Skocz do zawartości

Geforce GTX 970 (do max 1500zł) 3 opcje?


Recommended Posts

Nawet jeśli to prawda (na tym wykresie powyżej), czyli przewaga jest ok. 3fpsów na korzyść tego Radeona, to dlaczego właściwie tylko tyle? Skoro produkt AMD ma, tak jak wspomniałem wyżej: "dużo więcej jednostek cieniujących (2560 > 1664), potoków ROP (64 > 32), jednostek TMU (160 > 104), większą prędkość wypełniania pikseli (64.6 Gpix/s > 35.6 Gpix/s) i wypełniania texeli (161.6 GTex/s > 115.9 GTex/s),"

Co jest (oprócz sterowników) w takim razie najbardziej znaczącym elementem (skoro nie te w/w) w tym, że karta ma więcej fpsów czy pkt. w jakimś benchmarku?

Link to post
Share on other sites

To nie lepiej wziąć kartę która ma daje więcej FPS niż odwrotnie?

To jest wina sterów że produkty amd słabo chodzą.

 

 

Pewnie lepiej, choć nie dla wszystkich jest to najbardziej znaczący argument, ale i tak nie o to mi chodzi, tylko pytałem, co jest w takim razie najbardziej znaczącym elementem (skoro nie ilość jednostek cieniujących, potoków ROP, jednostek TMU, prędkość wypełniania pikseli i texeli) w tym, że karta ma więcej fpsów czy pkt. w jakimś benchmarku?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jest ważniejsza specyfikacja karty bo później można lepiej wykorzystać(sterowniki).

 

 

 

 

ale Blashix w linku do komputrona proponuje wersje bez x.

 

 

 

W tych testach co podałem 390 wygrywa z 970.

Edytowane przez Blashix
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jednostki typu TMU,ROP,prędkość wypełniania pikseli i texeli.

 

Hmmm... skoro w takim razie właśnie te elementy byłyby najważniejsze, a Radeon R9 290 i R9 390 mają ich dużo więcej i szybciej pracujące, to dlaczego właśnie GTX 970 jest (według różnych testów) albo lepszy niż R9 290 i 390, wypada bardzo podobnie, lub jest nieznacznie gorszy?

Link to post
Share on other sites

z koleji w innych testach przegrwa , a 390X jest na poziomie 970. Dać tyle kasy za karte słabszą , dodatkowo pobierającą więcej energii i oddającą więcej ciepła ? to jest bez sens.

 

Jeśli chodzi o TDP to bardziej jest brać 970.

 

 

 

Hmmm... skoro w takim razie właśnie te elementy byłyby najważniejsze, a Radeon R9 290 i R9 390 mają ich dużo więcej i szybciej pracujące, to dlaczego właśnie GTX 970 jest (według różnych testów) albo lepszy niż R9 290 i 390, wypada bardzo podobnie, lub jest nieznacznie gorszy?

 

Źle napisane sterowniki, z narzutem na CPU.

Edytowane przez Blashix
Link to post
Share on other sites

basket4rap, dnia 19 Cze 2015 - 15:32, napisał: snapback.png

 

 

Hmmm... skoro w takim razie właśnie te elementy byłyby najważniejsze, a Radeon R9 290 i R9 390 mają ich dużo więcej i szybciej pracujące, to dlaczego właśnie GTX 970 jest (według różnych testów) albo lepszy niż R9 290 i 390, wypada bardzo podobnie, lub jest nieznacznie gorszy?

 

 

 

Źle napisane sterowniki, z narzutem na CPU.

 

No to w takim razie teraz trochę zgłupiałem, bo nie wiem teraz, czy brać kartę technicznie (pod względem specyfikacji) chyba dość dużo słabszą (GTX 970) ale lepiej lub podobnie działającą (jak R9 390), czy kartę z lepszą specyfikacją, ale działająca podobnie lub gorzej niż GTX 970, licząc przy tym na to, że kiedyś jakimś cudem ten potencjał zostanie wykorzystany przez sterowniki (?)

Link to post
Share on other sites

No to w takim razie teraz trochę zgłupiałem, bo nie wiem teraz, czy brać kartę technicznie (pod względem specyfikacji) chyba dość dużo słabszą (GTX 970) ale lepiej lub podobnie działającą (jak R9 390), czy kartę z lepszą specyfikacją, ale działająca podobnie lub gorzej niż GTX 970, licząc przy tym na to, że kiedyś jakimś cudem ten potencjał zostanie wykorzystany przez sterowniki (?)

 

Może poczekaj aż zrobią lepsze sterowniki pod nowe radeony.

Link to post
Share on other sites

to już zależy czy chcesz czekać na cud ;)  poza tym ten 390 chyba nie jest wydajniejszy od 970 a raczej wersja 390x jest od niego trochę lepsza ( też zależy od testu ) ale też sporo droższa. Zresztą to wszystko to tylko testy więc trzeba i tak poczekać aż ktoś kupi sprawdzi.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, sporo mi się już rozjaśniło, choć intryguje mnie jeszcze taka kwestia, że wiele osób twierdzi, że zbędna jest większa ilość pamięci niż 4GB w R9 390/390x ponieważ te karty i tak powyżej 4GB nie wykorzystają takiej ilości VRAMu ze względu na zbyt małą moc. Jednak napisaliśmy wcześniej, że te Radeony R9 390/390x mają dużo większą moc (co do specyfikacji) niż GF GTX 970.

Link to post
Share on other sites

basket4rap - jak to mówią papier przyjmie wszystko, więc ja na czyste specyfikacje bym za bardzo nie zwracał uwagi.

 

 

Alcedo1 - śmiga pięknie. W Wieśka na uber w FullHD gra się bardzo przyjemnie , Dying light też wszystko na full w takiej rozdzielczości bez problemu, z zastosowań nie growych to soft 3d w wievportach poprostu fruwa :D.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...