Skocz do zawartości

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 - dobrze wybralem ?


Recommended Posts

Witam, i na samym poczatku zdradze ze nigdy wczesniej nie posiadalem tabletu, stad chcialbym opinii na temat tego modelu, Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Wifi Sm-T520  jest on dostepny w bardzo przystepnej cennie http://www.agito.pl/tablet-samsung-galaxy-tab-pro-10-1-wifi-czarny-sm-t520nzkaxeo/pd/DWZ9LBBBM/- widze ze wielu ziomkow na tym forum pcha sie w tablety z windowsem, nie wiem o co kaman, czy to z racji cenny czy latwosci oblugi etc, nie znam woogole androida i tu tez sie mozecie wypowiedziec, ktory system w tabkach jest lepszy, dodam ze tablet bedzie mi sluzyl jako maly multimedialny kombajn, czasem cos nakrecic, net a nawet i gry.

 

-Czekam na wasze opinie, porownania, doradzania, ktos moze posiada ten model i mi co nieco napisze.

 

-Jedyne co wiem ze ma w srodku nawet niezle bebechy heh ;)

 

-Pozdro

Link to post
Share on other sites

Pierw odpowiem czemu wszyscy polecają tablety z windowsem. Głównym powodem jest fakt, że to taki sam windows jak na komputerze (a nie jak część myśli windows phone), więc masz pełną funkcjonalność komputera w postaci tabletu. Poza tym, jest mniej zasobożerny, mniej ograniczony, mniej zamulający, a do tego tablety z windowsem mają porządne, intelowskie procesory, które bez problemu radzą sobie z ARMami oraz intelowskie grafiki.

 

A teraz co do przedstawionego samsunga, to jedyne co ma dobre to ekran. Bo kamera w tablecie jest raczej nieprzydatna (tylna) z uwagi na niewygodę fotografowania i raczej marną optykę. Procesor 8 rdzeniowy to przerost formy nad treścią, bo używane i tak są tylko 4 na raz (4 oszczędne, albo 4 wydajne), co przy Intel Atomie i tak nie powala. Dalej mamy androida od samsunga z podobno najgorszą nakładką (nie wiem ile to dziś prawdy, ale jeszcze jakiś czas temu nakładka samsunga uchodziła za najbardziej zamulającą)

 

Moje propozycje to oczywiście porządny tablet na windowsie, czyli:

http://allegro.pl/dell-venue-11-pro-atom-2gb-64gb-win8-1-office-13-i5414796901.html 

(można też dostać wersję z core i3 i 4gb ramu, ale nie jestem pewien ich źródła)

 

http://allegro.pl/lenovo-miix-2-z3745-2gb-64gb-ssd-w8-1-fhd1920x1080-i5414042333.html

(dziwne dokowanie, ale niektórym nie przeszkadza)

 

http://www.microsoft.com/pl-pl/mobile/tablet/lumia2520/specifications/

Nokia tablet, który chodzi w cenie koło 1150 zł. Co ciekawe ma snapdragona 800 zamiast intel atoma. Ciekawe, aczkolwiek niech na jego temat wypowie się ktoś bardziej obeznany.

 

Oczywiście to niekoniecznie są najtańsze oferty, tylko przykładowe modele.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za info, tu masz kolego test tego samsunga, w ktorym jest on dobrym zakupem, http://www.tabletmaniak.pl/146306/test-samsung-galaxy-tab-pro-101/ 

wlasnie mi zalezy na jak najlepszej jakosci obrazu, nagrywaniu filmow w hd, stabilnym skype i ten model dobrze sie sprzedal na calym swiecie, jakosc nie moge sie przkonac do tych modeli z windowsem, niby dobre bebechy, ale jak widze  w nich dyski magnetyczne, ten nieudany win 8 to jak nie tablety a raczej przecietnych marek mini nootebooki, z tego co widze w tabkach z windem cza wydac nieco wiecej kaski, by miec lepszej jakosci ekran etc np. asus transformers, jakos ciezko mi sie przekonac, tablet ma byc tabletem a tu pelno tego roznego badziewa, 2 in 1 dla studentow itd, na swiecie liderami rynku tabletow sa jak sie nie myle wlasnie samsung i apple, u nas wiadomo, male zarobki itp, kazdy patrzy by za mniej miec wiecej, zalezy mi na jakosci towaru. Moze ktos mnie przekona do windy, czekam na odp, maks na tabka na wydanie 1200-1400pln
 


wlasnie mi zalezy na jak najlepszej jakosci obrazu,
nagrywaniu filmow w hd, stabilnym skype i ten model dobrze sie sprzedal na calym swiecie,
jakosc nie moge sie przkonac do tych modeli z windowsem,
niby dobre bebechy, ale jak widze w nich dyski magnetyczne,
ten nieudany win 8 to jak nie tablety a raczej przecietnych marek mini nootebooki,
z tego co widze w tabkach z windem cza wydac nieco wiecej kaski, by miec lepszej jakosci ekran etc
np. asus transformers, jakos ciezko mi sie przekonac, tablet ma byc tabletem
a tu pelno tego roznego badziewa, 2 in 1 dla studentow itd, na swiecie liderami rynku tabletow
sa jak sie nie myle wlasnie samsung i apple, u nas wiadomo, male zarobki itp,
kazdy patrzy by za mniej miec wiecej, zalezy mi na jakosci towaru. Moze ktos mnie przekona do windy,
czekam na odp, maks na tabka na wydanie 1200-1400pln Edytowane przez Black120
Link to post
Share on other sites

Ja proponuję Lenovo MIIX 2 - do kupienia za około 1000 - 1200 zł. : http://x-kom.pl/p/214166-tablet-10-lenovo-miix-2-z3745-2gb-64gb-win8.html

 

Drożej bo za 1400 - 1600 zł kupimy Lenowo Yoga 2 Tablet 10  : http://x-kom.pl/p/210570-tablet-10-lenovo-yoga-2-10-z3745-2gb-32gb-win8-fhd-lte-czarny.html

 

W obu przypadkach mamy kalwiaturę w zestawie, w Yodze mamy na Bluetooth a w MIIX 2 normalny dok.

 

Ceny podalem z X-kom - to typowe "sklepowe" ceny, oczywiście sa promocje i internetowe sklepy sporo tańsze.

 

Czemu ludzi ekupują tablety w Windows ? Bo trzeba być nienormalnym by kupowac tablet z Androidem, zwłaszcza 10 calowy :) - postawię Twojego Samsunga obok takiej Yogi - podłącze do niej mysz, klawisze i opcjpnalnie monitor - Ty do Andruta tez podłączysz. I co Masz? Dalej Masz pażdzierza na Androidzie - a ja mam NORMALNY komputer PC, na którym zrobię wszystko. Co więcej mogę sobie zainstalowac AMIDuos - czyli emulator Androida  pod Windows.  :)

 

Nie wspominam o takich tabletach jak mój Dell Venue 11 Pro - Intel Core i3, 4 GB RAM, PRAWDZIWY dysk SSD 128 GB - na nim emulator androida dziala lepiej i płynniej niż na tabletach z Androidem za 600 - 800 zł :)

 

Mamy więc uniwersalny sprzęt, który spokojnie nam zastapi laptopa. Ja od ponad roku mam Venue 11 Pro z akcesoriami i nie potrzebuję laptopa. Gry też są :) - od tych dotykowych po klasyki jak Half Life 2 :) - kupiłem tez za 9$ pelna wersję AMIDuos'a - i jak dotąd każda gra z Androida mi ruszyła i spokojnie dzialała :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Ja proponuję Lenovo MIIX 2 - do kupienia za około 1000 - 1200 zł. : http://x-kom.pl/p/214166-tablet-10-lenovo-miix-2-z3745-2gb-64gb-win8.html

 

Drożej bo za 1400 - 1600 zł kupimy Lenowo Yoga 2 Tablet 10  : http://x-kom.pl/p/210570-tablet-10-lenovo-yoga-2-10-z3745-2gb-32gb-win8-fhd-lte-czarny.html

 

W obu przypadkach mamy kalwiaturę w zestawie, w Yodze mamy na Bluetooth a w MIIX 2 normalny dok.

 

Ceny podalem z X-kom - to typowe "sklepowe" ceny, oczywiście sa promocje i internetowe sklepy sporo tańsze.

 

Czemu ludzi ekupują tablety w Windows ? Bo trzeba być nienormalnym by kupowac tablet z Androidem, zwłaszcza 10 calowy :) - postawię Twojego Samsunga obok takiej Yogi - podłącze do niej mysz, klawisze i opcjpnalnie monitor - Ty do Andruta tez podłączysz. I co Masz? Dalej Masz pażdzierza na Androidzie - a ja mam NORMALNY komputer PC, na którym zrobię wszystko. Co więcej mogę sobie zainstalowac AMIDuos - czyli emulator Androida  pod Windows.  :)

 

Nie wspominam o takich tabletach jak mój Dell Venue 11 Pro - Intel Core i3, 4 GB RAM, PRAWDZIWY dysk SSD 128 GB - na nim emulator androida dziala lepiej i płynniej niż na tabletach z Androidem za 600 - 800 zł :)

 

Mamy więc uniwersalny sprzęt, który spokojnie nam zastapi laptopa. Ja od ponad roku mam Venue 11 Pro z akcesoriami i nie potrzebuję laptopa. Gry też są :) - od tych dotykowych po klasyki jak Half Life 2 :) - kupiłem tez za 9$ pelna wersję AMIDuos'a - i jak dotąd każda gra z Androida mi ruszyła i spokojnie dzialała :)

Ja piernicze heh, nie szukam ludziska laptopa, mam juz 2 oraz mocnego peceta, po kij mi klawiatura, normalnie sprzet dla biednego studenta, zalezy mi na jakosci,konkretnie ekran, windows 8 woogole mi nie podchodzi, jaracie sie wszyscy, nie wiadomo czym,chce grac w gry odpalam pieca podpietego pod duzy ekran i czuje ze gram, na tym samsungu tez pogram dla zabawy, jest wydajny, nagram film w jakosci fullhd z 30kl na sekunde, nie przekonuje mnie ta marka lenovo   

Link to post
Share on other sites

Dobra, co ma wspaniałego windows 8 dla studenta? 

Otóż sporo: Pakiet office na rok lub 2 (zależy od wersji) wsparcie producenta i aktualizacje, flasha, sliverlight (czy jak to się nazywa), wsparcie dla dysków w systemie NTFS i najważniejsze: Możliwość zainstalowania dowolnego programu. Autentycznie dowolnego. Latex, Gnuplot, Gwydion, photoshop, Labviev C++, AutoCAD, Oprogramowanie do diagnostyki samochodów... Dosłownie każdy program działający na windowsie czy linuksie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...