Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jako, że jest to mój pierwszy post, chciałem serdecznie pozdrowić wszystkich użytkowników forum:)

Prosiłbym o pomoc w złożeniu zestawu, przeznaczonego głównie do pracy, ale pogrania od czasu do czasu również nie wykluczam.

 

Od nowego kompa wymagam:

- sprawnego działania w programach graficznych gł. photoshop ale również flash itp.

- cichej pracy

 

Wiem, że do takich zastosowań komp może kosztować majątek, ale chodzi mi o jakiś rozsądny zestaw za rozsądne pieniądze.

 

Wierze, że pomożecie:)

 

ps. Jako, że na chwilę obecną jestem użytkownikiem sprzętu na platformie amd to skłaniałbym się ku zestawowi z procesorem tej firmy.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Ja od paru miesięcy przymierzam się do złożenia zestawu opierając się o te same założenia! Około 2000zł bez monitora, cicha praca.

 

Sporo pytań i czasu minęło, zanim wybrałem następujący zestaw (który osobiście też tobie polecam):

 

Płyta Główna:

Gigabyte MA790X-UD4 - 400zł (jest to dość droga płyta główna, ale wystarczy na wiele lat i pozwala na rozbudowę do Phenoma II w przyszłości. Posiada nowoczesne mostki płn. płd. od AMD 790X/SB750) Jeśli nie zamierzasz rozbudowywać komputera, wybierz np. Asus M3A78 PRO za 300zł)

Procesor:

Athlon 7750 - 250zł (optymalny procesor za niewielkie pieniądze, z sugestią późniejszej zmiany na jakiegoś ciekawego Phenoma II - za parę lat)

Pamięć RAM:

Corsair DDR2 TWIN2X DHX 1066mhz CL5 - 300zł (rewelacyjnie szybkie pamięci, pracujące na dość niskim napięciu. Marka mówi sama za siebie. Ewentualnie OCZ Reaper)

Karta Graficzna:

Sapphire Radeon 4770 - 450zł (nowość na rynku, osiągi bardzo zbliżone do droższego 4850, duży potencjał OC ze względu na nowy proces technologiczny. Według testów referencyjne chłodzenie można usłyszeć dopiero w trakcie pracy w 3D)

Dysk Twardy:

Seagate Barracuda 7200.12 320GB - 200zł (320GB powinno ci wystarczyć, a dysk jest po prostu bardzo szybki i względnie cichy)

Zasilacz:

OCZ ModXStream 500watt - 300zł (dość drogi zasilacz, jednak pozwoli na OC i niezłą rozbudowę sprzętu w przyszłości, bez zmiany zasilacza. Odpinane kable, cicha praca)

 

EDIT: ceny są nieco zawyżone - cały zestaw w sklepie komputerowym o rozsądnych cenach powinien nie przekroczyć 1800zł. Reszta na jakąś obudowę rzecz jasna.

Link to post
Share on other sites

Masz już może jakieś "graty" typu, dysk, nagrywarka, obudowa czy zasilacz??

 

Jeśli używasz produktów Adobe to poleciłbym Ci jednak platformę Intela, która działa o wiele sprawniej w produktach Adobe (Adobe zaleca procesory Intela).

Link to post
Share on other sites

Procek:

AMD Phenom II 920 - 819 zł

Płyta:

Asus M3A78-EM AMD 780G - 341 zł

Ram:

OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Platinium CL5 - 227 zł

Dysk:

Seagate 500 GB Barracuda 7200.12 -239 zł

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 500W SLI - 259 zł

Karta graf:

Dozbierasz i wrzucisz 4770 - ok 450 zł

Obudowa:

To już sam wybierz.

Link to post
Share on other sites

Sporo pytań i czasu minęło, zanim wybrałem następujący zestaw (który osobiście też tobie polecam)

Qpers bardzo ciekawa propozycja, godna rozważenia:)

 

kubbak jedyne co nadaje się jeszcze ze starego kompa do użycia to nagrywarka.

 

Xasfer maszynę będę składał na przełomie czerwca i lipca wiec i ceny powinny lekko zejść w dół

Link to post
Share on other sites
Procesor 270zł

Płyta główna 345zł

RAM 210zł

Karta graficzna 520zł

Dysk 220zł

Zasilacz 235zł

Obudowa 135zł

Chłodzenie CPU 95zł

Razem: 2030zł

 

 

Nie jestem obeznany z podkręcaniem i mam pytanie, czy ten procek w tym zestawieniu można co nieco podkręcić? mimo, że skłaniam się ku amd to faktycznie jeśli adobe doradza intela to lepiej będzie się przesiąść na niego

Link to post
Share on other sites

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4678-2

 

Testy 7750 vs E5200 w programach Adobe itp. Nie da się ukryć, że E5200 to świetny procesor, jednak nie zapominaj, że Intel rozwija teraz głównie podstawkę i7, następnie i5, a ten procesor jest na podstawce LGA 775. W przypadku platformy AMD płyty główne są przystosowane pod nowe procesory pod AM3, które właśnie się rozwijają.

Link to post
Share on other sites

Póki co i7 to platforma typowo hi endowa (za cenę tego całego zestawu kupisz ledwie płytę główną i procesor), plotki o i5 nie wskazują by była to dużo tańsza platforma (przynajmniej na początku) więc 775 wg. mojej opinii długo jeszcze nie zniknie z rynku. Ok nowych procesorów na 90% już nie będzie, nowych chipsetów również.

 

Kompatybilność podstawek - ok, niewątpliwa, wielka zaleta AMD ale w tym konkretnym przypadku różnica wydajności jest na korzyść Intela i to różnica nie kilku % a dochodząca czasami do 50%.

 

W samych grach, jednostki będą zachowywać się podobnie,

OC jest bez dwóch zdań na korzyść Intela.

Link to post
Share on other sites

Potencjał OC C2D jest rzeczywiście świetny, jeśli się zakupi dobre chłodzenie. C2D ogólnie jest nieco lepszym procesorem, to się z tobą absolutnie zgadzam (zależnie od zastosowań jest niewiele gorszy, zazwyczaj nieco lepszy niż 7750). Ja wybrałem 7750 ze względu na kompatybilność podstawek - kupując procesor za 250zł z góry zakładam jego wymianę, a Phenomy II prezentują się wyśmienicie - pozwoli to zaoszczędzić na wymianie płyty głównej. Choć jeśli praca w aplikacjach Adobe jest priorytetem, sam polecam zestaw kubbak'a.

Link to post
Share on other sites

do autora wątku - zadałeś sobie trud przejrzenia forum?!?!

 

viewtopic.php?f=8&t=1805

 

;/

Bez urazy ale co, Twoim zdaniem, pomijając cenę zestawu, Twój watek ma wspólnego z moim?

 

kupując procesor za 250zł z góry zakładam jego wymianę, a Phenomy II prezentują się wyśmienicie - pozwoli to zaoszczędzić na wymianie płyty głównej. Choć jeśli praca w aplikacjach Adobe jest priorytetem, sam polecam zestaw kubbak'a.

W tej kwestii decyzję muszę podjąć już niestety sam. Aplikacje Adobe są bardzo ważną kwestią, ale konfiguracja z amd bardziej przyszłościowa. Za rok czy dwa wystarczyłoby wrzucić Phenoma II i w ten sposób dość solidnie "odświeżyć" kompa.
Link to post
Share on other sites

Moja propozycja

AMD Phenom II x3 720 AM2+ Black Edition BOX-563zł

Gigabyte GA-MA790X-UD4-394zł

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 1066MHz CL5.0 BOX Reaper HPC-269zł

WD Caviar Black WD5001AALS (500GB, 32MB-261zł

Asus GeForce 9600 GT Glaciator 512MB DDR3 PCI-E BOX-351zł

Modecom MC-430 Carbon 430W-176zł

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna-133zł

 

razem:2147zł(o 147zł więcej ale jak mówisz że będziesz składał kompa na przełomie czerwca-lipca to zamiast tego 9600GT mógłbyś walnąć HD4770 no i może zamiast Phenomax3 walnąć athlona 7850 a za zaoszczędzona kasę walnąć lepsza płytkę pod AM3)Wybór zależy od ciebie

Link to post
Share on other sites

ale konfiguracja z amd bardziej przyszłościowa. Za rok czy dwa wystarczyłoby wrzucić Phenoma II i w ten sposób dość solidnie "odświeżyć" kompa.

Ale na 775 za rok też będziesz mógł spokojnie wrzucić Quada (tu [w sensie w produktach Adobe] nawet Q8200 przebija PII 940 czy 955) a dotychczas żaden z Quadów nie uzyskał statusu EOL (End Of Life).

 

Teraz mam jeszcze jedno pytanie. Z jakiej wersji Adobe'ów korzystasz?? Najnowszych CS4 czy starszych??

Jeśli CS4 to warto wymienić by kartę na produkt nVidii gdyż Adobe korzysta z CUDA i dzięki grafice przetwarza szybciej, np. coś takiego -> LINK.

Link to post
Share on other sites

kubbak przekonałeś mnie do intela :lol:

A co do wersji to korzystam obecnie z CS2, ale być może warto byłoby kupić CS4, jednakże taka przesiadka sporo kosztuje :lol:

 

Nie wiem czy to tylko subiektywne opinie, ale czytałem, że produkty ati lepiej odwzorowują kolory, prezentują lepszą jakość obrazu w ogóle.

Być może coś w tym jest skoro kompy Appla korzystają z radeonów.

Link to post
Share on other sites

Jeśli myślisz o CS4 to nie bierz grafiki AMD tylko NVidię (tylko na niej działa wspomaganie w CS4). Tak jak pisałem odpowiednikiem wydajnościowym dla HD4850 jest GF9800GTX(+)/GTS250.

Link to post
Share on other sites

Nie chce nabijać sobie postów dyskutując nie na temat, ale czy któryś z wątków odnosi się do zastosowań kompa głównie do pracy?

To, że każda z maszyn ma kosztować 2000zł to nie znaczy, że te same bebechy będą dla każdej dobre.

 

kubbak czy zasilacz, który podałeś w swojej propozycji wystarczy przy późniejszej wymianie procka na quada?

Link to post
Share on other sites

kubbak czy zasilacz, który podałeś w swojej propozycji wystarczy przy późniejszej wymianie procka na quada?

Ze sporym zapasem starczy.

QUAD po OC - 130-140W

Grafika - 130W

RAM - 20W

Dysk - 10W

Płyta - ~30W

 

Nie wiem czy to tylko subiektywne opinie, ale czytałem, że produkty ati lepiej odwzorowują kolory, prezentują lepszą jakość obrazu w ogóle.

Być może coś w tym jest skoro kompy Appla korzystają z radeonów.

Nie, i AMD i NV mają kolory na tym samym poziomie.

Apple korzysta głównie z grafik NV z tego co mi wiadomo.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...