Skocz do zawartości

Problem z przejściówkami


Recommended Posts

Witam. Ostatnio kupiłem nową kartę graficzną - Gigabyte GTX 970. Po podłączeniu kablem hdmi monitor nie widzi karty i przechodzi w tryb uśpienia. Sprubowałem na kablu d-sub z przejściowką dvi-i na vga i działa bez zarzutów ( podejrzewam ze wejscie hdmi w karcie jest zepsute - kabel i monitor mam 100 % pewnosci ze dzialaja bo testowałem na innej karcie - jak na razie nie chce odsyłac bo za długo czekałem na ta karte ). Ostatnio kupiłem przejsciowke dvi-i na hdmi żeby podpiąc sie za pomocą kabla hdmi - na początku obraz jest wyswietlany z ta roznica że za pierwszym razem monitor czarny sie zrobil i wyswietliło 75 Hz / 60 HZ - po nacisnieciu ESC przeszło na 60 hz i normalnie wyswietlało z tym ze obraz był stanowczo za duzy - niedopasowany do monitora , w jakiejs dziwnej rozdzielczosci. Niestety po animacji wczytywania windowsa gdy powinienem zobaczyc ekran logowania pojawia sie czarny ekran z komunikatem żeby podpiąc monitor.... tak jakbym odpioł kabel, a wiem że działa bo po restarcie dalej to samo - wyswietla do momentu przejscia do ekranu logowania (dalej z niedopasowaną rozdzielczością). 
Obecne mam rozdzielczosc 1920x1080 przeszedłem na 1280 ale nie dalo to efektu(jedynie na początku była ta rozdzielczosc ale po sekundzie przełącza na tą pierwotną stanowczo za dużą).Na zintegrowanej grafice (hdmi) działa wszystko bez zarzutu.

Mój komp:
Ram: 16 Gb 2400

Płyta: MSI z97 g 43
karta: Gigabyte GTX 970

Monitor: LG 22MP55 (22MP55HQ-P)

O co moze mu chodzić? Co jest nie tak? Chyba coś z rozdzielczością ale nie jestem pewien.
Proszę o pomoc.



 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...