słychać odpalenie dysku, wiatraczki również pracują.

Komp ma 2 karty (jedna wbudowana a druga normalna).

Sprawdzałem przewody czy podłączone, obie karty podłączałem i nie mam pomysłu co może nie działać :/

 

Zdjęcie kompa:

http://wgrajo.pl/img/111ouo.jpg

może coś pomoże :P

 

Nie chce podłączać po kolei tych rzeczy pod mojego kompa bo mam obudowę zamkniętą i wszystko pospinane elegancko :P

Link to post
Share on other sites

1. Na zdjęciach nie widzę speekera (tego małego głośniczka) podepnij ze swojego 2 komputera może bios sygnalizuje jakiś błąd.

2. W takich sytuacjach najprościej odpiąć wszystko (dysk, napędy, kartę graficzną, zostawić 1 ram), zostawić tylko płytę+cpu+1 kość ramu i spróbować odpalić, jeżeli ruszy dokładasz do momentu, aż nie wstanie i wiesz, co jest winowajcą.

3. Jeżeli nie ruszy to najprawdopodbniej (w kolejności) padł zasilacz, płyta, ram, cpu.

4. Zasilacz możesz podpiąć swój lub pomiar napięć.

Acha kiedyś miałem sytuacje, że wystarczyło przetrzeć styki RAMu i płyty, przez kurz komputer nie chciał wstać

To tyle ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Nie mam głośniczka też u siebie. Ram mogę mój wpiąć. Nie mam jak sprawdzić tylko płyty głównej i procka.

Dzisiaj to weekend więc "popłynę" a tym złomem zajmę się w niedziele.

 

Zapomniałem dodać że wiatraczek na chłodzeniu CPU był w druga stronę :)

A historia jego była taka że ktoś go kupił na allegro, pochodził pół miesiąca i jakiś błąd był, potem czekał z miesiąc na naprawę u mnie :)

Edytowane przez helganin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...