Skocz do zawartości

SSD na złącze M2(mSATA) czy tradycyjne SATA3?


Recommended Posts

Witam

 

Czy dysk SSD na złącze M2 (mSATA) odbiega od wydajności dyskowi SSD na SATA3? Zastanawiam się nad zakupem do laptopa dysku, czy kupować pod M2 czy wyjąć HDD 1TB (mogę odsprzedać koledze) i w jego miejsce włożyć SSD na SATA3... Jeśli chodzi o dysk na dane to mam w domu NAS , dysk w laptopie potrzebuję na system oraz na gry.

Link to post
Share on other sites

Osiągi SSD na M.2 czy mSATA nie różnią się od tych typowych dla SSD 2,5" - często są to identyczne modele różniące się tylko formatem.

A czy zostawiać HDD i dodać SSD na M.2, czy zamienić HDD na SSD to już tylko kwestia Twoich potrzeb co do pojemności pamięci w laptopie.

Dodam też, że zwykle SSD na M.2 bywaja klkadziesiąt zł. droższe od modeli 2.5" o tej pojemności na SATAIII - czemu nie mam pojęcia, wg mnie powinny byc nawet tańsze trochę, bo nie maja np. obudowy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Kolego, gdzie masz podobne wyniki do ssd 2,5"? http://www.amazon.co...8340[bbc|LEPRIXI niby dlaczego powinny być tańsze skoro są wykonane w nowszej technologii?

 

Nie mam takich osiagów - to prawda , ale Ty piszesz o SSD M.2 z PCIE, co obsługują PCIE x4 z przepustowością do 32 Gb/s, a do laptopa nie da się zamontować SSD innego niż z SATA III, gdyż złącza M.2 w nich montowane obsługują paradoksalnie tylko SATA III.

 

Dlatego te SSD M.2 do laptopa nie różnią sie niczym od SSD 2.5" SATA III i dlatego nie powinny więcej kosztować.

Link to post
Share on other sites

Dyski w przypadku polecanego Curcial: 

 

  • part #: CT250MX200SSD3
  • 250GB mSATA internal SSD • SATA 6.0Gb/s • 555 MB/s Read, 500 MB/s Write

 http://www.ceneo.pl/35948249 (od 460 zł)

 

 

  • part #: CT256MX100SSD1

 

Rzeczywiście mSATA wychodzi drożej, ale według producenta jest szybszy mSATA...

 

 

Co do nazewnictwa mój bład gdyz pomyliłem M2 z mSATA a to są nitby te same złącza ale M2 są dłuższe i nie wejdą mi do laptopa wiec zostaje przy mSATA.

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do nazewnictwa mój bład gdyz pomyliłem M2 z mSATA a to są nitby te same złącza ale M2 są dłuższe i nie wejdą mi do laptopa wiec zostaje przy mSATA.

 

M.2 i mSATA nie są kompatybilne ze sobą, więc musisz wybrać SSD z mSATA.

Złącze M.2 obsługuje różne długości SSD - są też w podobnej długości co mSATA.

 

SSD MX200 na mSATA jest szybszy od 2,5" MX100, bo to 2 różne modele, a nie dlatego, że to mSATA - polecam tego MX200 na mSATA bo to obecnie jedna z najlepszych, jak nie najlepsza propozycja za te pieniądze.

Link to post
Share on other sites

 

 

Bo ewentualnie skusze się na 80GB Intela

 

Nie rób tego - strata kasy.

 

 

 

raczej zdecyduje się na Crucial M550 128 GB mSata za 189 zł

 

Bardzo słusznie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...