Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,czy oprocz podnoszenia wartosci Cpu Ratio,jest sens podnosic Cpu Cache,czy ma to do znaczenia w koncowej wydajosci procesora,posiadam i5 4690k,asus maximus vii ranger? Wartosci Cpu Cache min.oraz max ustawic na 39 tak jak licznik turbo owego procesora czy lepiej podnosic wyzej? Proszę o poradę.

Link to post
Share on other sites

Taktowanie cache ma wpływ na wydajność, tylko dużo mniejszy i zależny od zastosowań. W niektórych wcale a w innych całkiem zauważalny (renedring, kompresja itp).

Żeby zobrazować (tu strzelam bo dokładnie nie pamiętam testów które czytałem ale jak dobrze poszukasz, to pewnie je znajdziesz) podciągnięcie cache o ~400MHz daje tyle, co dźwignięcie taktowania rdzenia o 100MHz.

Zatem najlepiej wyciągnąć ile się da z rdzenia, a jeśli będzie możliwość to pomęczyć się jeszcze trochę z podkręceniem cache w celu wyciśnięcia wszystkich soków z procesora. Chociaż nie dla każdego może to mieć sens ;)

Link to post
Share on other sites

Hmm,mianowicie ustawilem 1.170 napiecie przy taktowaniu 4,5 ghz,funkcje oszczednosciowe wylaczone,CPU CACHE pozostawilem na wybor automatyczny,najbardziej jednak z tego mnie smieszy ze pomimo tak wysokiego wspolczynnika taktowania jak i karty ktorej posiadam (gtx 970) oslawione gta 5 przy wykorzystaniu 3,3 gb vram potrafi przyciac,w krotki sposob ale jednak,badz tu madry i pisz wiersze,jakies porady ?

Ustawilem 4,4 na Cpu cache,lecz najbardziej ciekawi mnie do jakich bezpiecznych wartosci mozna ustawiac napiecie,czy podobnie wyglada jak w przypadku procesora aby nie przekraczac tych skromnych 1,35 :-) ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...