Skocz do zawartości

Czy mój komputer da rade??


Recommended Posts

Witam,

 

Mój blaszak składa się z:

AMD Athlon64 X2 5200+ 2,7GHz

Gigabyte M61SME-S2L

Radeon x1650 Pro

Maxtor STM3250310AS 250GB

zasilacz Qoltec 400W Silent Line

 

Chciałbym rozbudować kompa, a mianowicie wymienić kartę graficzną na HIS Radeon 4670 512 MB DDR3, dołożyć jeszcze jeden dysk twardy Samsung 500 GB SpinPoint F1 i podkręcić procesor

 

Moje pytanie brzmi: Czy zasilacz da rade uciągnąć taką modyfikację kompa??

Link to post
Share on other sites

zdania sa podzielone odnosnie tego zasilacza... kosztuje 100 zl w sklepie ;)

wszystko opiera sie na rzeczywistej mocy, a nie widniejacej na obudowie.

przelicz sobie najlepiej jakims kalkulatorem pobor i bedziesz wiedzial czy da rade czy nie.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Moje pytanie brzmi: Czy zasilacz da rade uciągnąć taką modyfikację kompa??

Zasilacz udzwignie ta modyfikacje, ale pod obciazeniem moze byc dosyc glosny. Ja na twoim miejscu wymienilbym ten zasilacz na jakis lepszy moze jakis dobry 500w? Ten Qoltec 400W Silentline nie nalezy do dobrych zasilaczy i ma niezbyt ciekawa opinie ;) ile mozesz przeznaczyc $$ na zasilacz?

Jedne z lepszych zasilaczy ktore moge Ci polecic: OCZ, Corsair, Be-quiet, Seasonic, Cooler Master, Modecom, Antec ;)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie bierz tego zasilacza MODECOM MC 430 CARBON,ani FEEL to nie zasilacze to złom. Z Modecoma to tylko MC i Volcano.

Jeśli chcesz porządny zasilacz do 250 zł, bierz OCZ. Sam używam wspaniały sprzęt.

http://allegro.pl/item626579841_ocz_stealthxstream_500w_ostra_promocja.html

Link to post
Share on other sites

Czy na tej płycie głównej mógłbym zainstalować procesor Phenom (podobno można zainstalować Phenoma na podstawce AM2 po aktualizacji biosu), czy Athlon64 X2 6400+

Tu masz listę obsługiwanych procesorów przez tą płytę -> LINK. X2 6400+ jaki i Phenoma I generacji będziesz mógł zamontować (oczywiście po aktualizacji BIOSu).
Link to post
Share on other sites

Nie bierz tego zasilacza MODECOM MC 430 CARBON,ani FEEL to nie zasilacze to złom. Z Modecoma to tylko MC i Volcano.

Jeśli chcesz porządny zasilacz do 250 zł, bierz OCZ. Sam używam wspaniały sprzęt.

http://allegro.pl/item626579841_ocz_stealthxstream_500w_ostra_promocja.html

 

Co ty pi*******z a jaka jest różnica pomiędzy MC a MC carbon?.Przeciez to sa te same zasilacze.No coment :shock:

 

A co do OCza to bierz go za 235zł jest idealny

Link to post
Share on other sites

Ta to możesz w domu się odzywać,a nie do mnie. Widać, że używasz Tracer więc twoja wiedza o zasilaczach i ich jakości w taki razie jest bardzo znikoma. Gdybyś trochę się na nich znał to wiedział byś, że Tracer znajduje się na czarnej liście. Poza tym jest to forum o OC, więc jeżeli doradza się zasilacz to porządny do tych celów i nie tylko, a nie jakiś bubel do biurowca.

Link to post
Share on other sites
Ta to możesz w domu się odzywać,a nie do mnie. Widać, że używasz Tracer więc twoja wiedza o zasilaczach i ich jakości w taki razie jest bardzo znikoma. Gdybyś trochę się na nich znał to wiedział byś, że Tracer znajduje się na czarnej liście. Poza tym jest to forum o OC, więc jeżeli doradza się zasilacz to porządny do tych celów i nie tylko, a nie jakiś bubel do biurowca.[/q

 

Tak znawco bo ja 2,5roku temu dostałem pierwszego kompa i mnie szczerze jebało co tam miałem za zasilacz cieszyłem się że w ogóle coś miałem bo siedzenie na P166 przez 14 lat bez dostępu do neta mnie nie bawiło.Ap ropo zasilacza to widać że ty się nie znasz:)

 

Peace

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze gorsze wieści. Na tej płycie nic nie podkręcisz, więc... od tego bym zaczął. A wiem, bo siostra ją ma. FSB na poziomie 210 i system się zawieszał. Zasilacz oczywiście markowy, wszystkie inne rzeczy wyeliminowałem i została tylko płyta. Więc Wasze kłótnie o zasilacz to i tak sprawa drugoplanowa :lol:

Link to post
Share on other sites

Zasilacz MC-350ATX http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Modecom_MC_350ATX_2_0_PFC/pelny,id,19656/

 

natężenie przy napięciu +12V1 18 A

natężenie przy napięciu +12V2 16 A

Moc maksymalna 12V1 i 12V2 300W

 

Zasilacz MC CARBON 430 ATX http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Modecom_MC_CARBON_430_ATX/pelny,id,64449

 

natężenie przy napięciu +12V1 14 A

natężenie przy napięciu +12V2 14 A

Moc maksymalna 12V1 i 12V2 300W

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...