Skocz do zawartości

Budżetowa płyta do OC G3258 bez późniejszego upgrade'u [~200zł]


Recommended Posts

Witam

Jaką polecilibyście mi płytę do OC pod wyżej wymieniony procesor ? na 100% CPU nie będzie wymieniany, a już na pewno nie w najbliższej przyszłości na nic mocniejszego i mówiąc "najbliższej przyszłości" mam na myśli jakieś 2 lata w przód. Myślałem nad MSI H81M-P33 na niej bez problemu kręci się do 4.7GHz, generalnie mi pasuje i jest bardzo tania, ale jednak wolałbym coś z 4 slotami na RAM. Jeżeli w podobnej cenie, ew. nie dużo wyższej znajdzie się przynajmniej równie dobra płyta do OC z właśnie 4 slotami na RAM to napiszcie. Nie pogardziłbym też trochę lepszym chipsetem, ale wszystkiego mieć nie można, więc to nie jest wymagane, liczy się przede wszystkim cena

 

Przy okazji - jaki RAM polecalibyście kupić ? myślałem nad jedną kością 8GB HyperX FURY DDR3 8GB 1600MHz CL10 i z czasem dokupić drugą taką aby mieć łącznie 16GB

Edytowane przez nawo2
Link to post
Share on other sites

Chipset h81 wprowadza ograniczenie do 2 slotow ram. Aby miec 4 sloty ram musisz kupic plyte minimum na b85 a to juz ponad 200pln. Najtansza ktora znalazlem z 4 slotami to

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-dvi-d-sub-matx-b85m-pro3-660975/

nie wiem natomiast jakie sa jej mozliwosci oc.

Wydaje mi sie jednak ze skoro robisz budzetowy zestaw na g3258 i kupisz 8gb ramu w jednej kosci i zostaje ci drugi slot na kolejne 8gb to wzopelnosci wystarczy Ci 16gb. Chipset h81 obsluguje max 16gb ramu. 32gb obsluguja chipsety od B85 wzwyz (H87 Z87 Z97).

Napisz do czego ten zestaw jezeli do gier to nie laduj sie w g3258 i oc, tylko kup i3 z najtansza plyta i 8gb ramu bo to bedzie wydajniejsze i lepsze polaczenie niz pentium. Poszukaj testow nowych gier gta5 czy wiesiek - pentiumy nie daja tam rady a i3 radza sobie calkiem calkiem.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :)

 

Dobrze wiedzieć, co do tego chipsetu. Co do CPU, to raczej nie stać mnie za bardzo na dołożenie ~100zł do i3, krucho z pieniędzmi a i grafę by przydało się później jakąś rozsądną dokupić. Poza tym, różnica między 4330 a kręconym G3258 w większej ilości gier jest nie duża z tego co widziałem. Nie wiem, jak z wieśkiem, ale do GTA V wystarczył nawet mój aktualny Xeon E5440 przy stockowych 2.8GHz, a od procków pokroju C2Q z tego co pamiętam nawet pentaki pod 1155 były mocniejsze.

 

A co do MoBo, to w takim wypadku niemal na pewno moją nową płytą będzie ta od MSI wyżej podana

Edytowane przez nawo2
Link to post
Share on other sites

Różnica z tego co się dowiadywałem po stronkach i testach między G3258 a i3 jest spora z racji tego że i3 ma 2 rdzenie ale i tą wątkowość która jest w nowych grach potrzebna :) także nie nastawiaj się zbytnio na G3258 jeśli chcesz pyknąć sobie w GTA V w miarę swobodnie. Sam aktualnie przymierzam się do zakupu i3 4170 ,czekam tylko czy coś z cenami się ruszy bo masakrycznie wysokie są .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...