Skocz do zawartości

Planowany upgrade(luźna dyskusja)


Recommended Posts

Witam!

Od jakiegoś czasu myślę nad małym upgradem komputra. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie jest on pierwszej młodości :)

Bebechy:

Procesor: intel core 2 duo e7400 oc 3.5ghz

Płyta: msi g41-e43

Grafika: radzio 4650

Ram: oj nie pamiętam jakiś kingston 4gb 1033

Zasilacz: xilence red wing 420w ( tak wiem że jest "dobry")

Wiadomo, że nowe to nie jest ale chciałbym ciut go polepszyć. Wymieniłbym kartę graficzną...tylko jest jedno ale a mianowicie ten zasilacz...Liczę na waszą poradę. Bo zasilacz wiadomo...ale co tu wsadzić żeby tako jako jeszcze pograć? Mam nie mały dylemat :o Doradźcie co można tu optymalnie zrobić.

 

Tapatap pap pap ^^

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to przymierzałbym się do nowego kompa ale, że aktualnie brak kasy to chciałem niewielkim kosztem wymienić tu grafikę na lepszą. Wiem że nie odpale tu wieśka w 4k na ultra ^^ ale jakieś inne tytuły niekoniecznie nowe.

Tapatap

Link to post
Share on other sites

Sam nie wiem do końca. Narazie tak tylko gdybam. Tak w miarę rozsądku. Nie chcę pchać niewiadomo ile. Raczej coś używanego. Zasilacz akurat można zawsze przełożyć więc no problem. Grafika to hmm bo ja wiem coś ala radon hd 7770.. nie bardzo wiem jaką by tu dać żeby jej procesor skrzydeł nie podcinał.

Tapatap

Link to post
Share on other sites

Za 100 zł możesz wrzucić sobie jakiegoś Core 2 Quad. Swoje sprzedasz za jakieś 50 zł to trochę Ci się zwróci. Zasilacz VS 450W to koszt 160 zł. Zostaje kwestia karty graficznej. Taniej niż 7770 możesz szukać 6850

Link to post
Share on other sites

Hmm a tak teoretycznie to czy ten zasilacz dał by rade z tym radziem 7770? (Ten mój xilence 420w)? Główny cel to grafika żeby tako jako jeszcze pograć. Wiem, że zasilacz jest na blackliscie ale chyba powinien dać rade.

 

EDIT:

Zamiast tego radeona 7770 radeon r7 250x taka sama można tanio nową kupić. Jedyna wątpliwość to zasilacz....np. http://allegro.pl/zasilacz-corsair-vs-450w-cp-9020096-eu-i5346396500.htmlbo do tego xilenca jakoś nie mam zaufania...niby dałby radę ale nigdy nic nie wiadomo.


Temat można zamknąć. :) Edytowane przez damchmark
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...