Skocz do zawartości

Podkręcanie karty - jaką kupić.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez broodeeck,

Recommended Posts

Witam. W najlblizszym czasie mam zamiar kupic kartę graficzną od Gigabyte mianowicie GTX 970 G1 gaming - i teraz mam pytanie do was - czy łatwo się kręci taką karte? Mam na myśli czy dużo jest z tym problemów typu niestabilność i cale to bawienie sie z ew. napięciami.

Karta ma fabrycznie 1178 Hz rdzen a  w booscie ma 1329.

 

Zastanawiam sie czy wziąść tą:
http://allegro.pl/gigabyte-gtx-970-4gb-g1-gaming-i5401569712.html

 czy:

http://allegro.pl/gigabyte-gf-gtx970-4gb-g1-gaming-wiedzmin3-batm-i5392132056.html

Do tej drugiej jest dodawany wiedźmin i batman więc jak bym sprzedał zwróciło by sie ok 200 zł ale teraz nie wiem jaką wziasc bo gdzies słyszałem ze promocja na owe gry do GTX 970 trwa do 31 maja i teraz nie wiem jaką wybrac - a róznica to nie byle co bo prawie 200 zł w cenie.

 

PS.
Zasilacz i płyta mam porządną wiec da rade.

Z góry dzięki za czas.Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Przeciez to sa dwie takie same karty, jedna ma dodatkowe gry ale kosztuje o te 200zl wlasnie wiecej wiec jak dla mnie to zadna promocja. Skoro i tak chcesz sprzedac gry to wez ta bez gier, zaoszczedzisz sobie klopotow. 

 

Co do krecenia kart, mozna to zrobic poprzez programy np. MSI Afterburner, co sprowadza sie do przesuwania suwakow i testowania stabilnosci w benchmarkach (polecam Firestrike). Druga metoda jest zmiana wartosci BIOSu karty i flaszowanie Biosu. Jest to o tyle lepsza metoda, ze daje  pelna kontrole nad karta, lepsze rezultaty i bardziej stabilna prace. Bez watpienia jednak jest to o wiele trudniejsza metoda, wymagajaca dziesiatek testow i zmian by ustabilizowac karte (w zaleznosci od tego jak wysokie OC chcemy osiagnac) oraz niestety wiaze sie to z utrata gwarancji o ile nie przywrocimy orginalnego biosu w momencie wysylania karty na gwarancje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...