Skocz do zawartości

FALLOUT 3


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Nabyłem drogą kupna F3 i jak to się mówi, od razu przystąpiwszy do ostrych testów :lol: Słąbego sprzętu nie mam, można pograć w 1080p w maksymalnych ustawieniach, ale... no właśnie. Gra co jakiś czas wyskakuje do Windowsa (Vista x64), Fraps pracujący w tle pokazuje stale 60 klatek aż tu nagle animacja spada do 8~10 klatek...

 

Zakładam ten wątek, abyśmy wszyscy mogli się wypłakać nad tym jak błędy techniczne zabijają tą wspaniałą grę... :x

Link to post
Share on other sites

Problem jest ogólnoświatowy że tak powiem. Podobno gra jest zwalona pod tym względem. Nawet na mocnych maszynach występują te probelemy. Wczoraj se zainstalowałem gierke pogrąłem 2h wyszedłem z bunkra i dotarłem do pierwszego miasta. Puki co nie zauważyłem u mnie tych problemów które sa opisane w tym artykule: http://www.valhalla.pl/news12240-Skanda ... out-3.html

Link to post
Share on other sites

tak i ja mam od niedawna F3 wersje PC...i musze przyznac ze gra jest niesamowita moze i nie gralem za duzo ale gram tyle na ile mi czas pozwala a jeszcze dzieki informacja na benchmarku jak podkrecic lepiej gierke staje sie ona jeszcze bardziej fascynujaca.

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Z tym frapsem też miałem fajną zabawę z klatkami... Gdy było w jednym miejscu 30 - zwiększyłem detale jednak liczba klatek nie spadała (do 27 chyba). Po ponownym uruchomieniu jednak nie dało się już grać (ok 10-15). Może to mój fatalny sprzęt może słabiutka optymalizacja...

 

Ogólnie gierka jest ŚWIETNA

Link to post
Share on other sites

Ja mając E8400, 4GB RAM, Win XP SP3 Home i 2x GF8800GT , mogę grać w natywnej rozdzielczości mojego monitora <1650x1050> w najlepszych możliwych detalach i w ogóle, ale bez AA... u mnie włączenie AA zabija tą grę... gra nie chodzi jakoś wyraźnie wolniej , ale V.A.T.S. całkowicie przestaje działać , i tak jak bez AA gra mi się wali sporadycznie ... tak z AA wali mi sie średnio raz na 20 minut, przy czym mam parę save'ów, które mogę wczytać, obrócić się by spojrzeć za siebie i jeśli mam włączone AA to gra ZAWSZE się w tym momencie wywali, pomijając wyłączone AA mam wyłączony V-Sync, przy czym trzeba wiedzieć że jego odznaczenie w wybierałce nic nie zmienia i V-Sync trzeba wyłączyć w oprogramowaniu sterownika. Jeśli chodzi o optymalizacje to oblivion chodzi mi o wiele wolniej, są miejsca że spada poniżej 20 klatek, a w falloutcie zawsze te 35-50 klatek zawsze mam.

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Gram od jakiegoś czasu, choć niewiele biorąc pod uwagę rozbudowany świat i liczne questy poboczne. Też zauważyłem ogromne spadki fps przy celowaniu z wykorzystaniem systemu vats, zdarza się to sporadycznie. Gram w rozdzielczości 1440 x 900 na ustawieniach "high". Ale oprócz tych sporadycznych spadków płynności nie zauważyłem żadnych błędów.

A sama gra to czysty miód. Obecnie brakuje mi na nią czasu ale jak się pogoda zmieni i nastanie sezon jesienny to w jakiś piątek czy sobotę zbunkruję się przed kompem i zrobię mały maraton. Według mnie pozycja obowiązkowa.

Link to post
Share on other sites

z krypty do miasta > centrum waszyngtonu . nie pomylic sie w korytarzach metra (co zdarzylo mi sie dwa razy nawet po przejsciu wczesniejszym) > isc z bractwem stali > kolejna krypta(garaz) > waszyngton > statek > oczyszczalnia > wtedy przychodzi z pomoca prezydent eden > ucieczka do cytadeli > tutaj juz dobze nie pamietam ale trzeba do RavenRock (chyba tak nie?) dojsc, wybrac czy sie jest dobrym czy zlym i przy odbijaniu oczyszczalnika wlac wirus czy tez nie.

 

cos na bank poplatalem ale ogolny zarys fabuly tu jest, chcesz cos szczegolowego to pisz na PW, i polecam chodzic po swiecie bo wyglada naprawde apokaliptycznie i nie wszedzie mozna tak duzo zwiedzic w tym klimacie. I nie prubowac grac bez patcha (im nowszy tym lepiej) gra ma takie zwisy niekiedy ze masakra, a to ze wywala to normalne, w sensie ze gra tak juz ma a nie ze normalne ze gra wywala :menda:

Link to post
Share on other sites

Ta gra (podobnie jak wszystkie fallouty) to moja religia:) Przeszedłem grę dwa razy (raz dobrym facetem a raz demoniczną kobitką) i muszę stwierdzić, że wątek główny jest cieniutki w porównaniu z pobocznymi questami.

Naprawdę warto zwiedzać ogromny świat tej gry i odkrywać wszystko co przygotowali twórcy, a dopiero na końcu zabrać się za wątek główny.

 

Co do wydajności to nie stwierdziłem wyżej wymienionych przypadłości. Poziom płynności jest równy (równie kiepski, lub równie wysoki - w zależności od procesora)

Bardzo rzadko też miewałem jakieś wyrzuty na pulpit. (gra zpatchowana )

Pierwszy raz grałem gdy miałem jeszcze Athlonax2 6000 i musiałem zadowolić się średnim poziomem detali oraz wyłączonym AA(podczas finałowej bitwy o rotunde miałem slide show). Teraz po wymianie procka gra śmiga na pełnym full'u z AA i w 1680x1050.

Link to post
Share on other sites

Otóż problem mam... od kilku dni podczas grania w Fallout 3 mam BSOD i automatyczny restart (mniej więcej 1 na godzinę grania). Wcześniej zdarzało się, że gra wywalała się do pulpitu albo zaliczała duuuże spadki fps przy celowaniu z użyciem VATSa a teraz doszły te restarty.

Gra wciągnęła mnie jak mało która i jestem bardzo zdeterminowany żeby ją skończyć, ale w takim stanie jest niegrywalna. Myślę że problem leży w samym Falloutcie, bo przy innych grach czy stresowaniu Orthosem komp jest stabilny. Jak wrócę z roboty to zainstaluję patcha, który być może rozwiąże problem. Czy ktoś miał podobne objawy albo może polecić jakieś rozwiązanie (oprócz łatki)?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Właśnie skończyłem Fallout'a 3, gra ogólnie świetna, dawno nic mnie tak nie wciągnęło. W dodatku fajna mechanika rozgrywki (V.A.T.S. rządzi), ale końcówka mi się nie podoba i basta. Myślałem, że będzie jakaś epicka bitwa gdzie rozje****y siły Enklawy, a tu fajny spacerek pod eskortą wielkiego robota, strzał w ryj złemu pułkownikowi i koniec. Jakoś mnie to zakończenie rozczarowało.

No ale piszę nie tylko po to, żeby podzielić się moimi refleksjami. Pytanie mam: który z dodatków do F3 polecacie? Najlepiej z tych które nawiązują do fabuły i świata z podstawki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Właśnie skończyłem Fallout'a 3, gra ogólnie świetna, dawno nic mnie tak nie wciągnęło. W dodatku fajna mechanika rozgrywki (V.A.T.S. rządzi), ale końcówka mi się nie podoba i basta.

Bo główny wątek to największa słabość tej gry ;)

http://www.nma-fallout.com/content.php?page=fo3-maps masz tu wszystkie lokacje i zwiedzaj :lol:

Byłeś już w rozbitym statku obcych? a w Oazie? Nie? No to w drogę :lol:

 

 

W dodatki nie grałem bo mam polskiego oryginała. Musiałbym zassać pirata w angielskiej wersji i potem jeszcze zpiracić dodatki. Jakoś mi się to nie uśmiecha, dlatego poczekam aż wielmożna CENEGA wyda wreszcie wersję pudełkową dodatków.

Link to post
Share on other sites

Gra spoko ale coś dziwnie działa... pomijam spadki wydajności w VATS nawet pomimo wyłączenia AA. Ale gra potrafi nagle zwolnić z 40 FPS do 0,5 FPS ;) ale tylko przy patrzeniu w konkretnym kierunku np na zachód. nieraz pomaga rozejrzenie się dookoła nieraz quicksave + quickload a nieraz nic nie pomaga :lol:

Co ciekawe na czystej grze bez patchy tego problemu nie było... a zainstalowanie jakiegokolwiek patcha poprawia ogólną wydajność no przynajmniej dopóki nie spojrzę na zachód :lol:

a gram na 1680x1050 high.

Ale i tak polecam wszystkim którzy nie grali.

Link to post
Share on other sites

O ku**a... :) ale mapa, dzięki Cougar, chyba jeszcze wrócę do F3 i pozwiedzam pustkowie, bo wychodzi na to, że odkryłem może 1/3 lokacji. Ino nie prędko bo mam nowego gacka i zapowiada się miodnie, a w kolejce czeka Resident Evil 5 a czasu na granie już nie tak wiele jak kiedyś...

Co do problemów to mi zdarzały się wyjścia do pulpitu oraz spadki FPS przy celowaniu z użyciem V.A.T.S, ale wyłączenie AA pomogło i potem gra nie sprawiała już większych problemów.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...