Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, panowie poszukuję dysku pod windowsa, obecnie mam OCZ Vector ale wczoraj umarł po 1,5 roku i poszukuję czegoś innego. Mam dwie propozycje, co o nich myślicie ? może macie własne typy ? pojemność oby jak największa ale priortetem jest prędkość odczytu i zapisu.

 

1. Plextor M6 Pro

2. Crucial BX100

 

 

czekam na propozycję

Link to post
Share on other sites

geforc miałeś kiedyś dysk ssd ?

Różnicy w normalnym korzystaniu nie zobaczysz różnicy między różnymi dyskami ssd. Różnice pojawiają się głównie w testach syntetycznych. Przesiadkę z hdd na ssd to poczujesz. Dysk który Tobie poleciłem sam posiadam (crucial m550 512 gb) jest on szybkim dyskiem z dobrą opinią. Posiadam też plextora m5p 128 gb (stoi na nim system), działa bez problemów ponad 2 lata. Różnica w wydajności między nimi głównie dotyczy prędkości zapisu, odczyt jest podobny. Ponadto przypominam że wydajność dysku ssd zależy także od płyty głównej.


no sorki widzę że masz ocz

Link to post
Share on other sites

 

 

Chce w sklepie stacjonarnym we wroclawiu, nic z allegro ani wysylki

 

 

 

czekam na propozycję

 

Jedno wyklucza drugie.

 

Przyszedłeś po poradę i takową dostałeś.

 

Najrozsądniejszą opcją jest obecnie Crucial M550 z XKOM'u, niezależnie od pojemności.

 

 

 

Plextor M6 Pro

 

Kompletnie nieopłacalny.

 

 

 

Crucial BX100

 

 

 

W jego cenie praktycznie masz w/w M550, który jest szybszym SSD.
 
Link to post
Share on other sites

ja mam crucial mx100 i nie narzekam ;) z nowym kompem idealnie współpracuje. Ostatnio dla kolegi wstawiałem mx200 i jest jest zadowolony, a teraz wyszedł chyba mx550 jeszcze szybszy ;) więc jak coś to za taką cene nic lepszego i bardziej wydajnego nie kupisz niż Crucial. Zobacz sobie testy na benchmark ;) ostatnio był nawet test jakiegoś dysku ssd za 800 zł i crucial za 400zł może troszkę więcej bił tego za 800 zł... :D

Link to post
Share on other sites

Byłem bardzo sceptyczny co do przydatności dysków SSD. Teraz wiem, że w dzisiejszych czasach dysk SSD jako główny, systemowy - to jedyny, najbardziej słuszny i uzasadniony wybór. Ten CRUCIAL MX100 to dzisiaj najlepszy wybór jeśli ktoś ma zamiar kupić dysk SSD - jest w miarę tani i dość wydajny. Polecam, już od 411 zł są: http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/10516147#from35101

Link to post
Share on other sites

Witam.


Podłączę się pod temat. Poszukuję dysku SSD pod B85-HD3 o pojemności 250GB+. Znalazłem 3 alternatywy do ok. 400zł, właśnie tyle chcę wydać.


 


1. Crucial BX100 250GB - 380zł w Komputroniku


2. Crucial M550 256GB - 390zł na wiadomej ofercie allegro lub 420zł na x-kom.pl


3. Crucial MX200 250GB - 420zł w Komutroniku.


 


Oczywiście inne sklepy online także wchodzą w grę, jednak Komputronika mam pod nosem, a ceny są całkiem fajne. Nie mam żadnego zdania na temat tej firmy Satysfakcja.pl. Cena jest bardzo fajna, ale co w razie gwarancji? Nie chcę czekać miesiącami za towarem oraz być olewanym w razie problemów z towarem.


 


Od dysku oczekuję przede wszystkim niezawodności oraz odpowiedniej szybkości w stosunku do ceny.


Pozdrawiam


Link to post
Share on other sites

 

Crucial M550 128 GB mSata za 189 zł http://x-kom.pl/p/17...a-ssd-m550.html

Crucial M550 128 GB SATA za 209 zł http://x-kom.pl/p/17...a-ssd-m550.html

Crucial M550 256 GB SATA za 349 zł http://x-kom.pl/p/17...a-ssd-m550.html

 

KOD PROMOCYJNY: DZIECKO

 

Niestety. Wydaje mi się, że ilość sztuk promocyjnych na 256GB została wyczerpana...

Link to post
Share on other sites

Promocja trwa. Jeżeli ktoś miałby problem z zastosowaniem kodu (to znaczy kod działa, ale nie obniża ceny produktu), to dzwońcie i zróbcie zakup przez telefon. Ja jutro odbieram dysk 256GB w sklepie stacjonarnym w Gdańsku właśnie w cenie 349zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...