Skocz do zawartości

Recommended Posts

Za jakiś miesiąc( przez ten czas już chyba nic się nie zmnieni) chcę kupić nowy monitor. Mój obecny samsung syncmaster 203b przestaje spełniać oczekiwania, trochę wyblakłe kolory, stosunkowo niska rozdzielczość (1400x1050 na 20 calach). Kilka lat już skończył i zaczyna się to ujawniać, przy włączaniu albo gaśnie po kilku sekundach podświetlenie albo udaje stroboskop i trzeba go restartować kilka razy. Mniejsza z tym.

 

Chciałbym żeby nowy monitor miał dobre parametry (szkoda mi oczu na najtańsze wyroby świecące na tęczowo) a także żeby był dobrej jakości, zależy mi na tym żeby bezproblemowo działał minimum kilka lat. Przeglądając internet natrafiłem na model Eizo fs2434. Czy będzie on dobry?

 
  • budżet: +/-1000(taki budżet zakładałem ale widzę że będzie trzeba trochę dołożyć, powiedzmy że nie chce przekroczyć 1300.)
  • przeznaczenie:Internet, dokumenty, filmy, (gry dorywczo sprzęt za bardzo nie pozwala i nie jest to priorytet)
  • oczekiwania: Jak wyżej: Dobry obraz,jakość, przyjazny dla oczu
  • warunki w pomieszczeniu: Pokój jest prawie zawsze oświetlony(w większości światłem sztucznym ale nie tylko)
  • model karty graficznej Hd5450
  • Sugerowany model: Eizo fs2434
Liczę na waszą pomoc
Link to post
Share on other sites

 

 

Przeglądając internet natrafiłem na model Eizo fs2434. Czy będzie on dobry?

 

tak, choć to model raczej nazwijmy to rozrywkowy, niemniej porządny sprzęt i spełni wszystkie oczekiwania

 

rozważ jeszcze BL2411PT oraz U2415, a z tańszych U2414H / P2414H 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli mówiąc rozrywkowy?

 

Podane modele są na podobnym poziomie jak ten Eizo czy może lepsze?

Co oferują co zachęca żeby skierować się w ich stronę?

 

Widziałem że często polecane są modele Ev ale cena jest już dla mnie za wysoka, najtańsze za 1,5k.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co masz na myśli mówiąc rozrywkowy?

 

do gier, nie ma lagów, za to dobre czasy reakcji

 

 

 

Co oferują co zachęca żeby skierować się w ich stronę?

 

w przypadku dwóch pierwszych lepsze do pracy proporcje obrazu 

 

 

 

to ja bym optował za takim 24-calowym Dellem. Monitorek całkiem całkiem:)

 

zgadza się, tylko ryje beret z powodu migoczącego podświetlenia 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Anhus wszystko z migoczącym podświetleniem odpada na starcie.

 

Najbardziej jak do tej pory przypadł mi ten eizo, dobrze wypada w testach, firma ma opinie solidnej i jako jedyny ma 5 lat gwarancji. Tylko trochę szkoda że nie ma 16:10.

 

Jeśli chodzi o jakość obrazu między nim a tym pierwszym dellem jest jakaś większa różnica?

Mówisz że jeśli wybiorę fs2434 to spełni moje oczekiwania?

Link to post
Share on other sites

 

Za jakiś miesiąc( przez ten czas już chyba nic się nie zmnieni) chcę kupić nowy monitor. Mój obecny samsung syncmaster 203b przestaje spełniać oczekiwania, trochę wyblakłe kolory, stosunkowo niska rozdzielczość (1400x1050 na 20 calach). Kilka lat już skończył i zaczyna się to ujawniać, przy włączaniu albo gaśnie po kilku sekundach podświetlenie albo udaje stroboskop i trzeba go restartować kilka razy. Mniejsza z tym.

 

Chciałbym żeby nowy monitor miał dobre parametry (szkoda mi oczu na najtańsze wyroby świecące na tęczowo) a także żeby był dobrej jakości, zależy mi na tym żeby bezproblemowo działał minimum kilka lat. Przeglądając internet natrafiłem na model Eizo fs2434. Czy będzie on dobry?

 
  • budżet: +/-1000(taki budżet zakładałem ale widzę że będzie trzeba trochę dołożyć, powiedzmy że nie chce przekroczyć 1300.)
  • przeznaczenie:Internet, dokumenty, filmy, (gry dorywczo sprzęt za bardzo nie pozwala i nie jest to priorytet)
  • oczekiwania: Jak wyżej: Dobry obraz,jakość, przyjazny dla oczu
  • warunki w pomieszczeniu: Pokój jest prawie zawsze oświetlony(w większości światłem sztucznym ale nie tylko)
  • model karty graficznej Hd5450
  • Sugerowany model: Eizo fs2434
Liczę na waszą pomoc

 

 

Zastanowił bym się poważnie nad EIZO FlexScan EV2450. Cenowo bardzo podobnie do FORISa FS2434, a trochę różnic na plus odnośnie ergonomii podstawy widzę. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam nie wiem niby różnica nie jest zbyt duża ale mimo wszystko jest, prawie pół ceny obudowy którą chcę kupić albo dobry koncert.

Czy ta różnica jest warta dopłaty?

 

A ty drachenfeles co o tym sądzisz? ten monitor jest warty swojej ceny?

Link to post
Share on other sites

A jak z żywotnością takiego sprzętu?

Ile mniej więcej żyje taki monitor i jak to się ma do na przykład do takiego lg za połowę tej ceny?

 

Wiem że nie da się tego określić dokładnie, ale chodzi mi o coś w przybliżeniu.

 

Mój FlexScan S2432W ma przepracowane ponad 29 tysięcy godzin. Używam go już dobrze ponad 7 lat (jak nie dłużej). Świetlówki wiadomo, są już dosyć zużyte - deklarowanej w specyfikacji jasności maksymalnej na poziomie 360 cd/m2 dają w chwili obecnej 190 cd/m2. Mnie to specjalnie nie boli, gdyż i tak do pracy ze składem monitor kalibruję na jasność 80 cd/m2.

 

Reszta - jak stabilność trzymania parametrów - bez najmniejszego zarzutu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, w takim razie wybiorę chyba ev2450, drogo ale spełnia wymagania i ma być to sprzęt na lata.

 

Tak jak pisałem w pierwszym poście mam jeszcze trochę czasu przed zakupem więc jeszcze to przemyślę.

Dziękuję wam za pomoc i dam znać co ostatecznie wybiorę, ewentualnie będę się jeszcze dopytywał :)

Link to post
Share on other sites

IMO nie ma co porównywać starych "esek" na katodach z nowymi "efałkami" na diodach, natomiast w obu przypadkach to nie jest sprzęt klasy nie dla idiotów, który rozleci się po 2-3 latach, możesz być spokojny

 

No ja bym chętnie EV2455 przytulił na takie długoletnie testy, ale na razie cóż… :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

PrzemekRyk z ciekawości spytam, zupełnie poza tematem, zajmujesz się monitorami jakoś bardziej zawodowo? 

 

Zajmuję się składem materiałów do druku, przez pewien czas zarabiałem na życie testując i opisując różnego rodzaju sprzęt komputerowy, do tego mocno mnie wciągnęło w temat zarządzania barwą i tak wyszło, że troszeczkę wiem, czego od monitora wymagać i jak takowy powinien być zrobiony. :)

Edytowane przez PrzemekRyk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...