Skocz do zawartości

Modyfikacja BIOS-u karty graficznej (Kepler)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez stachoo86,

Recommended Posts

Witam.

Jestem w posiadaniu karty graficznej jak w sygnaturze (GTX 760 1,5GB 192-bit OEM) i ostatnio postanowiłem się nieco "pobawić" w modyfikowanie BIOS-u, ze względu na to, że karta ma dość nisko ustawione napięcie na rdzeniu co ogranicza OC. Obecnie mam ją ustawioną na 980 MHz z domyślnych 824 MHz, przy napięciu 1,075V. W trybie boost osiąga ona jednak takty 1134 MHz i są one praktycznie stałe niezależnie od tego jak bardzo karta jest obciążona. Moim celem było zwiększenie limitu napięcia z tych 1,075V na jakieś 1,2V żeby mieć zapas. Niestety po zgraniu BIOS-u za pomocą GPU-Z, zmodyfikowaniu w nim napięcia za pomocą KeplerBiosTweaker 1.27 i ponownym wgraniu go do karty zmianie nie tylko ulega górna granica napięcia ale także zmienia się maksymalne taktowanie w trybie boost przekraczając 1356 MHz co oczywiście powoduje wyskakiwanie komunikatu "Sterownik przestał działać....". 

I tutaj kieruję moją prośbę o pomoc kogoś kto zna się i orientuje w temacie, jak poprawnie zmodyfikować bios w moim Keplerku. Za wszystkie porady z góry dzięki.

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Podrzuć bios, abym mógł go zassać i zerknąć. Najprawdopodobniej nie zmieniłeś wszystkich stanów energetycznych i stąd te mecyje :)

 

Tak BTW to opłaca Ci się tam mocno kręcić tę kartę? Ona ma jedynie 1,5GB ramu i chyba to jest jej najgorszym mankamentem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To jest BIOS oryginalny, zgrany z karty:

http://chomikuj.pl/stachoo1986/Komputery/BIOS+(GTX+760+192-bit)

 

OC póki co dawało wymierne korzyści i skutecznie podnosiło ilość fps-ów poza np. Skyrimem na modach, gdzie faktycznie duża ilość dobrej jakości tekstur i brak sporej ilości VRAM powoduje dropy przy szybszych ruchach myszki ;). Ale np. w Crysis 3 wciąż jest dobrze, tym bardziej, że gram w rozdzielczości 1680x1050 (monitor więcej nie wyciąga ;)) więc to także nieco zmniejsza zapotrzebowanie na pamięć karty.


@edit

Da się coś z tym fantem zrobić? Dorzuciłem bios, który wgrywałem jako zmodyfikowany, zmieniałem tylko wartość napięć i nic poza tym, więc jest dokładnie jak piszesz: 

 

 

Najprawdopodobniej nie zmieniłeś wszystkich stanów energetycznych i stąd te mecyje
  Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Na początek przepraszam, za brak odzewu, ale w domu jestem tylko w weekendy.

Co do BIOS-u to teraz jest już lepiej, takty nie wariują, da się bardziej przewidywalnie ustawić parametry no i da się teraz ustawić wyższe napięcie. Dzięki kolego, to mi w zupełności wystarczy ;).

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

OK, temat do zamknięcia. Udało mi się jeszcze samemu pokombinować i teraz mam wszystko przerzucone z normalnego GTX 760 i teraz wszystko elegancko się reguluje. Pobrałem BIOS od referenta GTX 760 i poprzepisywałem wszystkie stany do BIOS-u mojej karcioszki :).

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...