Skocz do zawartości

Alternatywa dla DELL U2412M


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez drachenfeles,

Recommended Posts

Witam

 

Używałem monitora  Dell U2412M z którego byłem bardzo zadowolony ale niestety padł po gwarancji i szukam następcy.  Myślę nad kupnem kolejnej sztuki tego samego monitora ale może ktoś będzie w stanie polecić mi alternatywę.

 

  • budżet -  ten dell jest dostępny za 1000 zł więc jest to maksymalna cena
  • przeznaczenie - głównie gry
  • oczekiwania - IPS,  24 cale , najlepiej  rozdzielczość 1920 - 1200 ( przyzwyczaiłem sie do niej )
  • warunki w pomieszczeniu - monitor stoi przy oknie ale zazwyczaj pomieszczenie jest zaciemnione
  • model karty graficznej lub skrócona specyfikacja jednostki centralnej (CPU, GPU, mobo, RAM, PSU)  -  i5-4690  GeForce GTX 970

Pytanie brzmi czy w tym przedziale cenowym lub taniej znajdzie się monitor porównywalny z  U2412M czy powinienem jednak kupić ten sam model.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

A ten?  

27MP75HM-P

Może i 16:9 ale jest większy więc tak jakby nie odczujesz tego :D 27cali za tysiaka to nawet tanio, szkoda że ma tylko FHD, ale nie narzekam.

Tu znalazłem 24 16:10 IPS 

http://quito.com.pl/pl_PL/p/BenQ-BL2411PT-9H.L99LA.TBE/526

Ale nie wiem o nim za wiele. A no tak, kolega wyżej już go wstawił.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Szkoda, że na rynku nie ma obecnie wielu monitorów tego typu.

 

 

 

Może i 16:9 ale jest większy więc tak jakby nie odczujesz tego

 

Pewnie racja ale zostańmy przy 24 calach na tą chwilę

 

W takim razie jeszce parę pytań:

 

1. Czy rozsądne jest zakupienie po raz kolejny Dell U2412M który spełnia moje oczekiwania lecz jest to stary model chyba już nie produkowany?

 

2. W temacie o zestawach komputerowych polecane są 24 calowe monitory IPS  16:9  w cenie znacznie bardzie atrakcyjnej niż cena Dell U2412M,  np. LG 24MP66HQ-P.  Przy takiej różnicy ceny to, że jest 16:9 jest do przełknięcia, ale czy nie odstaje jakościowo ?

 

3. Gdybym zrezygnował z 16:10 , czy możecie polecić 24 calowego IPS  do powiedzmy 800 zł ?

 

Podsumowując:  1000 zł za stary ale sprawdzony model  czy jakiś inny bardziej budżetow?

 

Na tą chwilę skłaniam się raczej ku opcji ze starym modelem Dell.

Edytowane przez Mephion
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

1. Czy rozsądne jest zakupienie po raz kolejny Dell U2412M który spełnia moje oczekiwania lecz jest to stary model chyba już nie produkowany?

 

nie bardzo, szczególnie, że to jednak sterowany PWM LED, nawet jak ci nie przeszkadzał to nie jest zdrowy dla oczu, więcej o tym możesz przeczytać w FAQ

 

 

 

ale czy nie odstaje jakościowo ?

 

LG itp w zasadzie na pewno odstają

 

 

 

3. Gdybym zrezygnował z 16:10 , czy możecie polecić 24 calowego IPS do powiedzmy 800 zł ?

 

FS2434/U2414H/P2414H

 

 

 

Podsumowując: 1000 zł za stary ale sprawdzony model czy jakiś inny bardziej budżetow?

 

osobiście skłaniałbym się ku dopłacie do któregoś mojego pierwszego postu

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za pomoc.

 

Pozostał mi więc wybór między

 

P2414H -  1920 : 1080   za ok 830 zł

 

U2415  -  1920 : 1200  za ok 1200 zł

 

Spora różnica w cenie więc muszę się zastanowić czy  16 : 10  jest warte takiej dopłaty.

 

 

Jeszcze raz dzięki.

 

Edit:   Zamówiłem U2415,  lepiej za długo sie nie zastanawiać bo nic z tego nie wyjdzie :)

Edytowane przez Mephion
Link to post
Share on other sites

Używam U2415 od miesiąca i jestem zadowolony. Choć bez fluxa się nie obejdzie, ponieważ czasami potrafi mocno świecić po oczach, mimo niskiej jasności/kontrastu. To co w nim mi się podoba, to fakt, iż można ustawić sobie temperaturę barwy, jaka ma być wyświetlana(jeśli się nie mylę to od 5000 do 8000). Denerwująca jest matowa matryca, po ponieważ w słoneczne dni, słabo się sprawdza, jeśli np. słońce swieci z boku. Zachowuje się podobnie, jak błyszcząca matryca. Podświetlenie nie jest do końca równomierne, ale to chyba norma z tego co czytałem. Ramki eleganckie, bardzo cienkie. Po przestawieniu działania na standard DP 1.2 po ponownym uruchomieniu komputera ikony są zawsze w innym miejscu, co strasznie denerwuje. Z tąd też zmuszony jestem do używania standardowego DP 1. Być może to wina kabla w zestawie, nie miałem jeszcze okazji kupić nowego.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Po niemal 2 tygodniach stwierdzam, że ten monitor jest wart swej niestety dość wysokiej ceny. Zawiera w sobie wszystko co polubiłem w poprzedniku a obraz wydaje się jeszcze lepszy.

 

Cieszę sie, że zwróciłem się z zapytaniem na tym forum, bardzo trafna porada.

 

Jeszcze raz dzięki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...