Skocz do zawartości

Najlepszy procesor pod AM2/AM2+


Recommended Posts

Witam

Posiadam płytę główną Gigabyte GA-M56S-S3. Obecnie na płycie mam zainstalowanego dwurdzeniowego Athlona 6000. Czy da radę wyciągnąć coś więcej z tej podstawki i zamontować jakiś czterordzeniowy procesor?

 Jaki obecnie będzie najlepszy procesor pod tę płytę i czy będzie dużo wydajniejszy od obecnego Athlona?

Pozdrawiam

Edytowane przez kylson
Link to post
Share on other sites

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2607, jak widać najmocniejszy proc jaki włożysz do tej płyty to phenom 955 95W o ile w ogóle go dostaniesz jeszcze gdzieś, no i powiem szczerze że to może nie być tania zabawa, zatem 4 rdzeniowy proc jak najbardziej, nie musi to być od razu phenom, masz tam liste athlonów które wejdą spokojnie

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

A jakie ma znaczenie marka zasilacza, gdy pytam o polecany procesor?  :roll: Zasilacz nie jest "no name", najlepszy też nie jest - Modecom Carbon. Myślę, że na zestaw jaki mam 620W spokojnie starczy. Zawsze mnie zastanawia ta sugestia zmiany zasilacza i dbałość forum o to żeby ktos przypadkowo nie miał jakiegoś I-Boxa czy innego chińskiego wynalazku  :)

Link to post
Share on other sites

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2607, jak widać najmocniejszy proc jaki włożysz do tej płyty to phenom 955 95W o ile w ogóle go dostaniesz jeszcze gdzieś, no i powiem szczerze że to może nie być tania zabawa, zatem 4 rdzeniowy proc jak najbardziej, nie musi to być od razu phenom, masz tam liste athlonów które wejdą spokojnie

Okay, rozumiem, ale czy któryś z tych Athlonów będzie wydajniejszy od Phenoma 955?

Link to post
Share on other sites

A jakie ma znaczenie marka zasilacza, gdy pytam o polecany procesor?  :roll: Zasilacz nie jest "no name", najlepszy też nie jest - Modecom Carbon. 

Ma znaczenie bo Carbon modecom to szajs i sam byłem świadkiem jak padł koledze właśnie carbon grając w max payne 3, na szczęście nie zjarał kompa. 2. Żaden z tych athlonów nie będzie wydajniejszy od phenoma 955 ale będą zbliżone, bo to wykastrowane o cashe phenomy, Athlon 640 to fajny procek, i ten akurat jest łatwo dostępny i w niezłej cenie, w stosunku do Twojego Athlona 6000 to będzie spory skok wydajności, baaardzo spory

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że jest multum lepszych zasilaczy, ale ten nie jest najgorszy, a zawsze mnie zastanawiała wspomniana dbałość o markę akurat zasilacza, a nie na przykład dysku twardego, RAMu itd.

Bo zasilacz to serce komputera, pompuje paliwo do podzespołów, to logiczne że coś co odpowiada za dostawę prądu w odpowiednich dawkach do reszty podzespołów jest najważniejsze, wystarczy że zasilacz jest słabej jakości i coś mu odbije, poda złe napięcia albo się spali i masz po komputerze, w najlepszym wypadku spali się sam albo zabierze tylko część podzespołów ze sobą, w najgorszym razie zniszczy cały komputer i jeszcze spowoduje pożar, jak kupisz gorszej marki dysk czy ram to po prostu będziesz miał gorszą wydajnośc ale nic nie grozi sprzętowi ani Tobie

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

@up, możesz się jeszcze skusić na sprzedanie mobo, ram i cpu i kupno i5-2400 + tanie mobo na P61/B75 + ram DDR3..

 

i5-2400 da się lekko podkręcić mnożnikiem a sam procesor będzie najwydajniejszą z dostępnych opcji, 4x3.1 spokojnie przebije tego athlona oraz phenoma.

 

Edit:

 

Zestawik w budżecie + kasie ze sprzedaży obecnych części:

  • CPU: i5-2400 4x3.1 - szybki procesor z 4 rdzeniami, zablokowany mnożnik, da się go podkręcić o te 200/300mhz podnosząc BCLK
  • MOBO: ASRock Z68 PRO3 GEN3 - możliwość OC odblokowanych procków, SATA3 (6GB/s) pod które możesz dokupić w późniejszym czasie SSD, USB3, PCIE3.0, 4xDDR3 (max 2133Mhz, 32GB)
  • RAM: 2 x GOODRAM Play DDR3 4GB 1600MHz CL9 Play - solidny i szybki RAM, w grach typu BF4/GTA5 powinien dać zauważalny przyrost FPS w stosunku do DDR2

Całość: ~800zł

Edytowane przez braxi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...