Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.


Jakiś czas temu tutaj na forum pytałem się ,którą pompkę DDC wybrać po tym jak moja poprzednia (350 od Swiftecha) spaliła się. Do dziś jestem posiadaczem trzeciej pompki DDC, pierwsza 35x wyła od nowości, a druga 35x zaczęła głośniej/wyć pracować po 2-3 miesiącach.


Jest dużo opinii na temat tych pompek - że są bezawaryjne. Ja widocznie mam ogromnego pecha i chcę kupić sobie D5. Z tego co wyczytałem tutaj na forum to D5 są generalnie cichsze, ale 35x dalej jest liderem wydajności. Z żalem muszę wymienić pompkę DDC na D5.


Po obejrzeniu dużej ilości modeli pomp D5 od wielu producentów mam mętlik w głowie. Pomp jest od groma, a ja nie wiem, którą wziąć. Te pompki różnią się od siebie? Czy tak jak w przypadku DDC są to różne rebrandy?


Najbardziej pod względem funkcji to wyróżnia się D5 od Aquacomputer, ale ona uniemożliwia założenie mod kitu od Bitspowera.

 

Brać D5 od EK lub Alphacoola dostępne w PL czy opłaca się polować na jakiegoś Swiftecha (chociaż tutaj jest problem z gwarancją po zmianie topu :/) poza granicami naszego kraju?


Pozdrawiam

Edytowane przez Piospi
Link to post
Share on other sites

Mam d5 od chyba dwóch lat. Bezgłośna (wbrew temu co mówią ludzie, że takie nie istnieją) i bezawaryjna. 0 problemów, mogę polecić z czystym sumieniem a firma w sumie bez znaczenia. Mam wersję alphacool i jest ok

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wypowiedź. Który konkretnie posiadasz model? Na stronie angeli tych modeli jest dosyć sporo i nie wiem, który model wybrać. Chociaż tutaj patrzę, że Alphacool VPP655 - PWM - Single Edition jest godny uwagi ze względu na PWM.

Link to post
Share on other sites

Cały czas słyszę o tej pompie...że najlepsza a awarii też jej widziałem sporo. Pompa droga jak fix a jednak czasem kuleje...

Nie krytykuję jej ale chyba poza jej legendą to jest to po prostu dobra pompa i tyle a takich jakich wiele.

Może się mylę ale takie mam odczucie.

Edytowane przez silence
Link to post
Share on other sites

 

 

Wszystko się psuje a to jest najcichsza pompa na rynku i do tego się nie grzeje jak ddc. Legenda nie bierze się z bycia tylko dobrą pompą

To prawda, miałem kiedyś DDC swiftecha 355 chyba i też była to dobra pompa ale żeby była na poziomie ciszy d5 musiałem ją skręcić, do tego żeby dodatkowo wyciszyć i schłodzić dobrze jest zainwestować w radiator do niej i top odpowiedni. 
Link to post
Share on other sites
Jestem ciekaw czy EK-DCP-4.0 będzie się grzała...

 

 

Ja miałem DCP4.0 przed zmianą na D5. Raczej się nie grzeje ale na 12V trzęsie całą planetą i chodzi jak odrzutowiec w zestawieniu z D5. Swoją puszczałem na 7V (choć większość startuje dopiero w okolicach 9V) i po zalaniu jej betonem (montaż na piance, pełna izolacja od budy) było cichutko. Ale 12V to jakaś tragedia. 

 

D5 nie tylko jest praktycznie tak samo wydajna jak DDC (wiele zależy od topu- często jest wydajniejsza) ale jest też przy tym bardzo cicha i niemal zupełnie się nie grzeje. To zupełnie inna klasa niż DCP a w porównaniu z DDC też ma sporo zalet. 

 

Osobiście posiadam wersję od aquacomputer (ze sterowaniem po USB) razem z topem koolance. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dziękuję Wam za wypowiedzi.


Na zagranicznym forum wyczytałem bardzo ważną informację i piszę ją tutaj, żeby ktoś kto znajdzie w przyszłości mój temat o tym dowiedział się i nie wydał pieniędzy w błoto - pompki D5 PWM nie współpracują z panelem Aquaero 6.

Jedynym lekarstwem na to jest kupno D5 od Aquacomputer - wersji z USB lub z poprawionym PWM.


 

 

Osobiście posiadam wersję od aquacomputer (ze sterowaniem po USB) razem z topem koolance.

 

 

Tak, ale ze względów estetycznych kupię wersję z poprawionym PWM, bo wersja z USB uniemożliwia założenie mod kitu od Bitspowera.


Jeszcze mam tylko ostatnie pytanie - jak wygląda sprawa z topem od Bitspowera? Niestety nie potrafię znaleźć testów z tym topem, a najczęściej przewijają się topy od EK i Koolance.

Link to post
Share on other sites

Napisz PW do eldera. On miał kilka takich pompek z kitem od Bitsa. Co do wersji AC- pod zestaw koolance też nie pasowała ale minuta z dremelkiem i wszystko usiadło na miejscu. Wystarczy wyciąć w płytce tylnej miejsce na ten interfejs ;) No ale jeśli faktycznie chcesz to ustawić tak żeby logo bitsa było widoczne to z wersja AC nie jest dobrym wyborem ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Swoją puszczałem na 7V (choć większość startuje dopiero w okolicach 9V)

 

Moja startuje na 5v :roll:

 

 

 

i po zalaniu jej betonem (montaż na piance, pełna izolacja od budy) było cichutko.

 

Planuję ją zalać w silikonie bezbarwnym i zamknąć w pudełku zrobionym z grubego plexi (20mm ścianka) jeżeli będzie nieznośna na 7v. Oczywiście muszę ją z całą obudową lub bez odseparować od budy żeby nie przenosiła drgań.

12v dla tej pompki to przesada.

Link to post
Share on other sites

Moja też ruszała na 5V ale bardzo wiele z nich tego nie potrafi. Nawet w oficjalnej specyfikacji tej pompy napięcie startowe jest wyższe. Istnieje więc niebezpieczeństwo że na tak niskim napięciu się zdławi i stanie. Najgorsze są jej wibracje więc polecam po prostu montaż na specjalnej gąbce i zadbanie o to żeby nie dotykała żadnego panelu obudowy. Jak to będzie ok to będziesz z niej zadowolony. 

Link to post
Share on other sites

Tak się składa, że mialem D5 Aquacomputer w zestawie z Mod Kit Bitspower + Do Top Extreme V2 Bitspower. Była to moja druga D5 - poprzednio miałem wersję od Swiftecha (którą uwaliłem przez moją głupotę) i mogę powiedzieć, że kultura pracy stoi na najwyższym poziomie, a w ubranka od Bitsa prezentuje się zjawiskowo. W takim połączeniu była zupełnie bezgłośna i nie wpadła w drgania. Przez pewien okres spokojnie dawała radę przy sli z 2 x Gtx 680 pracując na trzecim biegu. Generalnie gorąco polecam tą właśnie konstrukcję. W Angeli mają chyba D5 od Aquacomputer?

 

Edytowane przez policeman
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak się składa, że mialem D5 Aquacomputer w zestawie z Mod Kit Bitspower + Do Top Extreme V2 Bitspower. Była to moja druga D5 - poprzednio miałem wersję od Swiftecha (którą uwaliłem przez moją głupotę) i mogę powiedzieć, że kultura pracy stoi na najwyższym poziomie, a w ubranka od Bitsa prezentuje się zjawiskowo. W takim połączeniu była zupełnie bezgłośna i nie wpadła w drgania. Przez pewien okres spokojnie dawała radę przy sli z 2 x Gtx 680 pracując na trzecim biegu. Generalnie gorąco polecam tą właśnie konstrukcję. W Angeli mają chyba D5 od Aquacomputer?

 

Z tego co widzę to AC wypuściło nową/inną wersję D5 z poprawionym PWM. Co prawda pewnie nie posiada pełnej funkcjonalności co wersja USB, ale według opisu na ich stronie, współpracuje dobrze z Aquaero 6 :)

 

Tak się składa, że mialem D5 Aquacomputer w zestawie z Mod Kit Bitspower + Do Top Extreme V2 Bitspower. Była to moja druga D5 - poprzednio miałem wersję od Swiftecha (którą uwaliłem przez moją głupotę) i mogę powiedzieć, że kultura pracy stoi na najwyższym poziomie, a w ubranka od Bitsa prezentuje się zjawiskowo. W takim połączeniu była zupełnie bezgłośna i nie wpadła w drgania. Przez pewien okres spokojnie dawała radę przy sli z 2 x Gtx 680 pracując na trzecim biegu. Generalnie gorąco polecam tą właśnie konstrukcję. W Angeli mają chyba D5 od Aquacomputer?

 

No i git :) Takiej wypowiedzi potrzebowałem, jednak domyślam się, że miałeś wersję USB :) Jednak daje mi to dużo na temat pompek D5 od tego producenta :)

 

 

Dziękuję Wam za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No i odpaliłem ją na 5v. Nic się nie zapycha, nie dławi. Układ mam jak widać do tego dochodzi 5 złączek 90 stopni. Od momentu włączenia komputera pracuje tak samo. 

Co mi się podoba najbardziej to jej głośność. Plany poważnego wyciszenia odpadają bo nie ma takiej potrzeby. Na 5v minimalnie ją słuchać. Śmiem twierdzić, że słychać ją mniej niż pompkę z Tritona na minimum. Obecnie leży tylko na gąbce. 

Zrobiłem też mini test w wannie dla ciekawych jak ona pompuje na 12v... Odpowietrzanie układu z tą pompką na 12v to bajka! 5 minut i zero powietrza w układzie.

Sorry za amatorszczyznę przy wideo. 

Link to post
Share on other sites

Moja tez startowała na 5V. Nie wiem jednak czy na dłuższą metę się przy takim napięciu nie zdławi. Sporo też będzie zależało od złożoności układu bo pchnąć wodę z miski do wanny to jedno a pchnąć ją przez chłodnice i kolanka to co innego. Tak czy owak- nie dziwi mnie to bo moja też tak ruszała (choć praca przy 5V odbijała sie już na wydajności układu).

Link to post
Share on other sites

Hmm, napięcie startowe to 5V? Czy na początku jest 12 na start i potem schodzisz z napięciem? Bo to jest subtelna różnica, chociaż zejście do takiej wartości to i tak sukces, gratki

Sztywne napięcie 5v z molexa przez cały czas. Żadnego sterowania. Jeżeli dalej nie wierzysz to mogę zrobić zdjęcie

.

Sporo też będzie zależało od złożoności układu bo pchnąć wodę z miski do wanny to jedno a pchnąć ją przez chłodnice i kolanka to co innego.

Na moim filmiku jak widzisz pompa jest jakieś 60 cm nad źródłem wody i zasysa ją z dna wanny więc jeżeli by ją ustawić na poziomie wody to było by jeszcze lepiej.

Z moim układem radzi sobie ... normalnie. Na 12v to jest huragan! 

 

Moja tez startowała na 5V. Nie wiem jednak czy na dłuższą metę się przy takim napięciu nie zdławi.

Używałem jej na tym napięciu wczoraj dobre dwie godziny i nie wskazywało na to żeby się zatrzymała... Gapiłem się na kompa jak zaczarowany bo aurora potrafi zatrzymać wzrok na dłuższą chwilę. ;) 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...