Skocz do zawartości

Zaleny Aspire 5820TG


Gość Kotecek

Recommended Posts

Witam.

 

Koleżanka rozlała na swojego laptopa jogurt. Zalana została klawiatura i TouchPad (jakkolwiek się to pisze). W momencie zalania laptop był wyłączony. I co teraz zrobić?? nie znam się na laptopach i nie wiem czy one są wodoszczelne czy to wsiąkło na płytę główną. To się kwalifikuje na serwis czy wystarczy trochę wytrzeć (co zresztą już zrobiła) i poczekać jak wyschnie i odpalić go?? Jutro się dowiem w pobliski serwisie co o tym sądzą. Sprzęt jest na gwarancji ale zapewne nikt nie uzna czegoś takiego i za serwis trzeba będzie płacić.

 

Model laptopa: Acer Aspire 5820TG -434G32MN

Link to post
Share on other sites

No najważniejsze czy można włączyć, czy mogło coś wsiąknąć do środka na elektronikę. Bo jak zalana klawiatura jest to pikuś. Da się na serwis i tyle. Ona niemal płakała przez telefon, taka przerażona jest.

 

Edit: Ja tego rozbierać nie będę. Da się komuś bardziej kompetentnemu (serwis). Najważniejsza kwestia czy włączyć można czy nie. Ona powycierała klawiaturę i twierdzi ze trochę w rogi Touch Pada wsiąkło.

Link to post
Share on other sites

Jak wlało się pod klawiaturę pod płytę to juz pewnie będzie po lapku. Jak oddasz go na serwis to jak znajda pozostałości po płynach to już masz po gwarancji. Wtedy masz dwa wyjścia albo serwis ci wymieni płytę za oplata( dość duża) i będziesz miał ciągle gwarancje na tego lapka. Albo zrezygnujesz z gwarancji i oddasz jakiemuś od naprawy notebooków żeby ci wymienił płytę.

Link to post
Share on other sites

przewodzi prad woda ;p w coli tez masz wode

Wiem, ale jogurt to nie do końca woda (chyba, że jakiś bardzo płynny do picia).

 

serwis ci wymieni płytę za oplata( dość duża)

O ile w ogóle wymieni :D Ciekawe skąd taką wezmą.

 

Zresztą nic się nie stanie, gdy spróbuje go włączyć (jeśli to był gęsty jogurt z owocami na 100% nic się nie stało).

Link to post
Share on other sites

radelgar, wiesz trochę reagujesz z opóźnieniem.

 

Nie polecam kompletnie wysyłać do serwisu bo będzie buba jak znajdą jogurt. Najlepiej to ściągnij sobie książke serwisową albo poszukaj na necie filmiku jak rozebrać tego acera, zdejmij klawiature i popatrz czy nie wlecialo glebiej.

Link to post
Share on other sites

Ona nie będzie włączała tego laptopa. Jogurt ale bez owoców był. Laptop był, jak mówiła, był włączony ale szybko wyłączyła i przetarła. Mówiła, że TouchPad przestał wtedy działać. Spytam w pobliskim serwisie co o tym myślą, może by chociaż obejrzeli tego laptopa. To ze naprawa odpłatna będzie to sobie zdają sprawę. Ja tego nie będę raczej rozkręcał, bo ja się na tyle nie znam na laptopach, Stacjonarnego to bym zaraz zobaczył w środku co jest i by się wymieniło. Już raz kiedyś coś na niego wylała ale to były jakie krople raczej. A teraz to już z grubej rury.

 

Na parę dni sobie zainstaluje stacjonarkę starą i tyle. Dziewczyna się bardzo stresuje. Zresztą rozumiem, bo kiedyś spaliłem nowa płytę główną :D Ale dużo się wtedy akurat nauczyłem, więc warto było ją spalić :)

Link to post
Share on other sites

Zależy jakie - gdyby to były resztki wódki z kieliszka to byłoby nie wesoło.

Hehe. Akurat nie pijemy wódki :D jakiś napój czy coś, ale wtedy nic się nie stało, bo bardzo mało tego było. Chyba kawa coś mi się daje. A wtedy już jej mówiłem żeby nie piłą nad kompem...

 

Co do włączania to jej powiedziałem żeby nie włączała, ale pewnie i tak by nie włączyła bo się boi.

 

Zobaczę jutro co jeszcze powiedzą i się zdecyduje co dalej z tym robić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...