Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potrzebuję pomocy.

Od kilku dni szukam jakiegoś dysku HDD 2TB na magazyn zdjęć, filmików itp.

Na system i programy mam SSD.

 

Miałem kupić Seagate Barracuda, ale teraz zastanawiam się nad WD Red (3 lata gwarancji).

Głównie zależy mi na niezawodności i ciszy. No i cena. Nie mam przeznaczonego konkretnego budżetu, ale nie chcę wydawać dużo :).

 

Znalazłem coś takiego w dobrej cenie z darmową wysyłką (nowy)

 

Western Digital WD Red WD20EFRX 2TB 3.5'' SATAIII 64MB 5400rpm

 

Co sądzicie w ogóle o tym sklepie?

 

Czy prędkość obrotowa 5400 będzie odczuwalna względem 7200?

Link to post
Share on other sites

będzie

 

Ale w zastosowaniach takich jak napisałem, czyli magazyn zdjęć i fimików?

 

To jaki dysk 2TB polecacie w przystępnej cenie? Chciałbym gwarancję przynajmniej 36 miesięcy.

No ale jak będzie 24 to też przeżyję.

Link to post
Share on other sites

Jako magazyn WD RED jest fajny i TANI, wydajność jako magazyn jest zupełnie wystarczająca. http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/Western%20Digital-WD20EFRX-1704/
IntelliPower czyli prędkość od 5400 do 7200 RPM ( tylko nie myśl ze talerz przyspiesza jak z niego korzystasz, tak to nie działa )

 

Ja będę brał 4TB WD RED PRO lub zwykły RED ( różnica 300zl jest olbrzymia w tym przypadku )

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja bym polecał 2 dyski ST1000DM003.

 

Polecanie RAID'u na  magazyn ?


 

 

Jako magazyn WD RED jest fajny i TANI,

 

Od kiedy Red jest tani ?

 

 

Barracuda jest szybsza i tańsza, a w większości sklepów można przedłużyć gwarancję do 5 lat - nawet wówczas wyjdzie taniej od Red'a. 

 

 

 

IntelliPower czyli prędkość od 5400 do 7200 RPM

 

WD nie podaje w specyfikacji prędkości obrotowej, a RED z całą pewnością nie osiąga 7200 RPM.

Link to post
Share on other sites

ahh popatrzyłem sobie na cenę 2TB za 340 zl i na tle innych 2TB wydawała się dobra, ale to był najtańszy sklep ( mój błąd, mogłem sam zobaczyć, a nie korzystać z linka ) 

Mowie o samym IntelliPower, prędkość dla WD jest z tego zakresu, nigdzie nie mówię ze tyle osiąga.

Link to post
Share on other sites

najtańsze dyski HDD 2TB kosztują w okolicach 300-320zl ( licząc przesyłkę ),
Co do dysku to taniej kupisz szybszego Seagate w "normalnym sklepie". Nie żebym odradzał kupowanie gdzie taniej, ale rynkowa cena WD red to 400zl wiec coś kosztujące 60 zl taniej, lekko mówiąc "się wyróżnia". 
Nie żebym obrzucał (...) wszystkie "najtańsze sklepy" ale raz kopiłem telefon w takim, okazał się być używany  :cry:  ale nie miał rys i bateria była dobra, wiec puściłem to, bo w końcu kopiłem go te 10% taniej. 
Plus nigdy nie wiesz co z zwrotem lub gwarancja, choć zawsze można bezpośrednio korzystać z serwisu producenta.  
 

Link to post
Share on other sites

Kupiłem WD RED 2TB za 300 złotych. Nowy, nieużywany, ale ma już pół roku. Nie żaden "refurbished" czy "recertified"

 

Gwarancja na stronie producenta do 30/10/2017 czyli prawie 2,5 roku.

 

Mam nadzieję, że będę zadowolony :).

 

Dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...