Skocz do zawartości

Siema pytanko do fanów starszego sprzętu :)


Recommended Posts

Witajcie, miałem wątpliwości czy ten zestaw powinien trafić już do retro, ale chyba tak, jest to:

Mobo: Asrock K8NF4g-sata2

CPU: Sempron 64 2800+

Ram: 512 + 256 MB Kingston 400mhz DDR1

GPU HD 4650 512mb

PSU: Logic 350W

Dysk: samsung od netbooka sata2

System: oczywiście Windows XP 32bit

 

Komputer na początku wywalał BSODy zaraz po wstaniu systemu, w losowych momentach, czasem dobrze nie wstał i już BSOD o kodzie 124 lub 9c, myślałem że ram jest zepsuty ale obie kostki przeleciałem memtestem z pendrive-a i obie przeszły test bezbłędnie.. Co się okazało podłubałem w biosie i ustawiłem taktowanie NB oraz SB na 400mhz i od tej pory komputer działa bez zarzutu, jeśli jednak przywrócę defaultowe ustawienia bios to zaraz problem wraca, teraz pytanie czemu tak się dzieje bo szczerze pierwszy raz w życiu się spotkałem z takim czyms i jakie powinno być taktowanie mostków na tej płycie prawidłowe? Dodam, że bios do mobasa najnowszy czyli 1.70p a płyta obsługuje semprona 2800+

Link to post
Share on other sites

No właśnie sprzęt świruje jedynie na defaultach biosu :D hehe niezależnie od ramu, temperatury są spoko bo powymieniałem pasty i poskładałem to z należytą pieczołowitością. Coś mu odbija i tyle, dam mu NB na 400mhz SB na 400 mhz i śmiga jak złoto, przechodzi testy stabilności, nawet zrobiłem OC semprona z 2800 do 3400+ i również stabilnie także proc daje rade, magia starocia.


Wczoraj już nie miałem głowy kminić, konkretnie za bsody odpowiada NB, SB mogę ustawić nawet na 800 mhz i komp śmiga, NB wystarczy że podbije do 600 i już zaczyna sypać BSOD-ami, teoretycznie doczytałem, że defaultowa wartość to 800mhz dla tego moba, także podejrzewam już zdegradowany mostek północny, który jedynie po obniżeniu taktowań jeszcze ciągnie.. Cóż dużo nie trace, i tak to był komputer do pogrania w stare gry, które na moim głównym kompie nie chodzą takze wystarczy

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

To jest Asrock, z tymi płytami działy się różne rzeczy, ja je najczęściej w tamtym okresie pod młotek brałem, nie było nawet sensu tego na gwarancję oddawać. Do dziś mam płytkę pod Socket 754 jak będziesz potrzebował to pisz :D

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

:D hehe dzięki za pomoc, ale szkoda zachodu dla tego złomu :) w sumie działa jak obniżyłem ten NB, wystarcza do grania w starocie z goga typu arcanum, co do zasilacza to wiem że truchło straszne ale na moim korsarzu była ta sama akcja z bsodami więc to nie jego wina, płyta wygląda dobrze, nigdzie nie ma kondensatorów napuchniętych, prawdopodobnie tak jak Ragnar pisze, jest to jakaś wina fabryczna bo te Asrocki były wtedy z bardzo niskiej półki, ewentualnie po prostu już ze starości temu kompowi odwala. 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...