Skocz do zawartości

Gigabyte GTX 460 SuperOC vs Gigabyte GTX 470 SuperOC


Recommended Posts

No wlasnie. Ktory?

 

Pierwsza karta jest na razie zbyt nowa (newsy o pojawieniu sie sprzed 2-3 dni), by pojawily sie testy. Mozemy kierowac sie danymi z pudelka.

 

http://img21.imageshack.us/img21/3808/porownanie460470.jpg

 

GTX 460 szokuje o wiele wiekszym taktowaniem pamieci/rdzenia/shaderow oraz obsluga OpenGL 4.0, przy czym GTX 470 i tak kladzie go wydajnoscia, chocby wypelniania pikseli, czy geometryczna, a takze przepustowoscia pamieci. Obsluguje jednak maksymalnie starszy OpenGL 3.2 (zamiast 4.0). Stad dylemat?

 

Prosze o porady pod te konkretne modele (nie inne Geforce, czy Radeony).

Filip.

Link to post
Share on other sites

2X GTX 460 i uciągną bardzo wymagąjące gry

jeżeli cchesz miesz piekarnik w obudowie i halas to gtx 470

ja osobiscie polecam gtx 460 w sli bo kazdy tu ci je poleci

 

Jak @severn napisal gtx 470 jest wydajniejszy ale glosniejszy i goracy i dosc drogi za rosadna cene/wydajnosc/jakosc masz dobrego gtx 460 lub w sli (ale to zalezy od cb)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tutaj nie ma co porównywać. GTX470 będzie wydajniejszy.

 

@up

jeżeli cchesz miesz piekranik w obudowie i halas to gtx 470

Piekarnik to może będzie, ale jeżeli ma przewiewną obudowę to nie będzie tak strasznie. Co do hałasu to się nie zgodzę. Wersja SOC jest cichsza od standardowego GTX'a 470

Link to post
Share on other sites

Ten model Gigabyte 470GTX jest świetny, nie słuchaj TurnToTomorrow, bo chyba nigdy nie widział tej karty. Jest bardzo cicha, a wydajnością dorównuje prawie 480GTX

ja sie nie znam,

duzo tu osob pisze ze jest glosna i ze sie nie oplaca

zastanawialem sie za 2 miesiace kupic 2 gtx 470 to mi odradziliscie :wariat:

Link to post
Share on other sites

Sorry - zapomnialem napisac, ze bede instalowal 1 karte.

 

Co do tematu - wlasnie chodzi o to, ze obydwie te karty maja bardzo ciche chlodzenie! Gigabyte w serii SuperOC zainwestowal w technologie chlodzenia, ktore zastepuja moduly, takie jak Arctic Cooling Extreme, ktore kiedys trzeba bylo dokupowac. Seria SuperOC ma tez spadek o 30'C w stresie, co uwazam za sukces.

Moje pytanie natomiast dotyczylo bezposrednio parametrow technicznych, nie glosnosci i temperatur. :wariat:

 

Dzieki za wszystkie dotychczasowe opinie! (Chetnie poznam rowniez opinie pozostalych)

Link to post
Share on other sites

A w kwestii tych dwoch konkretnych kart? ATI nie wsadze do swojego komputera nigdy, tak jak nie wsadze nie-Intela. Kwestia preferencji.

 

Zdziwilo mnie po prostu, ze karta na starszym chipsecie ma bazowo wieksze taktowanie (GTX460), niz karta na nowszym chipsecie (GTX470). No i chcialem sie zorientowac, co myslicie o przelozeniu sie tego na dzialanie tej karty. Starszy model, zaskakujaco tez, obsluguje nowsze OpenGLe.

 

:co: :help: :wariat::):co: :help: :D:):co: :help: :):)

Link to post
Share on other sites

Zdziwilo mnie po prostu, ze karta na starszym chipsecie ma bazowo wieksze taktowanie (GTX460), niz karta na nowszym chipsecie (GTX470). No i chcialem sie zorientowac, co myslicie o przelozeniu sie tego na dzialanie tej karty. Starszy model, zaskakujaco tez, obsluguje nowsze OpenGLe.

GTX460 to GF104, czyli nowszy chip graficzny niż GF100 w GTX465/470/480. I chodź jest on zdecydowanie chłodniejszy i osiąga wyższe częstotliwości to ma znacznie mniej jednostek shader, a także węższą szynę pamięci. GTX460 dopiero bardzo mocno podkręcony dogania fabrycznie ustawionego 470.

Link to post
Share on other sites

A ja powiem tak - nie bierz GTX460 Hawk ze względu na brak chłodzenia sekcji i pamięci oraz dziwne napięcia przy wyższym taktowaniu rdzenia. No i w 3d wg testów nie jest ciche.

Phhh ale masz sekcje zasilania 7+1, więcej faz to też mniejsza temperatura. Jest dobrze chłodzona przez 2 wentylatory, a jak to nie wystarcza to radiatorki nie są drogie, a z tego co wiem Hawk nie ma plomb nakładanych przez producenta (chyba, że dostaniesz takie w sklepie).

Link to post
Share on other sites

Które dokładnie i skąd?

Heh! :wariat: Pytalem o takie GTX, o jakich mowimy w temacie - czyli albo Gigabyte GTX 460 SuperOC , albo Gigabyte GTX 470 SuperOC.

 

 

Gigabyte GTX 460 SuperOC:

http://www.gigabyte.com/fileupload/product/3/3613/3515.jpg

 

Gigabyte GTX 470 SuperOC:

http://www.gigabyte.com/fileupload/product/3/3569/3383.jpg

 

A zeby sie nie pogubic, przypomne parametry techniczne tych konkretnych modeli:

http://img21.imageshack.us/img21/3808/porownanie460470.jpg

Link to post
Share on other sites

Ten GTX 470 SOC generalnie ostatnio bardzo sie waha cenowo. Kurs jenow, euro itd. A po wszystkich swietych rowniez koniunktura przedbozonarodzeniowa.

 

W Komputroniku pare dni temu stal po 1299zl, wczoraj dokladnie po 1199zl. Ja zlozylem zamowienie dzisiaj przed poludniem i poszlo mi na fakture za 1029zl. Spojrzalem teraz - stoi po 1149zl, wiec mozna powiedziec, ze mialem szczescie. Gdyby sie okazalo, ze GTX 460 SOC wypada lepiej, nie odebralbym zamowienia, ale w tym wypadku, jutro po nia jade. (Mowimy o cenach z VATem).

 

:wariat:

Link to post
Share on other sites

@lamb_:

Wczoraj nabyłem gigabyte gtx470OC - powiem Ci, że karta jest bardzo szybka, na bank jest lepsza od 460 (nawet oc). Jest niestety droższa i bardziej prądożerna, a w dodatku gorąca.

SOC posiada bardzo dobre chłodzenie, więc z tym ostatnim nie powinno być aż takiego problemu.

Podsumowując ja radzę Ci 470 jeśli masz kaskę.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@DANNY_79:

 

Zamowilem tego GTX 470 Super OC (nie OC), bo akurat komputronikowa cena okazala sie bardzo dobra (1029zl). Chcialem miec tylko pewnosc, ze GTX 460 Super OC, ktorego wypuscili zaledwie tydzien temu (a ktory ma b. wysokie taktowania zegarow, nawet lepsze niz 470 z tej samej serii), nie pobije jednak samego GTX 470.

 

Karta, z tego co wiem rozpedzala sie nawet do 1300zl (w ciagu ostatnich 1-2 tygodni). Ogolnie, kasa nie gra mi w tym temacie roli - chcialem cos dobrego, w granicach zdrowego rozsadku. Za GTX 480 w mojej ocenie, bezsensownie sie teraz przeplaca, bo jest to szczytowy model. Odrzucilem go tez ze wzgledu na piekielne temperatury i brak modelu Super OC, w ktorym urzekla mnie jakosc chlodzenia, a jest na poziomie komercyjnych zestawow za dobre $100. Odejscie od malego wiatraczka, ktory napierniczal do pudla suszarki na rzecz rozleglego, trojwiatrakowego systemu osadzonego na heatpipe to dla mnie rewelacyjna alternatywa.

 

Zobaczymy, jak sie bedzie spisywal. Konfig, do ktorego go laduje to: Intel Core i7 870, 4GB RAM @1333MHz na plycie Asus P7P55D-E Deluxe, chlodzenie Noctua NH-D14 + 2x Noctua NF-B9 w obudowie. Licze, ze trafi w sedno - zastepuje rdzewiejacego juz Gigabyte Geforce 9600GT 1GB Silent Cell.

 

;)

Link to post
Share on other sites

Karta, z tego co wiem rozpedzala sie nawet do 1300zl (w ciagu ostatnich 1-2 tygodni). Ogolnie, kasa nie gra mi w tym temacie roli - chcialem cos dobrego, w granicach zdrowego rozsadku. Za GTX 480 w mojej ocenie, bezsensownie sie teraz przeplaca, bo jest to szczytowy model. Odrzucilem go tez ze wzgledu na piekielne temperatury i brak modelu Super OC, w ktorym urzekla mnie jakosc chlodzenia, a jest na poziomie komercyjnych zestawow za dobre $100. Odejscie od malego wiatraczka, ktory napierniczal do pudla suszarki na rzecz rozleglego, trojwiatrakowego systemu osadzonego na heatpipe to dla mnie rewelacyjna alternatywa.

Tak zgadza się. Widziałem ostatnio SOC za ponad 1200zł. Przyznam, że podczas wybierania karty grafiki pomyślałem też o 480. Jednak dokładanie kolejnych kilku stów za kartę bardzo gorącą i prądożerną, a zarazem nie dającą z siebie za to aż tyle (w odniesieniu do 470) uznałem, że 470 będzie kartą idealną.

Dziś mogę powiedzieć, że dobrze myślałem.

 

Zobaczymy, jak sie bedzie spisywal. Konfig, do ktorego go laduje to: Intel Core i7 870, 4GB RAM @1333MHz na plycie Asus P7P55D-E Deluxe, chlodzenie Noctua NH-D14 + 2x Noctua NF-B9 w obudowie. Licze, ze trafi w sedno - zastepuje rdzewiejacego juz Gigabyte Geforce 9600GT 1GB Silent Cell.

Będzie spisywał się idealnie.

Oczywiście nie omieszkaj podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat nowego nabytku.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W Komputroniku (...) Ja zlozylem zamowienie dzisiaj przed poludniem i poszlo mi na fakture za 1029zl. Spojrzalem teraz - stoi po 1149zl, wiec mozna powiedziec, ze mialem szczescie. Gdyby sie okazalo, ze GTX 460 SOC wypada lepiej, nie odebralbym zamowienia, ale w tym wypadku, jutro po nia jade. (Mowimy o cenach z VATem).

 

Kompuszrot taki tani? Eeee, nie chce mi się w to wierzyć

http://www.komputronik.pl/index.php/sea ... ategory/1/

A czytałeś opinie produktu na stronie Kompuszrota?

 

Tu taniej: http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/1374093

A tu GTX460 1GB SOC: http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/1547588

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...