Skocz do zawartości

Sapphire Radeon R9 280X


Recommended Posts

R9 280x wydajniejszy od gtx 960 jest  i basta ! Historie o ,,niedopracowanych, złych , fatalnych sterownikach do radeonów możecie opowiadać na forach bajek dla dzieci. Wypadałoby zwrócić uwagę na to pod czyim okiem robiony był Wiesiek i Project Cars pod amd czy nvidia ? Jak już gimbusy sobie odpowiedzą na to za pomocą mądrzejszych i starszych kolegów to zapraszam do dyskusji. Kolejna sprawa , nikt nowych radeonów nie testował ani nie  widział a już wielkie halo o odgrzewanych kotletach . Gorzej dla gimbazy jak to nie będą  kotlety lecz jak zwykle pogromcy nvidii :P Zatem kupno nowej grafiki obecnie mija sie z celem...lepiej poczekać te 2 tygodnie ja zaczekam, aby tanio kupić w koncu  280x :)

Edytowane przez Dunny
Link to post
Share on other sites

Nie bierz 280x. Chyba najbardziej wadliwa seria w historii AMD. Mój MSI r9 280x padł, dostałem Gigabyte na wymianę. W poniedziałek oddałem na gwarancję tego Gigabyte'a, bo w stresie sypie artefaktami i potrafi scrashować system. Tymbardziej kupno używanego 280x to proszenie się o problemy.

Link to post
Share on other sites

A dwa AMD dało ciała po całej długości, nie wykorzystało tylu wpadek nividii na swoją korzyść (gtx 970, gtx 960, sterowniki mobilne blokujące podkręcanie grafiki itd). Czasami się zastanawiam czy Ktoś celowo tego nie robi żeby taniej kupić tą firmę. Wystarczałoby obniżyć cenę, dorzucić parę gierek a sprzedaż ich układów by wzrosła. Dunny a czy to nie jest wstyd że mamy głośne premiery nowych gierek a tu nie ma nowych sterów od amd. I niestety grafy amd w testach porównawczych (przeprowadzone na starych sterach bo nowych nie ma) wypadają gorzej i tak się smród tego niesie. Nie jestem dzieciakiem moją przygodę zaczynałem na 286, miałem i procki amd (więcej) i intela, grafy od ati i nvidii. Przypominam tobie kolego jak nie pamiętasz zawsze były gry które lepiej chodziły na kartach czerwonych, są takie które lepiej lubią zielone barwy. 280x jest wydajniejszy od gtx 960 fakt, ale nie jest to przewaga jakaś druzgocąca. Ponadto pod względem finansowym korzystniej wypada gtx 960 (dodatkowo masz nowego batmana). Ponadto jest wersja gtx 960 4 gb, która jest już bardziej porównywalna z 280x. 

Link to post
Share on other sites

Oczywiście wpis dotyczył ogólnej ,,gimbazy'' na forum , bez konkretnego celowania w kogokolwiek. Też mam swoje póxne 30-te lata i rozumiem starych wyjadaczy. Fakt jest faktem ,ze amd układy ma zawsze bardzo dobrze konkurujące wydajnościowo z nvidią ( wielokrotnie w historii nawet daleko na przodzie ) momentami jednak jakby zasypiało i rzeczywiście zamiast gnać ludzi do roboty, promować , gonić ,  prowadzić agresywną politykę nie tylko cenową ,czeka nie wiadomo na co. Gdy wyszedł Wiesław, akurat trudno winić amd ,ze nie mieli przygotowanych sterów tak jak nvidia , w końcu to nvidia patronowała Wieśkowi :)

Link to post
Share on other sites

Faktem jest że amd teraz mocno śpi, co niekorzystnie na nas już wpływa od ładnych miesięcy/lat. Wystarczy spojrzeć na to co wyrabia i mówi nvidia. Dobrze wiem że amd wprowadziło wiele nowych technologii, których nawet wielki intel obecnie używa. Też pamiętam czasy kiedy rządziły układy ati, a nvidia nie dorastała im do pięt. Co do Wieśka i sterowników, widome było że będzie lepiej chodził na geforcach, tylko pytanie czy amd wykazało jakąś inicjatywę aby skontaktować się z producentem gry. Tego nie wiem. Wiesz wydanie sterowników co 6 miesięcy to trochę przegięcie, a tym bardziej kiedy są duże premiery. Zgodzę się gdy trwa sezon ogórkowy (brak większych premier) nie muszą nic wydawać. Plusem nvidii jest to że nowy tytuł to praktycznie nowy sterownik, fakt oni też sobie lecą w kulki z "dławieniem" mocy gtx 6, 7. Ale mogą tak robić praktycznie jako monopolista na rynku (udziały amd niestety drastycznie spadają). Ponadto ich wysokie ceny, nawet taki 280x to koszt 1050 - 1100 zł, a gtx 960 kupisz taniej. A nawet cena 270x też odbiera chęci do zakupów. Dodatkowo dają batmana gratis. 

Ja nie chcę upadku amd, ale należy im porządny kop by się wzięli do roboty. Ponadto wieści o ich nowych premierach też niczego dobrego nie wróżą, oczywiście to spekulacje (mam nadzieję że się nie sprawdzą). Ale faktycznie teraz składanie nowego kompa bardziej kalkuluje się na duecie intel/nvidia.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Swoją drogą AMD ma jakiegoś pecha. Pamiętam czasy gdy od pierwszego athlona ( aż do pierwszych  core intela  )przez wiele , wiele lat to właśnie AMD prowadziło technologicznie, wydajnościowo i cenowo ( athlon xp :) pierwsze 64 bit proce, x2 itp ). Mimo to,to właśnie intel sprzedawał więcej swoich słabszych i droższych proców a ludzie wybierali słabiutkie celerony w cenie wydajniejszego i nowocześniejszego athlona ) 00 . I tak zostało do dzisiaj. AMD kupiło swietne ATI i sytuacja zdaje się zataczać koło. Wiele lat łeb w łeb z nvidią (ogólnie patrzac na historię chipów graficznych raczej wygrywało ) )a mimo to ludzie wolą kupić droższego i słabszego ,,dżiforsa''niż wydajniejszego radeona . Ewenement...

Edytowane przez Dunny
Link to post
Share on other sites

Czy droższego to bym z Tobą polemizował, zobacz 280x kosztuje około 1050 zł, gtx 960 kosztuje 930 - 950 (wersje oc z autorskimi chłodzeniami np. msi czy asus) do tego batman (minus około 100 zł). A wydajnościowo fakt 280x trochę mocniejsza ale droższa. W cenie 1050 masz gtx 960 4 gb, jeśli chodzi o wydajność +/- to samo co 280x. 

Link to post
Share on other sites
W cenie 1050 masz gtx 960 4 gb, jeśli chodzi o wydajność +/- to samo co 280x.

To jest mocno naciagana teorie jesli chodzi o wydajnośc .Znajdziesz gierki gdzie jest podobnie ale w śród hitów to takie co R9 280x klepie gtx 960 łatwo

 

Generalnie jesli chodzi o wydajośc to r9 280x jest klase wyzej a nie na równi

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

może masz rację ale też jest kartą droższą


a dwa chyba zapodałeś filmik na premierę gtx 960, na nowszych sterach gtx 960 wypada trochę lepiej 


gtx 960 jest kartą bardzo nierówną jeśli chodzi o wydajność, ja miałem osobistą nadzieję że wyjdzie gtx 960 ti, który wypełni lukę między gtx 970 a gtx 960

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...