Skocz do zawartości

Problem z płytą główną


Recommended Posts

Witam posiadam taki sprzet:

Zasilacz - Super Flower Leadex 80plus gold 650w
Płyta główna - AsRock p67 b3
Procesor - CORE i5 2500K 3.3GHz/4.5GHz OC + be quiet! pure rock 150W
Karta graficzna - Asus DirectCUII Geforce gtx 970 OC
Pamieć - Kingston KVR16N11/8GB DDR3 - 1600
HDD - WD5000AZRX 500GB 64
Nagrywarka Asus DRW - 24B5ST SAT
Obudowa Corsair graphite 760t

 

Ostanimi czasy miałem problem z moim komputerem. Nie zawsze się włączał, tzn wszystkie podzespoły działały ale nie było w ogóle obrazu na monitorze. W takich momentach robiłem reset i komputer sam po jakimś czasie się resetował, po czym było wszystko dobrze (potrafił zresetować się kilka razy zanim obraz na monitorze normalnie zaczął działać). Potem podczas np grania sama zmieniała mi się rozdzielczość ekranu. Dzisiaj wróciłem z pracy i komputer się już nie włączył. Nie wiadomo ile razy bym go nie resetował obraz nie chce się pojawić. Jeden wentylator w obudowie w ogóle nie działa a chłodzenie cpu ledwo się kreci. Niedawno wymieniałem grafikę, zasilacz i obudowę. Mobo ma już prawie 3 lata. Podejrzewam ze padła płyta główna. Proszę o pomoc. Jesli plyta glowna to poszukuje pod ten procesor wiec z godną sekcją zasilania, i najlepiej z mozliwoscia podpiecia 3 kart graficznych. Jakie mobo do 1000zl polecacie? Pozdrawiam

Edytowane przez terlikosiu
Link to post
Share on other sites

Jutro bd sprawdzał ramy i na pewno procesor ponieważ dr. debug na płycie głównej pokazuje 00 co oznacza ze albo procesor jest źle podłączony albo uwalony. Jakby o tym pomyśleć to problem zaczął pojawiać się od czasu gdy zmieniłem boxowe chłodzenie na pure rocka od bequiet! Jeżeli okaże się ze procesor jest padnięty to chciałbym kupić nowy od razu z płytą główną na socket 1150 bo tych teraz najwięcej. Moglibyście polecić jakiś zestawik do 2tys. zl? Zależałoby mi na mobo z możliwością 2/3 sli i mocna sekcja zasilania oraz procesorze od intela z odblokowanym mnożnikiem. Myślałem o takim cpu http://www.morele.net/procesor-intel-procesor-intel-core-i5-4690k-socket-lga1150-64bit-do-3-9-ghz-88w-cache-6mb-box-bx80646i54690k-647918/ tylko nie wiem jakie mobo wybrac. Moze jakis Asus maximus?

Edytowane przez terlikosiu
Link to post
Share on other sites

procek bardzo rzadko pada, chyba że sam go uszkodziłeś źle montując go w płycie. Raczej w asroka nie idź, asus ma płyty z serii gryphon chyba daje na nie 5 lat gwarancji. 

A najpierw reset biosy Twojej płyty, aktualizacja biosu płyty. Posprawdzaj czy nie masz w biosie poustawianych alarmów np. prędkości obrotowej wentyla procka, temperatury procka. Lepsze wentyle kręcą się wolniej i może bios nie puszczać. 


a dwa procek i5 2500 jest dalej dobrym procesorem wystarczy do wszystkiego

Link to post
Share on other sites

Ja do asrocka nie mam nic, ich płyty są dobre. Tylko zasugerowałem że są linie od asusa, które mają gwarancję 5 lat, a jak sam wiesz 5 lat gwarancji na płytę to warto. Nawet po to żeby towar sprzedać na rynku wtórnym (jeszcze posiadającą gwarancję). Sam miałem płyty asrocka, ecs, gigabyte, asus. Do msi jako producenta płyt nigdy nie miałem przekonania, kiedyś robili straszne badziewie, teraz chyba się to zmieniło. Także jeśli mnie cytujesz to w pełni. Miałęm jedną płytę od asrocka była ok nie miałem z nią problemów, jeden asus mi padł (pcie padło), jeden giguś też zdechł. Więc kwestia jak trafisz.

Link to post
Share on other sites

procek bardzo rzadko pada, chyba że sam go uszkodziłeś źle montując go w płycie. Raczej w asroka nie idź, asus ma płyty z serii gryphon chyba daje na nie 5 lat gwarancji. 

A najpierw reset biosy Twojej płyty, aktualizacja biosu płyty. Posprawdzaj czy nie masz w biosie poustawianych alarmów np. prędkości obrotowej wentyla procka, temperatury procka. Lepsze wentyle kręcą się wolniej i może bios nie puszczać. 

a dwa procek i5 2500 jest dalej dobrym procesorem wystarczy do wszystkiego

 

Procesor jest dobry, sprawdzałem u kumpla na tym samym sockecie. Bios próbowałem resetować już wcześniej, niestety nie przyniosło to żadnego rezultatu. 2500k idzie wiec na sprzedaż, przy okazji 600zl to chyba nie duża cena? A teraz kupiłem sobie http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-maximus-vii-hero-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-maximus-vii-hero-641610/ i  http://www.morele.net/procesor-intel-procesor-intel-core-i5-4690k-socket-lga1150-64bit-do-3-9-ghz-88w-cache-6mb-box-bx80646i54690k-647918/   Myślę ze bd zadowolony. Wiem ze 2500k nadal jest bardzo dobrym procesorem ale zmieniam go ponieważ teraz nie ma już prawie płyt głównym na sockecie 1155.

Edytowane przez terlikosiu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...