Skocz do zawartości

HD 7870/R9 270 a stare podzespoły


Recommended Posts

Od rana próbuje coś zakombinować z tą siódemką i już mnie szlag trafia, kumpel mi podrzucił coś, wywala mi unknown crc errory przy wypalaniu zrobionego iso na płytę, mam dość. Da się jeszcze gdzieś pobrać testową 7? Wszędzie widzę tylko 8 i 10 niestety.

 

Ewentualnie mógłbym spróbować instalacji z poziomu instalatora exe, osobiście nie znam człowieka, który by tak stawiał system, ma to jakiś sens?

Link to post
Share on other sites

Ja stawiałem tak 8.1 na siódemkę, bo płyta główna którą miałem w ŻADEN sposób nie chciała zbootować ósemki, było tak prościej niż kombinować z przerabianiem obrazu itp. Przebiegło to bezproblemowo, pozostałości po starym systemie usunąłem kilkoma kliknięciami, Windows oferował taką opcję i dodatkowo usunąć folder Windows.old i tyle. 

 

Nie wiem jak będzie vista -->7, ale upgrady przecież były, więc pewnie podobnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od rana próbuje coś zakombinować z tą siódemką i już mnie szlag trafia, kumpel mi podrzucił coś, wywala mi unknown crc errory przy wypalaniu zrobionego iso na płytę, mam dość. Da się jeszcze gdzieś pobrać testową 7? Wszędzie widzę tylko 8 i 10 niestety.

 

Ewentualnie mógłbym spróbować instalacji z poziomu instalatora exe, osobiście nie znam człowieka, który by tak stawiał system, ma to jakiś sens?

http://getintopc.com/softwares/operating-systems/windows-7-ultimate-free-download-iso-32-64-bit/najprościej pobrać iso, nagrać na pendrive za pomocą windows 7 usb tool i postawić świeżą winde, później koniecznie dokupić klucz na co jest miesiąc czasu nim system się zbloczy i nie bawić się w aktywatory zawirusowane i cholera wie co. Szkoda że microsoft już zablokował pobieranie iso z ich oficjalnej strony i trzeba najpierw mieć klucz :/ Windowsa 8.1 nie stawiaj bo tak jak pisalem prawdopodobnie nawet nie będziesz miał sterowników do swojej płyty głównej pod ten system i nie zainstalujesz karty sieciowej, dźwiękowej itp

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
a stawiałem tak 8.1 na siódemkę, bo płyta główna którą miałem w ŻADEN sposób nie chciała zbootować ósemki, było tak prościej niż kombinować z przerabianiem obrazu itp. Przebiegło to bezproblemowo, pozostałości po starym systemie usunąłem kilkoma kliknięciami, Windows oferował taką opcję i dodatkowo usunąć folder Windows.old i tyle. 

Tak zrobiłem. Podczas instalacji nie wywalało żadnych errorów, system widzi kartę (menadżer urządzeń), HW Monitor też, ale Catalysta jak nigdzie nie było tak nie ma. 

Odpaliłem Wiedźmina 3, stabilne 30 na wysokich (bez V sync skacze do 40), na ultra bez hairworks jakieś 20-25, jakby poustawiać pare rzeczy w Catalyst pewnie byłoby jeszcze trochę lepiej. Temperatury - max 69 C. Teraz w idle mam 33-40 (poprzednia karta miała kilka stopni mniej od górnej granicy tego przedziału, ale buda ciasna, a ten 270 spory jest) - chyba w normie. Żadnych artefaktów lub innych niepokojących rzeczy.

I teraz nie wiem już o co chodzi. Niby jest to co chciałem, grywalny, i to na wysokich detalach, Wiedźmin, ale to że nie ma Catalyst nie jest normalne na pewno. Próbować jeszcze stawiać system na czysto? Po tym wszystkim dalej jest możliwe, że to z kartą jest coś nie tak?

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Najważniejszy jest aktualny sterownik, catalyst ja mam w ogóle wyłączony (opóźnia m.in. start komputera), bo zarówno do podkręcania jak i do grzebania w ustawieniach są lepsze programy (msi afterburner i radeonpro)


Weź sobie użyj tego: http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html
i wgraj na nowo najnowsze sterowniki pod 7.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Weź sobie użyj tego: http://www.guru3d.co...r-download.htmli wgraj na nowo najnowsze sterowniki pod 7.

Tak właśnie zrobiłem (wcześniej też używałem tego programu), teraz wszystko wydaje się być już w porządku, Catalyst uruchamia się z pół godziny, ale działa.

Jeszcze przed tą ostatnią operacją, wznowiłem działanie systemu i zaraz potem dostałem bsoda o kodzie a0000001.

 

Problem signature:

  Problem Event Name: BlueScreen
  OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
  Locale ID: 1045
 
Additional information about the problem:
  BCCode: a0000001
  BCP1: 0000000000000005
  BCP2: 0000000000000000
  BCP3: 0000000000000000
  BCP4: 0000000000000000
  OS Version: 6_1_7600
  Service Pack: 0_0
  Product: 256_1
 
Files that help describe the problem:
  C:\Windows\Minidump\062115-20295-01.dmp

  C:\Users\Pawel\AppData\Local\Temp\WER-48890-0.sysdata.xml

 

Jeszcze przed wymianą karty, miałem sporo bsodów z 0x00000001 i 0x00000003B (dziwna sprawa, głównie wyskakiwały przy zamkykaniu na raz kilkudziesieciu kart w operze), ale z tego co widzę, ten pierwszy (a...01) problem dotyczy karty graficznej. Możliwe, że skoro sypnęło bluskrinem, z GPU jednak nie musi być wszystko w porzadku? Mimo że stery udało się w końcu zainstalować, to jednak trochę dziwne, że z tych z płytki się nie dało.

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Jeden BSOD jeszcze nie wróży tego, że karta jest zepsuta, zwłaszcza że z tego co czytam to masz tam niezłe kongo ze sterownikami i ogólnie z systemem. Aby kartę rzetelnie sprawdzić czy jest sprawna w 100% to polecałbym na kompletnie czystym systemie na świeżo sformatowanym dysku, ze świeżo postawionymi najnowszymi sterownikami pobrać pakiet programów, Furmark, 3dmark11, unigine valleya i gpu-z. Odpalić GPu-z z zakładką do monitorowania pracy karty i pierwsze co zrobić pełnego 3dmarka, później odpalić furmark na około 10-15 minut na 1080p z msaa 2x, następnie włączyć valleya na jakieś 30-40 minut i iść zjeść obiad czy na spacer, później sprawdzić w gpu-z jakie temperatury osiągnęła karta maksymalnie, vrmy czy się nie gotowały, również w trakcie by się okazało czy karta nie wywali bsoda, na koniec profilaktycznie pogralbym w jakiegoś gpu-killera pokroju crysis3 albo Metro LL  do tego pobrałbym msi afterburnera i podkręcił kartę delikatnie i powtórzył testy, jeśli po takich testach karta nie rypnie bsoda,,jeśli nie wywali artefaktów, nie zacznie mrugać ani nie zwiesi peceta to bym się niczym nie martwił 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Aby kartę rzetelnie sprawdzić czy jest sprawna w 100% to polecałbym na kompletnie czystym systemie na świeżo sformatowanym dysku,
 

Tak pewnie zrobię, chociaż wygląda na to, że fizycznie raczej z nią wszystko w porządku, trochę pograłem na niej i żadnych bsodów nie sypie. Gorzej tylko, ze słabo to wygląda z moim Xeonem. W Far Cry 3 jak się zakotłuje to spada nawet do 2 klatek na ustawieniach wysokich, nawet zestaw E5200+HD5830 nie notował tam takich spadków i było stabilniej. W Wiedźminie niestety nie jest tak dobrze jak na początku, w miastach spadki poniżej 20 klatek (low czy uber, grze nie robi różnicy), okazjonalne zjazdy do kilku klatek (chwilowe co prawda, no ale jednak) z 50 na otwartej przestrzeni. Generalnie rzecz biorąc, nie o coś takiego mi chodziło i jeśli drobne OC proca nie poprawi sprawy (tj. nie będzie stabilnych 30 fps w Wieśku na żadnych detalch), to chyba zwrócę tę kartę i będę myślał o kupieniu czegoś już na nową platformę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...