Skocz do zawartości

Czy jest sens inwestowania w druga karte radeon 5870 vapor-x


Recommended Posts

Witam, mam pytanie :-)

Czy jest sens inwestowania w druga karte radeon 5870 vapor-x ?

Wiem ze do crosfire z tymi kartami jest potrzebny mocny procesor, mowie np o Core i7 920, ale nawet ten procesor spowalnia wyżej wymieniona karte połączona w cf i w moim wypadku bedzie to samo a nawet bardziej odczuwalne ale czy wzrost wydajności wynikajacej z podłączenia drugiej karty (cf sapphire radeon 5870 vapor-x) bedzie na tyle duży że jest sens w inwestowanie w druga karte ? Jakiego wzrostu moge się spodziewać ? Czy mój zasilacz uciagnie taki zestaw (3 karty graficzne) ?

 

Wiem ze najlepszym wyjściem byłoby wymienic procesora ale nie ma co ukrywac socket 775 to juz przeżytek a zmiana całej platformy: procesor, płyta głowna, ram to chyba juz lekka przesada a Mój sprzet chyba nie jest wcale taki najgorszy ? (konfiguracja poniżej).

 

Zakup drugiej karty nie stanowi problemu wiec prosze o to zeby waszym wyznacznikiem nie był przelicznik cena/wydajność.

 

Ponizej zamieszczam swoja konfiguracje:

Procesor: q9540 @ 3,4 ghz (45 nm, 12mb cache L2)

płyta głowna : foxconn blackops

ram: DDR3 2x2 GB 1800 mhz OCZ (działaja obecnie na CL7 z szybkościa 1336 Mhz)

zasilacz: Tagan BZ-900 , 900 WAT

karty graficzne:

1. Radeon sapphire 5870 1 Gb overclock edition (karta główna)

2. Geforce 8800 GTS 512 mb od BFG ( akceleracja physx )

dysk: 512gb Seagate

 

Z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi :-)

Link to post
Share on other sites

Nie wydaje mi się, aby drogi hd5870 byłby Ci teraz potrzebny do szczęścia - chyba, że grasz na kilku monitorach w bardzo wysokiej rozdzielczości.

Ewentualnie możesz pokusić się o wymianę 8800, a do fizyki wstawić coś na poziomie gtx260.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A to źle gry Ci działają, że chcesz druga? 8-) Może podkręć ją i to Ci wystarczy? Zmiana platformy nie wchodzi w grę bo jest wystarczająca do gier, które mamy. Może gdy wyjdzie LGA2011 i GTX580 to wtedy mógłbyś się zastanawiać, a teraz nie ma sensu dużego skoku wydajności nie zauważysz. Kaske odkładaj sobie na nowy sprzęt i zaszalej po nowym roku :)

Link to post
Share on other sites

Trudno ocenić sens jakiejkolwiek inwestycji. Dla jednego użytkownika warto, dla innego nie.

Sam wczoraj pozwoliłem sobie na szaleństwo w postaci nowego GPU i jak na razie nie żałuję mimo "kosmicznej" kwoty, jaką wydałem. Można się spierać nad sensem takiego wydatku wykorzystując mocne GPU tylko do gier, jednak w moim przypadku praca w aplikacjach graficznych nabiera innej jakości. Jeśli interesują autora efekty PhysX to jak radzi @DANNY_79 dołożyć GTX 250 lub 260.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...