Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze GTX 970


Recommended Posts

Kastrata 970? A to ciekawe. Może jeszcze powiesz, że 3,5GB+0,5GB czynią tę kartę bezużyteczną, a gry niegrywalne? I gdzie ta premiera, coś czekamy i jej nie ma. To, że na targach w czerwcu zostaną zaprezentowane nie czyni tego dnia premierą. Testy jakieś masz oficjalne, chętnie zerknę? Poza tym cena w porównaniu do 970 tki będzie wyższa - bo nowość, bo reklama, bo dolar przed wakacjami robi hop do góry.

 

Różnica w wydajności jest marginalna (różni producenci - różne taktowania), jednak ja bym skłaniał się ku konstrukcji Zotaca - od tak.

Edytowane przez michalschulz1
Link to post
Share on other sites

jak chcesz kartę na kilka lat i chcesz robić sli to nie kupuj kastrata gtx970 w przededniu premiery Radeonów R9 390x.

Narazie chce kupic 970. Jeżeli AMD zabłysnie i pokaże coś godnego uwagi, wróce spowrotem na AMD i skłaniam się wtedy ku 390X. Jeżeli natomiast będzie to kolejny kotlet. Kupuje druga 970 badz jedna 980Ti jak wyjdzie.

Śmiało mogę polecić Zotaca, karta jest cicha jak na AC, nie piszczą cewki. Duży plus to użyte pcb od 980

Dzieki. A nie orientujesz sie czy Zotac daje Wieśka 3?

Edytowane przez secior1989
Link to post
Share on other sites

Na miejscu autora mając CF 2xR9 280x poczekałbym na nowe karty od AMD i NVIDII.

Kupując gtx 970 nie zyska na wydajności, a nawet sporo straci w stosunku do chwili obecnej.

Nie ma co się oburzać za "kastrata", po prostu taka jest prawda i nazywam sprawy po imieniu.

GTX to kastrat, bardzo wydajny, ale kastrat. 

Edytowane przez martinoxxl
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/zotac-geforce-gtx-970-amp-omega-extreme-core-podkrecone-karty.html

 

mam ver GeForce GTX 970 AMP! Extreme  Edition obecnie jest nowsza CORE karta naprawde godna poleceniu

 

Aczkolwiek jeżeli myślisz o SLI to bym się wycofał z tego widzę że masz CF wiec wiesz co to znaczy ciepło + głośno no i zasilacz też swoje pocierpi 750W przy 280X CF zestaw OC - można powiedzieć że 750W to takie minimum dla nich.

 

970 to bardzo wydajna karta ale nie przyszłościowa nie chodzi o wydajność nawet 980 dla mnie jest obecnie nie przyszłościowe brakuje im oczywiście moim zdaniem Vramu 4GB to obecnie miniumum dla ustawień High/Ultra myśle że powinieneś zaczekać na 980Ti z 6GB na pokładzie.

 

Są wersje 8GB ale myśle że to bardziej dla 4k pozatym żadna karta obecnie nawet TITAN X nie pozwala komfortowo grać ( 50-60kl/s bez spadków ) w najnowsze tytuły a co dopiero kolejne. Nawet 980 w FHD nie da 60kl/s stałych we wszystkie tytuły a kolejne przed nami..... Musimy zaczekać do nowej generacji...... ale mnie to nie dotyczy bo mam monitor FHD 24" a większego za bardzo nie chce bo nie mam miejsca za bardzo...... 4k jest dla monitorów minimum 30" dla mniejszych nie ma sensu.

 

http://tpucdn.com/reviews/Performance_Analysis/The_Witcher_3/images/3840_2160.gif

http://tpucdn.com/reviews/Performance_Analysis/The_Witcher_3/images/1920_1080.gif

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Na miejscu autora mając CF 2xR9 280x poczekałbym na nowe karty od AMD i NVIDII.

Kupując gtx 970 nie zyska na wydajności, a nawet sporo straci w stosunku do chwili obecnej.

Nie ma co się oburzać za "kastrata", po prostu taka jest prawda i nazywam sprawy po imieniu.

GTX to kastrat, bardzo wydajny, ale kastrat. 

 

 

Raczej nie strace. Majac CrossFire tak naprawde nigdy nie moglem wykorzystac tych kart, poniewaz AMD ma w du**e sterowniki a jak juz wyda to wszedzie mikroprzyciecia co strszne denerwuje. Karte kupuje przejsciowo poniewaz w moich obecnych konczy sie gwarancja. Chce sobie odswiezyc na jakis czas zeby spokojnie poczekac na najmocniejsza karte od AMD badz NVidi. I tak 970 mocniejsza od 280X gdzie w wiekszisci tytulow musialem grac na jednej karcie graficznej.  

 

Edytowane przez secior1989
Link to post
Share on other sites

Mam w domu gtx970 z msi z serii gaming i mogę polecić, cichutka karta i chłodna, max ma z 70 stopni. Wiedźmin3 chodzi aż miło na ultra. Zależy jaka rozdzielczość, do Wiedzmina3 w 1920x1080 spokojnie 3gb ramu stykają, nie widziałem bym ta wartość przekroczył średnia to 2gb+/-

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie że lemmingi ciągle kupują/polecają modele droższe, które tak bardzo się nie różnią od mniej popularnych.

Przepłacają ponad 200zł za praktycznie to samo. Dystrybutor nigdy nie zejdzie z ceną (nawet jak dollar będzie po 1,2zł), skoro widzi co się dzieje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...