Skocz do zawartości

Co mogło stać się z kartą?


Recommended Posts

Witam   :(   :(


 


Więc tak, koledze padła karta, na chwilę podpiąłem ją u siebie, działała przez 30 sekund, z wielkim zielonym pasem po środku... Kolega potrzebował karty, do zagrania ważnego turnieju w CS:GO, więc pożyczyłem mu swoją - karta wróciła, wszystko ok. Za 3 dni pożyczam kartę znowu, ostatni raz (dokładnie wczoraj). Karta wraca - wszystko ok, oglądałem filmy do późnej nocy... Dziś po południu włączam komputer, monitor nic nie wyświetla, wiatraki w karcie się kręcą - brak sygnału. Co mogło stać się z kartą? Można zrobić coś bez odsyłania jej na gwarancję?


Moja specyfikacja :


Karta : GTX 770 od Zotaca [*]


Płyta : AsRock H87 Fatal1ty


Procesor : I5 4670k


Zasilacz : XFX Pro serier 550w


 


Specyfikacja kolegi : 


Karta : Asus Radeon R9 270


Płyta : b85 g43 gaming


Procesor : i5 4570


Zasilacz : Crosshair 550


Edytowane przez zathradis
Link to post
Share on other sites

Witam  :(  :(

 

Więc tak, koledze padła karta, na chwilę podpiąłem ją u siebie, działała przez 30 sekund, z wielkim zielonym pasem po środku... Kolega potrzebował karty, do zagrania ważnego turnieju w CS:GO, więc pożyczyłem mu swoją - karta wróciła, wszystko ok. Za 3 dni pożyczam kartę znowu, ostatni raz (dokładnie wczoraj). Karta wraca - wszystko ok, oglądałem filmy do późnej nocy... Dziś po południu włączam komputer, monitor nic nie wyświetla, wiatraki w karcie się kręcą - brak sygnału. Co mogło stać się z kartą? Można zrobić coś bez odsyłania jej na gwarancję?

Moja specyfikacja :

Karta : GTX 770 od Zotaca [*]

Płyta : AsRock H87 Fatal1ty

Procesor : I5 4670k

Zasilacz : XFX Pro serier 550w

 

Specyfikacja kolegi : 

Karta : Asus Radeon R9 270

Płyta : b85 g43 gaming

Procesor : i5 4570

Zasilacz : Crosshair 550v

Link to post
Share on other sites

zasilacz kolegi: "Crosshair 550" czy nie przypadkiem Corsair?

(np taki: http://www.corsair.com/en-us/vs-seriestm-vs550-550-watt-power-supply )

Bo marki "crosshair" nie mogę znaleźć i jeżeli to jakiś no name to hmm brawa za odwagę... 

Jeżeli masz jakiś inny komputer z markowym zasilaczem, do którego możesz podłączyć tą kartę to zrób to i zobacz czy efekt taki sam. Może być też kwestia monitora- co się na nim wyświetla? No signal? Cokolwiek?

Link to post
Share on other sites

zasilacz kolegi: "Crosshair 550" czy nie przypadkiem Corsair?

 

(np taki: http://www.corsair.com/en-us/vs-seriestm-vs550-550-watt-power-supply )

 

Bo marki "crosshair" nie mogę znaleźć i jeżeli to jakiś no name to hmm brawa za odwagę... 

 

Jeżeli masz jakiś inny komputer z markowym zasilaczem, do którego możesz podłączyć tą kartę to zrób to i zobacz czy efekt taki sam. Może być też kwestia monitora- co się na nim wyświetla? No signal? Cokolwiek?

Corsair, faktycznie, skopiowałem bezmyślnie z facebooka. Wina monitora na pewno nie, aktualnie korzystam z integry. Karta nie wydaje tak jakby sygnału, wszystko się włącza - klawiatura i myszka się podświetlają, komputer uruchamia się normalnie ale nie widać nic na monitorze.

Link to post
Share on other sites

Sprubój podpiąć kartę do drugiego portu przez hdmi bądź dvi (nie wiem jak masz aktualnie) i wtedy włącz komputer.Możliwe że jak wyjąłeś karte i odpaliłeś piecyk to poprostu sygnał przestawił się na integre.

próbowałem, ciągle to samo. moim zdaniem to coś z zasilaczem lub innym podzespołem kolegi, ale ciągle zastanawiam się czemu po powrocie karta u mnie działała jeszcze pare dobrych godzin, a dziś klapa...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Myśle że masz zepsuty slot PCI-E. U mnie było tak samo- przez ciągłe wyjmowanie i wkładanie port się uszkodził.

U mnie objawy były podobne:

Monitor czarny, dioda zasilania miga. Podłącz kartę do innego komputera i zobacz co będzie.

 

PS Żeby karta działała trzeba podpiąć do niej jeszcze wtyczkę 6pin.

Edytowane przez Downator
Link to post
Share on other sites

Też miałem podobny problem. Pożyczyłem kartę graficzną i po powrocie od kolegi po kilku dniach padła, nie wyświetlała obrazu. Jak się widziałem później u kolegi w komputerze nie odkrył 2 slotów i kartę i karta nie miała gdzie wyrzucać powietrze. To był pierwszy i ostatni raz jak pożyczyłem komuś sprzęt komputerowy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...