Skocz do zawartości

Nowy komp nie działa, nie wiem czemu.


Recommended Posts

Przyjaciele zakupiłem kompa i niestety nie działa. Pomożecie mi ? Ogólnie tak dysków mi nie czyta, tzn w biosie tak ale jak odpalam system do mi wyskakuje blue screen, dysk na pewno jest sprawny bo jak go dałem pod starego kompa to mi działa. Płyte posiadam msi h81m p33. powiem jak podpiołem kable od lewej te piny czy jak im tam, kabel hd audio pod JAUD, JFP1 tu te małe piny dałem tak jak na instrukcji, JUSB1 usb. JFP2 speaker.
kable od zasilacze dobrze są podpięte TT se 530w, chłodzenie box i od zalmana z1 chodzi. jedynie co nie jest podłączone to kabel sata 3 na przedni panel bo moja płyta nie ma tego wejscia i 4 pin Floppy connector, karta gt 440 i procek 4460. Prosze o pomoc bo 1 raz składałem komputer. Błagam pomóżcie mi, siedze juz 12h i nikt mi nie chce pomoć, nie spałem przez cała noc

Link to post
Share on other sites

Po odpinaj wszystko co zbędne.

 

Te USB, napędy, itp.

 

Zostaw podpięte dysk, do płyty gównej. i kabelek od załączania. 

 

I spróbuj włączyć.

 

Może być walnięty kabel sata, lub wada fabryczna procesora lub płyty.

 

A jeszcze pytanie, ten dysk formatowałeś? czy włozyłeś z "windowsem" ze starego komputera?

 

Bo jeśli tak, to to nie ma prawa działać bo stary Windows gryzie się z nowym sprzętem, a dokładnie z płytą główną. Musisz mieć czysty dysk, i zainstalować windowsa od nowa na nowym komputerze. 

Edytowane przez 1234567890
Link to post
Share on other sites

Poczekaj, dokończę kawę to powróżę Ci z fusów :)

 

Ważną kwestią jest to jaki BSOD się pokazuje

Podaj na początek jego kod który znajduje się w dolnej części po lewej stronie

 

Również przydatną informacją będzie to jaki masz dysk (SSD, HDD, złącze SATAII czy SATAIII)

Edytowane przez browarpll
Link to post
Share on other sites

to tak na początku zrobiłem to co pisał lolek przesiadka bez formata, i mi crashowało system potem jednak zrobiłem format i tez nie pomogło, więc zabrałem go na serwis( postawili mi na nowo system i teraz działa git) Jeszcze jeden kabel przy zasilaczu nie do konca był włożony/wciśnięty dlatego czasem mi komp sie nie odpalał ale jak na pierwszy raz składania kompa to nawet mi się udało :) Dzieki za chęci na pomoc. Temat to zamknięcia.

PS 80 zł wydałem :P ale przynajmniej sciagneli mi steama/csgo i aiona  nie musze teraz pobierac 50gb :)

Link to post
Share on other sites

Niedawno też tu był Misiu który do nowego kompa wsadził dysk ze starego kompa...teraz Ty :-)

 

Zapamiętaj że w tego typu akcjach format to podstawa, zaś przed instalacją nowego systemu trzeba sprawdzić i ustawić kontroler dysku, w przeciwnym razie będziesz oglądał bluescreeny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...