Skocz do zawartości

Miejski samochód z LPG do 8000 zł


Recommended Posts

Szukam samochodu do 8000 zł w LPG do jazdy po mieście.

Nie mam sprecyzowanych wymagań, ale fajnie gdyby była klima, el. szyby i tanie części.

 

Na razie na oku mam Golfa 4.

Myślałem też nad BMW E46 sedan, ale stwierdziłem że do 8k wszystkie egzemplarze będą w słabym stanie(a szkoda bo bardzo mi się on podoba).

 

Macie jakieś propozycje?

Link to post
Share on other sites

Lubię prostotę i funkcjonalność, ale samochód musi mieć też jakiś "pazur". Zwłaszcza we wnętrzu musi być jakaś nuta finezji (jak dla mnie). W Golfie siedzi się jak w konfesjonale ;)

W tej klasie ja brałbym Audi A3, ale to większy wydatek i droższa eksploatacja.

Link to post
Share on other sites

1.6 102km będzie okej?

Mój brat ma w Skodzie Octavii I silnik 1,6 100km od VW. Jest to trochę masywniejszy samochód od Golfa i jak ostatnio wiozłem w sumie 5 osób (razem ze mną) to bardzo słabo się zbierał na starcie. Zwykle, jak jeździ się samemu albo z jednym bądź dwoma pasażerami, idzie bardzo dobrze.

Spalanie rzędu 6l/100km Pb95 i 8l/100km LPG, więc tanio strasznie (szczególnie przy aktualnych cenach gazu).

Jakie są typowe przebiegi dla rocznika 99?

Większość Golfów w Polsce, handlarze sprowadzili z Niemiec. Przebieg masz do wyboru tak naprawdę :) Zwykle piszą w graniach 200 000km, a naprawdę jest ponad 300 000 w optymistycznej wersji. Sugerowałbym skorzystać z pomocy znajomego mechanika bądź handlarza, który trochę w tym biznesie siedzi, żeby się nie naciąć na szrot. Zwykle są w stanie z daleka rozpoznać jak bardzo licznik jest kręcony albo czy samochód był bity. Jeżeli osobiście nikogo takiego nie znasz to może kolega kolegi kolegi ma kuzyna od strony stryjecznej babci, który byłby na tyle miły, żeby pomóc. Nawet za flachę albo coś w tym stylu. Samemu, jeżeli nie masz w tym obycia i smykałki do licytowania się, możesz naprawdę dużo stracić.

 

Jeszcze taka drobna rada - Szukaj na otomoto albo olx samochodów o cenie wyższej - 10-11tyś zł. W większości przypadków da się to utargować, szczególnie jeżeli przyjedziesz z rasowym handlarzem. Byłem świadkiem tego jak takowy dealer przez pierwszą minutę rozmowy telefonicznej wynegocjował ponad 2000zł mniej.

 

No i na ogół najlepiej starać się unikać komisów, bo tam najczęściej trafiają powypadkowe, z gigantycznymi przebiegami albo od komornika (wtedy może być problem z papierami).

 

//Edit:

Pytaj jeszcze na forach fanów danej marki o konkretne oferty z otomoto/ olx. Bardzo często jest tak że oglądali już dany samochód albo w ramach pomocy jadą specjalnie dla Ciebie obejrzeć ten samochód i napisać Ci czy warto go kupic. Jakby sie uprzeć to ktos mógłby nawet z Toba pojechać go obejrzeć.

Edytowane przez Outlaw666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...