Skocz do zawartości

Bateria w Xperii Z - Koniec jest bliski?


Recommended Posts

Ostatnio w mojej Xperii Z zauważyłem cokolwiek niepokojące symptomy. Konkretnie chodzi o dość drastyczne skrócenie pracy na jednym ładowaniu baterii. Jak kiedyś starczało mi to zwykle na cały dzień, a czasem nawet dłużej, udało mi się kiedyś nawet dobić do 48 h[1], tak teraz wytrzymuje mi jakieś pół dnia, kiedy nic na fonie nie robię praktycznie.

Telefon posiadam od ok. 2 lat i tu pojawia się pytanie, czy po takim czasie bateria ma już "prawo" się zużyć? Z reguły ładowałem raz dziennie, jak pisałem, zdarzało się czasem i rzadziej. Jeszcze niedawno intensywnie korzystając ze smartfona (Internet, FB, poczta, zdjęcia itp.) ładować musiałem dopiero późnym wieczorem, teraz wczesnym popołudniem bateria już schodzi, kiedy praktycznie niewiele na fonie robię... Czy więc już czas pomyśleć o zmianie?

 

----------

1. Jakby kogoś to jeszcze interesowało, to wyglądało to wtedy tak, że na fonie nic kompletnie nie robiłem przez 2 dni, podłączyłem kabel, kiedy zaczęła migać czerwona dioda %-)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to się stało w bardzo krótkim czasie, taki skok w długości działania to można podejrzewać, że sony się przypomina o kupnie nowego telefonu :)

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby to było "zaprogramowane" żeby po 2 latach telefon się zaczął psuć.

Przywróć ustawienia fabryczne, może jakaś aplikacja Ci zjada baterię.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
sony się przypomina o kupnie nowego telefonu

To ja prędzej już chyba przeproszę się z moją E51, która cały czas działa i jakby co, baterię idzie w niej wymienić :evil:

 

, może jakaś aplikacja Ci zjada baterię

Tak z ciekawości wszedłem w panel zużycia i najwięksi konsumenci prądu u mnie to podobno "Usługi Google Play" oraz "System Android" :co:

Możliwe, że jeszcze spróbuję z factory resetem, ale to nie dziś ani jutro... Wpierw wypadałoby się postarać o backupy, a ja nie mam aktualnie pod ręką żadnej karty wolnej...

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

@up, W telefonie mam Cyanogenmoda na Androidzie 4.4.4, jeśli to ma znaczenie. System w takiej wersji egzystuje u mnie już od około roku, więc skoro to jest bug, to czemu dał o sobie znać dopiero teraz? :co:

Link to post
Share on other sites

To plan jest taki, pewnie na dniach poszlajam się po marketach za jakąś tanią kartą pamięci, póki co chyba tymczasowo będę zmuszony wrócić do mojego starego fona (wspomniana Nokia E51) na jakiś czas - sorry, ale mam teraz inne ważne sprawy i wydatki... Kupię kartę, to zrobię backup i reset Xperii, zobaczę, czy to cokolwiek da...

Link to post
Share on other sites

Nie musisz robić resetu aby to naprawić, bo sam reset tego nie naprawi. Masz roota więc zainstaluj https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.wq.disableservice&hl=pli w tym programie znajdź Usługi Google Play i zaznacz SystemUpdateService.

Edytowane przez huckincharlie
Link to post
Share on other sites

@up, Kurde, wczoraj właśnie zrobiłem reset... Ale nic, wgram podaną przez Ciebie apkę  i będę obserwował dalszy rozwój wydarzeń...

P.S. Teraz po resecie już chyba trochę mniej zjada baterię, ale dalej nie jest  to to samo, co  jeszcze kilka miesięcy temu. No ale da się z fona korzystać, przynajmniej póki co.

Link to post
Share on other sites

Cyanogeny często mają problem ze zużyciem energii często od początku , czasem po aktualizacji CM. Na stocku też masz takie problemy? Zetka dostala aktualke do lizaka więc w przypadku Sony moim zdaniem nie ma sensu siedzieć na CM.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli to się stało w bardzo krótkim czasie, taki skok w długości działania to można podejrzewać, że sony się przypomina o kupnie nowego telefonu

Właśnie nie. Jeśli nagle - bug systemu. Jeśli stopniowo spadała wydajność baterii - zużycie ogniwa.

 

 

 

Masz może andorida 4.4.2? Jeśli tak to błąd z usługami play i drenażem baterii jest typowy.

Być może w 4.4.2 jest to bardziej nasilone, ale te problemy z drenażem baterii są typowe dla większości wersji Androida. Nie mam żadnych dowodów na potwierdzenie swych słów, musicie wierzyć mi na słowo - zmagałem się z tym problemem na 3 sztukach SGS3, na Xperii Z, Note 2 (o dziwo samo przeszło), SGS2, SGS4..

 

 

 

Teraz po resecie już chyba trochę mniej zjada baterię, ale dalej nie jest to to samo, co jeszcze kilka miesięcy temu.

Przede wszystkim wróć do oficjalnego softu. CM to od zawsze same bugi i nikt nie wmówi mi, że jest inaczej, bo miałem Cyana zarówno na Samsungach, jak i na Nexusach.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu musisz zostać na CM - instalujesz Wakelock Detector, ładujesz baterię do 100%, odpinasz ładowarkę, zostawiasz na x godzin (x - im więcej tym lepiej, minimum 2) i potem wklejasz tu/na PW screeny lub log.

Podobny sposób działa na innych wersjach Androida, również oficjalnych, od Andro 4.4 wymagany jest niestety root to działania programów pokroju Wakelock Detector/Better Battery Stats.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...