Skocz do zawartości

Kompatybilność procesora Phenom II X4 955 z płytą GA-MA74GM-S2H (rev. 2.0)


Recommended Posts

Witam

Mam w planach kupić nowy procesor do mojego PC (posiadam płytę GA-MA74GM-S2H (rev. 2.0))

W tabeli kompatybilności procesorów z tą płytą (http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3062) jest napisane FDE. Moje pierwsze pytanie, co oznacza "FDE"? Chcę się upewnić że wszystko będzie działało :)

Drugie pytanie, płyta z tego co wiem obsługuje procesory z max TDP 95W. Czy jeżeli kupię ten procesor w wersji BE to nadal wszystko będzie działało? A jeżeli go podkręcę?

 

Mój PC:

4GB ram ddr2

hd7770

mobo GA-MA74GM-S2H (rev. 2.0)

obecne cpu - athlon 7850be

zasilacz tt 630W

Fera 2

 

Z góry dziękuję za wszystkie udzielone odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

1. Since BIOS Version FDE, musisz mieć wgrany do płyty głównej bios przynajmniej ten o oznaczeniu FDE, wskazany nowszy, jeśli jest.

2. Tak, będzie działało ale procesor z wyższym TDP może mieć problemy ze stabilnością i trzeba koniecznie zwrócić na to uwagę. Ta płyta ma za słabą sekcję zasilania do podkręcania procesora i o ile może się dać, jest to bardzo niewskazane. Możesz spotkać 955 z TDP 95W który powinien działać (wg strony producenta) i również 955 z TDP125W, który prawie na pewno będzie niestabilny.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

1. Since BIOS Version FDE, musisz mieć wgrany do płyty głównej bios przynajmniej ten o oznaczeniu FDE, wskazany nowszy, jeśli jest.

2. Tak, będzie działało ale procesor z wyższym TDP może mieć problemy ze stabilnością i trzeba koniecznie zwrócić na to uwagę. Ta płyta ma za słabą sekcję zasilania do podkręcania procesora i o ile może się dać, jest to bardzo niewskazane. Możesz spotkać 955 z TDP 95W który powinien działać (wg strony producenta) i również 955 z TDP125W, który prawie na pewno będzie niestabilny.

Dodam że mój obecny procesor to też ma oznaczenie FDE (czyli z tego co rozumiem obejdzie się bez aktualizacji biosu)

Mój obecny procesor również ma TDP na poziomie 95W, a jakimś cudem wykręciłem go na niesamowite kosmiczne 3Ghz, czyli płyta może też pozwolić na leciutkie oc tego phenoma.

 

Dzięki za odpowiedź, chyba otrzymałem odpowiedź na moje pytanie, chyba że ktoś ma jeszcze coś do dodania dla mnie, jakieś rady czy coś. 

O wydajność się nie pytam, bo skok z pewnością będzie ogromny :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...