Skocz do zawartości

Problem z laptopem Samsung - powolne odpalanie internetu itd.


Recommended Posts

Witam.

Od jakiegoś czasu mam problem z laptopem.
Tym razem chodzi o powolność działania.
Przede wszystkim jest problem od razu po uruchomieniu. Kiedy klikam na "mozille" czy "chrome" to odpalają się jakąś minutę. Dysk chodzi na 100 %.

Inne aplikacje także słabo działają i są wolniejsze niż dotychczas.

 

Dodaję Logi:

 
 
Bardzo proszę o pilną pomoc
 
Link to post
Share on other sites

Zawsze w takim wypadku da się zrobić tylko kilka rzeczy, które jakoś w znaczący sposób nie zmienią sytuacji, ale zawsze będzie trochę lepiej:

1) wyłączyć aplikacje działające w tle, które nie są nam potrzebne

2) wyłączyć niepotrzebne aplikacje, które ładują się w trakcie uruchomienia systemu

3) wgrać najnowsze sterowniki

4) jeżeli mamy dysk HDD to go zdefragmentować (przy dysku SSD tego nie robimy)

5) wyłączyć niepotrzebne usługi systemowe

6) usunąć niepotrzebne programy, których nie używamy

 

Tylko tyle możemy zrobić. Powyższe problemy pojawiają się z czasem, jak powgrywamy do Windowsa dodatkowe programy, a przede wszystkim po wgraniu aktualizacji do samego systemu, jak również programu antywirusowego. W dzisiejszych czasach w zasadzie (nie zawsze ale jednak) bez dysku SSD po pewnym czasie takie rzeczy będą widoczne, chyba że o system będziemy stale mocno dbali. 

 

Ze zdjęciu z programu HD Tune widać, że dysk twardy działa bardzo dobrze, więc zrobić możesz tylko tyle co napisałem wyżej w 6ciu punktach.

Link to post
Share on other sites

 

Witam.

 

Od jakiegoś czasu mam problem z laptopem.

Tym razem chodzi o powolność działania.

Przede wszystkim jest problem od razu po uruchomieniu. Kiedy klikam na "mozille" czy "chrome" to odpalają się jakąś minutę. Dysk chodzi na 100 %.

Inne aplikacje także słabo działają i są wolniejsze niż dotychczas.

 

Dodaję Logi:

 
 
Bardzo proszę o pilną pomoc

 

 

Miałem to samo na Dellu 6400. Jest to problem Windowsa, więc sprawdź czy masz wszystkie aktualizacje, możesz też zrobić refresh windy. U mnie solucją problemów okazał się Crucial m500. Mama użytkuje Della do dziś i wszystko śmiga.

Link to post
Share on other sites

To jest normalne działanie jeżeli defragmentacja nigdy nie była robiona, a komputer ogólnie jest zamulony z różnych powodów. Co do polskich liter to najwyżej własnoręcznie sprawdź i ewentualnie przestaw język klawiatury na Polski programisty.

 

Sprawdź jeszcze S.M.A.R.T. dysku twardego, żeby zobaczyć, że dysk jest w porządku, ale pamiętając jego prędkości działania, to wątpię, żeby było z nim coś nie tak :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...