Skocz do zawartości

MacBook Air z kamerą - warto?


Recommended Posts

Szukam informacji ponieważ widzę, że w iSpocie jest dość krótko trwająca promocja, dodają dość dobrą kamerę do laptopa, więc nie chciałbym tego przegapić, a szukam możliwości kupienia jakiegoś nowego, lekkiego laptopa. Tak to wygląda:

 

http://ispot.pl/s,nakreconewakacje

 

Na kamerze się rozeznałem i jest całkiem sporo warta jak na taki dodatek do laptopa, pytanie, co uważacie o samym zakupie? Trudno mi znaleźć inny sprzęt, który w tej cenie byłby jednocześnie tak lekki i tak długo działał na baterii (laptopa zawsze muszę mieścić w torbie więc to najważniejsze), no i klawiatura, dużo piszę i uważam, że Apple jest wśród nielicznych producentów z najlepszymi klawiaturami. Czy jest jakiś porównywalny np. Lenovo? Mam na myśli wagę i baterię, no i mniej więcej moc.

 

No i co do samego sklepu, jakie macie opinie o iSpocie? Nowego Aira kupił tam niedawno mój kolega (na raty) i chwalił ten system, ale ja ostrożniej niż on wydaję pieniądze i chętnie zbieram więcej opinii.

Edytowane przez bartoszek89
Link to post
Share on other sites

Apple ma zupełnie inne podejście do klienta a więc i produkty są całkowicie odmienne (chociaż niektóre cechy są takie same np: niska waga - jak będziesz miał kilka produktów od Apple i od innych firm to będziesz wiedział o czym mówię). Jeżeli chodzi o sam produkt to jest on w porządku. Jakieś dokładniejsze Twoje wymagania (np: wymagana moc czy odpowiednia klawiatura) trzeba by zweryfikować z recenzjami + rzeczywistymi opiniami samych użytkowników (nie fanboyów) a do tego wszystkiego dołożyć żywe pomacanie produktu.

Jeżeli chodzi o system to oba mają swoje wady i zalety - OS i Windows (czy tam Linux nie wiem na czym pracowałeś) to nieco inne.

 

Fajna okazja - możesz kupić a potem sprzedać kamerkę i masz laptopa 500 zł taniej (o ile nie ma żadnych ukrytych haczyków).

Link to post
Share on other sites

Macałem, gdy jak mówiłem, mój kolega zakupił parę tygodni temu, bardzo mi się podobał, jednakże ta promocja sprawiła, że zacząłem się zastanawiać nad bardziej rychłym zakupem. On kupił właśnie w iSpocie i razem z etui, ogólnie opinie spotkałem bardzo pozytywne, jednak myślę, że zawsze warto zasięgnąć słuchu, co więcej ludzi zauważyło o tym produkcie, i ewentualnie jakichś innych porównywalnych.

Edytowane przez bartoszek89
Link to post
Share on other sites

To zależy czego od sprzętu oczekujesz. 

Jeżeli dobrego wykonania, lekkości, małych rozmiarów, sporego czasu pracy na baterii, bardzo dobrego wyświetlacza, a jednocześnie sprzet nie będzie do zarządzania i obsługi usług sieciowych to MacBook i system iOS Cie nie zawiodą.

To zupełnie inne spojrzenie na klienta i sprzęt.

Gorzej wypada porównanie cenowe do "możliwości/wydajności" sprzętu. Tutaj należy pamiętać, że płacimy dodatkowe pieniądze za rozwiązania których próżno szukać u konkurencji mającej podobne bebechy,  za znacznie niższą cenę. 

 

Osobiście Air widziałem tylko w sklepie nie kupiłbym bo jest za mały i słaby wydajnościowo. 

Mam jego większego brata Macbook Pro i uważam go za świetny sprzęt gdzie nawet za podobną cenę konkurencja raczej nie ma za wiele do gadania. 

 

Główne pytanie do czego sprzęt ma służyć i czy jesteś gotowy aby poznać nowy system. Do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić ;)

Edytowane przez welll1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...