Skocz do zawartości

Beznadziejny wynik 3DMark06


Recommended Posts

Witam

to mój sprzęt:

CPU:Q6600 3.08 GHz 1.15v

MOBO:EG41MF-US2H

GPU:GTS 250 1 GB 800/1900/1200 1.200 v

 

i o to wynik :P

sterowniki karty 260.89

wiem że może to sterowniki walą kartę, ale co z CPU 3900 pt. to dużo ?

link wraz z opcjami w panelu sterowania nVidi

 

http://img251.imageshack.us/content_rou ... ia=mupload

 

PS.tam wyżej to ustawione na jakość

Link to post
Share on other sites

12700 pkt to zły wynik? Sam tyle mam na czterordzeniowym procesorze Athlon II X4 640 :P

Wynik jak najbardziej dobry (jakby co to mam GeForce 8800GT o zegarach niereferencyjnych 700/920/1715).

 

Zresztą sam zobacz:

http://zapodaj.net/images/186c0bc8322f.jpg

Twój wynik CPU jest bardzo dobry ;)

PS: Tutaj mam trochę starsze sterowniki.

Link to post
Share on other sites

Wynik CPU jest ok, gorzej z GPU (a masz je już dość mocno podkręcone). Całkowity wynik 3D Marka masz niższy o ~3000pkt niż powinieneś mieć.

~14500pkt miałem z C2D i 9800GTX+, z Q6600 było to już prawie 17500.

 

Przeczyść system bo ewidentnie zaśmiecony.

Link to post
Share on other sites

raczej wątpie bo miałem 13 500 pt ;/

CPU score przedtem miałem 4600 a teraz

na standartowych ustawieniach miałem 3800 pt

 

Wynik CPU jest ok, gorzej z GPU. Całkowity wynik 3D Marka masz niższy o ~3000pkt niż powinieneś mieć.

~14500pkt miałem z C2D i 9800GTX+, z Q6600 było to już prawie 17500.

to co zrobić ? żeby mieć te 15 000 czy tam coś

Link to post
Share on other sites

3dmarkiem sie nie przejmoj, lepiej odpal vantage i sprawdz jaki bedzie gpuscore, jak bedzie 7200-7,5k to spoko nie ma sie co przejmowac.

cpu score powinienes miec na poziomie okolo 4,5k

wiec jeszcze troszke bys uciagnal jakbys chcial.

tak jak pisalem Vantage lub gry, 3d 06 to staroc

Link to post
Share on other sites

Dziwnie niskie to napięcie(Vcore). Na tanich gigusiach zbytnio z C2Q 6600 się nie pobawisz, bo niestety ten proc jest bardzo wrażliwy na GTL, a tych opcji giguś nie ma :P . Dopiero jak mam DFI to się dowiedziałem dlaczego musiałem wysoki Vcore dawać. Przede wszystkim to Q6600 jednak lubi napięcie na szynie. Tak w ogóle to system świeży? Zmieniałeś ostatnio coś? Ja takie cyrki miałem po przesiadce z P35 na X48.

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem nowe stery 260.99 przeczyściłem kompa i wynik 14 600

pzdr.

czyli się nie martwić?

 

---

 

Dziwnie niskie to napięcie(Vcore). Na tanich gigusiach zbytnio z C2Q 6600 się nie pobawisz, bo niestety ten proc jest bardzo wrażliwy na GTL, a tych opcji giguś nie ma :P . Dopiero jak mam DFI to się dowiedziałem dlaczego musiałem wysoki Vcore dawać. Przede wszystkim to Q6600 jednak lubi napięcie na szynie. Tak w ogóle to system świeży? Zmieniałeś ostatnio coś? Ja takie cyrki miałem po przesiadce z P35 na X48.

 

czyli ustawić wyższe napiecię?

PS. Czy to nie tak, że jak da się większe napięcie np.CPU , GPU itp. to bedą wydajniejsze

tak jak człowiek ma więcej energi tym jest wydajniejszy

 

 

/d/Za notoryczne pisanie post/post też można dostać bana!

 

[/co :):P;)

 

pomoż ktoś ;/

Link to post
Share on other sites

Z tego obrazka wynika, że masz źle przetaktowany procesor. Taktowanie wynosi 2GHz, a nie jak standardowo 2,40 lub jak piszesz 3,1 po OC. Procesor automatycznie obniża taktowanie gdy temperatura przekracza dopuszczalną normę, dlatego obstawiam, że chłodzenie nie wyrabia i/lub procesor jest niestabilny. Przywróć standardowe takty i zobacz wynik, albo chociaż jak już podkręcasz przetestuj procka przez OCCT i zobacz jak tam miewają się temperatury i czy procek jest stabilny.

 

Jeśli te obniżenie taktowania wynika z aktywnej opcji podobnej do Cool'n'Quiet (nie wiem jak to u intela się nazywa, chyba "SpeedStep?") to w biosie też należałoby ją odznaczyć.

 

Przy tym napięciu ten procesor nie może być stabilny, pamiętaj aby zwiększać napięcie stopniowo, nie ma co szaleć z za wysokim napięciem, bez dobrego chłodzenia i monitorowania temperatur.

Link to post
Share on other sites

Z tego obrazka wynika, że masz źle przetaktowany procesor. Taktowanie wynosi 2GHz, a nie jak standardowo 2,40 lub jak piszesz 3,1 po OC. Procesor automatycznie obniża taktowanie gdy temperatura przekracza dopuszczalną normę, dlatego obstawiam, że chłodzenie nie wyrabia i/lub procesor jest niestabilny. Przywróć standardowe takty i zobacz wynik, albo chociaż jak już podkręcasz przetestuj procka przez OCCT i zobacz jak tam miewają się temperatury i czy procek jest stabilny.

 

Jeśli te obniżenie taktowania wynika z aktywnej opcji podobnej do Cool'n'Quiet (nie wiem jak to u intela się nazywa, chyba "SpeedStep?") to w biosie też należałoby ją odznaczyć.

 

Procesor jest stabilny temp. są wporządku

mam właczoną oszczędzanie energi dlatego mnożnik jest ustawiony na 6

 

dziex bede pamietał

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...