Skocz do zawartości

jakie GPU do mojego zestawu ?


Recommended Posts

Witam !!!

Mój sprzęt ze stopki.

Chciałbym uzyskać większą wydajność w obecnych grach typu Dying Light itp.

Myślę nad zakupem nowego GPU typu R9 290 lub R9 290X.

Jaką kartę mi polecicie do mojego zestawu ?

Edytowane przez kazo.m
Link to post
Share on other sites

Pewnie ze tak :) Najtansza 970tka ktora mozna polecic to ta od Gigabyte http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-3xdp-gv-n970wf3-4gd-734864/

lub ale jesli chcesz dolozyc to mozna sie zastanawiac nad Asusem http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx970-dc2-strix-4gb-ddr5-256bit-2xdvi-hdmi-dp-strix-gtx970-dc2-4gd5-730061/

Gigabyte http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-i-dl-displayport-gv-n970g1-gaming-4gd-665541/

 

Kazda z tych 970tek jest chlodzona polpasywnie i dodatkowo dostaniesz za darmo Wiedźmina 3 i Batmana

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pewnie ze da , masz mocneo procka , fajny zasilacz gtx 970 podpasuje .

A co do szyny tym sie niesugeruje bo np.gtx960 ma 128bity a walczy z r9 280x ktora ma 256bity.

Wydaje mi sie ze gtx 970 stoi na rowni z r9 290x ale zewzgledu na ostatnie problemy ze sterami radkow wzial bym gtx 970 duzo mniej pradu zre .

Link to post
Share on other sites

Pewnie ze da , masz mocneo procka , fajny zasilacz gtx 970 podpasuje .

A co do szyny tym sie niesugeruje bo np.gtx960 ma 128bity a walczy z r9 280x ktora ma 256bity.

Wydaje mi sie ze gtx 970 stoi na rowni z r9 290x ale zewzgledu na ostatnie problemy ze sterami radkow wzial bym gtx 970 duzo mniej pradu zre .

 

GTX970 moze nie o duzo ale napewno jest wydajniejszy od 290x. Dodatkowo chlodniejszy i mniej pradozerny

Link to post
Share on other sites

Wiesiek i Batek na sprzedaż, ale karta wygląda interesująco.

Myślałem, że mój sprzęt będzie zbyt ułomny do tej karty. Dlatego celowałem w R9

Muszę to przemyśleć. ASUS wydaje się być bardziej atrakcyjniejszy.

Edytowane przez kazo.m
Link to post
Share on other sites

Sprzet jest ok i jak najbardziej sie nada do GTXa970 :) ASUSa moge polecic ^

 

edit: Jesli chcesz wydac te 1600zl to nawet sie nie zastanawiaj nad 290X czy GTX970

 

Mozesz sie jeszcze zastanowic nad takim czyms:

-wziac tansza 970tke

-a w przyszlosci dolozyc i kupic jakiegos SSD ktory przyspieszy dzialanie systemu

Edytowane przez snowqwer
Link to post
Share on other sites
Myślałem, że mój sprzęt będzie zbyt ułomny do tej karty. Dlatego celowałem w R9

Oczywiście w cześci gier bedzie ci ograniczał i5 bez k tego gtx-a ale i tak bedzie z 20% lepiej ze wzgledu na narzut sterownika

 

 

Chciałbym uzyskać większą wydajność w obecnych grach typu Dying Light itp.

Niestety za duzo nie zdziałasz  . Najlepsze cpu miejscami wysiadaja ;)

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

OK. Dzięki wszystkim za podpowiedź.

Kolejny raz nie zawiodłem się na tym forum.

Co do konkretnego modelu odezwę się jak będę miał całą kasę po sprzedaży mojej obecnej HD 7870.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Wybór padł na czerwoną MSI Gaming. Pół pasywne chłodzenie. długość (wejdzie do mojej budy), dobre chłodzenie i oprogramowanie Gaming APP, którym można łatwo kontrolować kartę.

A Gigabyte leci na sprzedaż.

W poniedziałek zamawiam, dziękuję wszystkim za wypowiedzi. :D

Edytowane przez kazo.m
Link to post
Share on other sites

Przy w miarę podobnym zestawie sam zastanawiałem się na GTX'em 770 lecz koniec końców padło u mnie także na 970.

Przy tym procesorze karta nie będzie się zbytnio nudziła, więc nie ma obawy. Osobiście zauważyłem w niektórych tytułach mikro przycięcia. Znikły po podkręceniu procesora, wiec jeśli będziesz miał także jakieś delikatne ścinki to polecam chociaż delikatnie podkręcić cepa. Z tą kartą i procesorem odpalisz praktycznie wszystkie najnowsze gry na bardzo wysokich ustawieniach w FHD.

Dying light, gta 5 czy Ryse son of rome to pestka dla takiego zestawu. 

Link to post
Share on other sites
Cześć.
 
Chciałbym uzyskać od was pomoc dotyczącą wyboru karty graficznej do mojej konfiguracji. Obecnie nie planuję wymiany procesora i płyty przez najbliższy czas. Chce poczekać na 10nm procesory i wtedy wymienić całość. Moja konfiguracja to:

Asus Asus P8P67 
Intel Core i7-2600K
Radeon Vapor-X 5870
OCZ OCZ StealthXStream2 600W
 
Czy jest sens inwestować w kartę graficzną z górnej półki taką jak 980Ti czy Fury X aby potem przerzucić je na nową płytę z procesorem, czy zainwestować w gtx 970/r9 i przeczekać nadchodzące miesiące na którejś z nich.
 
Pozdrawiam
Link to post
Share on other sites

Załóż swój temat a nie spamuj w innym...

 

Nie chciałem spamować poprzez zakładanie nowego tematu tylko użyć istniejącego o podobnej retoryce, a z tego co widzę to bardziej twoja wypowiedź nie trzyma się tematu niż moja. Skoro nie chcesz pomoc to nie odpisuj w ogóle a nie nabijasz sobie licznik postów. Cowboy'u

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...