Skocz do zawartości

Pomoc z diagnozą problemu/awarii (?)


Recommended Posts

Witam.

 

 W ostatnim tygodniu złożyłem zestaw komputerowy do gier. Co ważne, z części używanych.

i5 4460

gtx780

h81m plus

Corsair CX600M

monitor dell 2209WA

 

Dzisiaj ze znajomym podłączałem wszystko do mobo. Po odpaleniu wiatrak od cpu się kręci, wiatraki od gpu się kręcą, dysk twardy się kręci, dioda na mobo się świeci.... a monitor pokazuje brak sygnału i przejście do trybu oszczędzania energii.. jakieś pomysły co może być przyczyną ? Mi jedyne co przychodzi do głowy to zepsuta płyta główna.

 

edit.

kabel jest raczej ok, monitor wykrywa kiedy jest podłączony a kiedy nie, poza tym jest niby nowy..

Wstępnie plan na jutro jest taki żeby wyciągnąć na dłużej baterie z mobo, i spróbować odpalić komputer na samej grafice zintegrowanej.

Edytowane przez Efeljot
Link to post
Share on other sites

próbowałem i na slocie z mobo i na slocie z gpu i było to samo. Wczoraj wieczorem zresetowałem biosa, za jakąś godz będę testował. Sprawdzę też z nowym kablem i czy ruszyło na samej zintegrowanej grafice.

Napisze potem jak poszło i czy mam jakieś wnioski


edit. 

reset biosa nie pomógł, zmiana kabla nie pomogła, odpalenie na samej integrze nie pomogło.


edit2.

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to śmiało, bo mi naprawdę się skończyły.

 

Jako że bez gpu w budzie problem pozostał zaczynam rozważać uszkodzony procesor. (tak jak mówię komputer złożony z części uzywanych, wczoraj odbyła się pierwsza proba jego odpalenia)


edit3.

może by przenieść temat do działu "diagnostyka błędów i awarii", trochę zbyt pochopnie założyłem temat w zestawach ;p


edit4

Dwie osoby niezależnie od siebie zasugerowały mi problem z mobo, w poniedziałek oddam do serwisu w celu postawienia diagnozy, jeśli będzie coś wiadomo to napisze tutaj o tym jeszcze. Może kiedyś komuś się przyda takie info

Link to post
Share on other sites

hymm no ale producent podaje ze płyta jest kompatybilna z i3/5/7.. powiem jeszcze o tym w serwisie. 

ogarnąłem już jaka jest istota problemu z tym linkiem który mi wrzuciłeś :P Bo się okazuje, że jeśli wcześniej płyta działa ze starszym prockiem to teraz przy nowym moze sie nie bootowac ten bios ;d a najlepsze, że do zainstalowania nowego biosa potrzebny mi starszy procek %-)

No ale to nie wiadomo jeszcze czy to to :P powiem jutro w serwisie o moich przypuszczeniach :P

edit

wstępnie facet mi powiedział, że to faktycznie może być problem z biosem

edit2

 

Już mam odpowiedź, okazało się, że przyczyna jest całkiem prosta, żaden bios, wejścia/wyjścia. Po prostu zjeb..na płyta. Mam nauczkę za zakup po wyjątkowo niskiej cenie. Mimo, że sprzedawca wydawał się być sprawdzony. Temat do zamknięcia

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...