Skocz do zawartości

Słuchawki (max 300zł) pod Asus Xonar DG


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez FeX,

Recommended Posts

Witam. Rozważam zmianę swoich Sennheiser HD 201, ale tylko jeśli będzie różnica. Słucham muzyki dance, house, electro, dubstep. Aktualnie jestem w posiadaniu Galaxy S3, do którego prawdopodobnie też bym je podpinał. Zdarza się, że siedzę w słuchawkach prawie 10h więc muszą być wygodne. Ciężko jest mi coś znaleźć dla siebie, ponieważ te są półotwarte i to mi odpowiada. Druga sprawa lubię bass, ale też bez przesady, bo czasami, aż słabo się robi. Nie chcę by były też przesadzone wysokie tony, które też przy niektórych nutach dawały popalić po uszach.

Link to post
Share on other sites

HD201 półotwarte ? dziwne...

 

z zamkniętych poleciłbym przestrzenne, jak na taki typ budowy Ultrasone HFi450 ale tu potrzeba inne pady, bo mogą się okazać mało wygodne.

 

półotwarte Superlux HD330 tez mogą być fajną opcją ale wysokich tonów moze nieco brakować.Dobry kontrolowany bas, ale bez jak wspomniałem iskrzącej góry.Komfort może się okazać średni.

Link to post
Share on other sites

Raz piszą zamknięte, raz półotwarte. Choć po osobistym doświadczeniu z nimi raczej to drugie.
 
Byłem dzisiaj w mediaexpert i posłuchałem 2 sztuki słuchawek.
 
Najbardziej przypadły mi do gustu AKG K 512 MKII. Podłączyłem je do swojego SGS3, a za nutę wybrałem jedną z albumu Calvina Harrisa w flac, a odtwarzacz PowerAMP. Grały miarodajnie głośno, a bas był głębszy i tworzył tło dla średnich i wysokich tonów ogólne wrażenie lepsze niż w HD201 może temu, że nie słuchałem innych. 
 
Drugie nieco tańsze AKG K 511 nie podobały się mi tylko ze względu na pady, które były śliskie, ale bardziej przylegały. Brzmienie nieco gorsze, choć trudno stwierdzić chyba mam słaby słuch :/ .
 
Jeszcze są AKG K514 MKII, ale one różnią się chyba tylko konstrukcyjnie, które właśnie są półotwarte.
 
Jak myślisz warte uwagi?
 
Na morele.net odpowiednio 135zł i 100zł. I tak w cenach przekonałem się przy okazji jak utrzymujemy sklepy mające lokale. Pierwsze 200zł drugie 120zł i to w promocji!

Edytowane przez CrisPL
Link to post
Share on other sites

Jak pasują dźwiękowo to kupuj :)

 

HD330 będzie ciężko ogarnąć z telefonu, one lubią mocniejsze źródła. 

 

Mógłbyś jeszcze posłuchać HD668B one są fajnie zrównoważone i bardzo przyjemnie grają.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Jeszcze są AKG K514 MKII, ale one różnią się chyba tylko konstrukcyjnie, które właśnie są półotwarte. Jak myślisz warte uwagi?

fajne słuchawki grające detalicznie, aczkolwiek z delikatną podstawa basową. Dla niektórych mogą się okazać mało basowe albo bez basowe.

No jak na nie patrzę to ta impedancja zabija :o

impenacja swoja droga, skuteczność tez ważna.

 

Xonar DG napędzi jest w miarę solidnie. Mimo braku prawdziwego wzmacniacza słuchawkowego. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W większości gram w gry, ale niedbam zbytnio o pozycjonowanie. Czy też zdadzą egzamin przy ścieżce dźwiękowej takiego wiedźmina ;)

 

Druga sprawa znalazłem informację o skuteczności, że Senki mają 108dB, a Superluxy 96dB. Sam w tych parametrach jak i z fizyki jestem laikiem czy to lepiej czy gorzej?

Edytowane przez CrisPL
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Pomiary pomiarami, ale w praktyce często jest nieco inaczej niż pokazują liczby :)

 

Chcesz zmiany, gdzie usłyszysz sporą różnice w dźwięku, a nie chcesz wydawać fortuny? Proponuję zwykłe HD681, albo właśnie HD668B.

 

Xonar DG spokojnie pociągnie obydwie pary, nawet HD330 nie powinno być problemu (na Audigy 2 ZS nie miałem). Senki HD201 to słabe słuchawki, a te 108dB to tak naprawdę nic nie mówi, bo pewnie ten parametr jest zawyżony przez znaczny peak na 1000Hz.

 

Poniżej wstawiam wykresy HD201 oraz HD681. Dla kogoś kto wie ocb to od razu będzie wiedział, które słuchawki są znacznie, znacznie lepsze :) Mój komentarz - wykres HD201 wygląda strasznie, HD681 wygląda aż za dobrze (bo w sumie grają zbyt dobrze, jak na ich cenę) :)

 

http://www.innerfidelity.com/images/SuperluxHD681.pdf

http://www.innerfidelity.com/images/SennheiserHD201.pdf

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

W większości gram w gry, ale niedbam zbytnio o pozycjonowanie. Czy też zdadzą egzamin przy ścieżce dźwiękowej takiego wiedźmina ;)

akurat HD330 nie będzie jako takich problemów.W Wiedźminie bardziej chodzi przyjemność z grania, a nie skupianie się na dokładnej przestrzenności.  

 

 

Druga sprawa znalazłem informację o skuteczności, że Senki mają 108dB, a Superluxy 96dB. Sam w tych parametrach jak i z fizyki jestem laikiem czy to lepiej czy gorzej?

senki z reguły potrafią grac cicho ja sam byłem zaskoczony tym, bo nie jedne słuchawki jaki miałem z niższą skutecznością byłby głośniejsze ale dawno to było, więc tez nie dokładnie pamiętam.Na parametry za bardzo nie zawracaj uwagi, bardziej liczy się słuch.Xonar DG HD330 z pewnością je ogarnie.  Z telefonu będzie brakować silniejszego uderzenia basu , jakie posiadają te słuchawki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Senki HD 201 pójdą do telefonu na wypady, a HD330 przytwierdzę do komputera ;)

 

Dzięki za rady chłopaki.

Link to post
Share on other sites

Sytuacja się zmieniła i nie jestem w stanie zakupić tychże słuchawek. Bo jak pier... debil czyszcząc nowiutki monitor za 800zł zalałem mu elektronikę i teraz tylko się włącza, wyłącza.

 

:cry: :cry:

 

Do zamknięcia

Edytowane przez CrisPL
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...