Skocz do zawartości

Praca (PS, AI, ID) i biuro


Recommended Posts

Heja.

Wyposażam biuro i potrzebuje 2 maszyny :

 

1. Typowa stacja robocza dla grafika + 2 szkiełka

Do : Photoshop i obróbka foto 24mpix, Ai + Id - projektowanie opakowań itp., czasem AE+PR > animacja / reklama itp.)

Budżet : bez ograniczeń

Zalecenia - minimum i5 z "K" (będzie OC), 32Gb ramu, 2x SSD (os, cache), 2x LCD 24" (pewnie NEC EA244WMi)

 

2. Komputerek biurowy

Do : przeglądanie internetu, praca z systemami sprzedaży, excel, msoffice itp.

Budżet : bez ograniczeń, ale celuje w coś w okolicach 3K

Zalecenia - SSD 240/256GB (więcej miejsca nie potrzeba - będzie dysk sieciowy na grubsze tematy), 2x LCD 24"

 

Co do budżetu - bez ograniczeń, ale bez szaleństw, z głową - sprzęt zarobi na siebie, ale nie chcę nic ładować na siłę, lub pakować się w coś "bo może się przyda". Co do stacji - s2011 można sobie darować bo cena pamięci zabija, a z 2 strony nie mam parcia na 6, czy tam 8 jajek - do wygodnej pracy wystarcza już mi i5 z zegarem na poziomie +4,2GHz, a PR i AE będzie tak mało że spokojnie mogę sobie w domku renderować na konkretnym sprzęcie.

 

Propozycje :

1. 8000zł

2. 2900zł (+500zł za dodatkowy LCD)

 

Może jakieś pomysły na czym można uszczypnąć co nie co grosza :) ewentualnie jakieś dobre rady odnośnie konkretnych podzespołów - niewiem sam ... może Xeon w miejsce i7, albo i5 4690K ... głowa mi juz pęka od tego  ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy w tym drugim zestawie jest potrzebna karta graficzna. Może mobas z 2 x HDMI załatwi tutaj sprawę. Trzeba byłoby się tutaj z tym upewnić. Do tego monitor na TN ? W tej cenie dostaniesz IPS od LG z Flicker Safe. Zerknij też na Antec VSP5000.

 

W pierwszym konfigu wrzuć lepiej modularnego G550M. Będzie bardzo ciasno przy okablowaniu XFX. Też możesz pomyśleć nad VSP5000 ale ręki nie dam uciąć, że Macho BW tutaj wejdzie. 

 

 

 

może Xeon w miejsce i7, albo i5 4690K

 

 

 

Do : Photoshop i obróbka foto 24mpix, Ai + Id - projektowanie opakowań itp., czasem AE+PR > animacja / reklama itp.)

 

Na mój rozum i5 4690K. Zawsze przecież jak stwierdzisz, że potrzeba Ci więcej wydajności ze strony CPU, to masz otwartą furtkę do nowej generacji CPU przy Z97 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zaraz składam zamówienie - fajnie że ktoś się odezwał ... zmiany jakie zaszły w między czasie :

zestaw 1

- zostaje jednak przy 4790K - ma wysoki zegar na starcie, a wstępnie będzie bez OC. Dopiero za jakiś czas Noctua D14 wyląduje z domowego PC i wtedy pomyślę o podkręcaniu -póki co zadowolę się marnymi 4GHz  :D

- zasilacz - niewiem jeszcze. Komp będzie zamkniety i niewiem czy bede kombinował z kablami za tacą ... Po za tym mam sentyment do XFX  ;)

- buda ... domowy fractal r3, a jak się nie wyrobię (czekam na nową budę do domku) to ten Zalman Z3 zostanie

- na magazyn idzie 2x2TB (oczywiście w raid1)

 

zestaw 2

- GPU out - byłem przekonany że ta i5 jest bez iGPU ... karta jest zbędna 

- SSD 240GB out > będzie Samsung 850pro 128gb + 1TB HDD

 

Szkiełka już zamieniłem na IPS tanie  ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...