Skocz do zawartości

z77a-gd55 problem z biosem!


Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników. Otóż mam pewien problem, a mianowicie. Dzisiaj zacząłem instalować windows 10 na swoim komputerze. Po instalacji gdy system się już zainstalował to dałem uruchom ponownie, komputer sie wyłączył i uruchomił ponownie i nie było juz ekranu. Dopiero gdy wyłaczyłem go i wcisnąłem przycisk cmos i ponownie uruchomiłem to włączył sie. i teraz tak jest za kazdym razem kiedy chcę uruchomić komputer. Mało tego posiadam 16 gb ramu a czyta 12gb, mnożnik procesora mozna zmienić do wartości maksymalnie 38 więcej sie nie da, tak samo pamięci nie da sie przetaktować powyzej 1600 mhz. Dodam, że ostatnio zaktualizowałem biosa do najnowszej wersji programem Msi Live Update 6. Juz probowałem wszyskich sposobow nawet wyciągać baterie z płyty głownej, pamięć ram, kartę graficzną, itd i nic nie pomogło. Szukałem juz wyjaśnienia na wielu forach ale nic nie znalałem dlatego postanowiłem załozyć ten temat. Wersja biosu to V1.11. Dodam jeszcze ze wcześniej przed zainstalowaniem windowsa komputer działał poprawnie juz na tym nowym biosie. jeszcze gdy instalowałem dziesiątke to musiałem zrobić formata w konsoli, bo pisało "Nie można zainstalować systemu windows na tym dysku. Wybrany dysk ma styl partycji GPT" Nie wiem czy to ma coś do rzeczy czy też nie wole napisać. jesli chodzi o update biosu z pendrive to jestem zupełnie zielony wiec nie wiem jak to sie robi. Wczesniej posiadałem windowsa 8.1. z góry przepraszam za błedy, pisane na szybko :) pozdrawiam ! :)

 

moja specyfikacja to: 

Msi z77a-gd55

i5 3570k (przeważnie kręcony do 4.2Ghz)

msi 7950 oc

2 x 4gb corsair LP, 1x 8gb kingston

thermaltake silver 750w

Link to post
Share on other sites

Win 10 ma obecnie stan technical preview więc nie spodziewaj się, że znajdziesz do niego sterowniki(jak dobrze pamiętam NV dopiero jako pierwsza  zaczęła wspierać win10). Jak chcesz postawić sobie win 10 to zastosuj się do tego. Nie oczekuj, że pograsz sobie w gry bo to platforma jest jeszcze czysto testowa. Co do tych 12gb ramu to przypadkiem dobrze masz sparowane kości(jakby co paruje się kolorami)? Możesz jeszcze wykonać coś takiego: Wpisz w uruchom msconfig potem w zakładce rozruch kliknij na opcje zaawansowane i zaznacz w nowej karcie maksymalna pamięć. Zastosuj zmiany i zrestartuj komputer.

Link to post
Share on other sites

Więc tak zainstalowałem windowsa 8.1 i niestety nic to nie dało ponieważ znów jest tak jak bylo wcześniej komputer przy "uruchom ponownie" wyłacza sie z zasilania i potem czarny ekran gdy sie uruchamia. Nie wiem co jest zgrane :/ dalej czyta 12 gb i mnozniki zablokowane. Wydaje mi sie ze coś moze byc z biosem, ale nie jestem pewny. Jakies rady? 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź po kolei każdy z ram'ów (wsadź w gniazdo i ruchom) oraz każdy bank pamięci czyli jednym ram'em po kolei w każdy socket i sprawdzenie czy się uruchomi jeśli tego nie robiłeś. Dodatkowo wejdź w podgląd zdarzeń i sprawdź zakładkę krytyczne czy coś wyświetla jeśli tak to LPM na problemie i powinny pokazać Ci się szczegóły oraz kod błędu a jeśli nie to w pod zakładce szczegóły masz źródło które możesz tutaj wkleić.

Link to post
Share on other sites

No tak kosci sprawdzałem juz chyba na wszyskie mozliwe sposoby. gdy wyjmuje corsair to normalnie czyta obie kości, analogicznie jest z kingstonami. W tym podglądzie zdarzen nie ma nic w zakładce krytyczne, ale są jakies w zakładce błędy. Natomiast nie wiem jak wejść w te szczegóły.

 

wgrałem biosa przez pendrIve tym razem jest tak ze komputer sie juz nie resetuje po jego uruchomieniu i jest ekran, ale nie wiem czemu ale mnoznik procesora jest zablokowany dalej na 38 :/nie moge nigdzie znalesc jakies opcji w biosie ktora by to odblokowała. myslałęm ze to wina najnowszego biosu ale wgrałem juz tez starsze wersje i nic. szukam cały czas, ale nigdzie nie moge tego znalesc :(

Edytowane przez bennytc94
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...