Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Chciał bym się dowiedzieć, do jakiej wartości mogę bezpiecznie podkręcić swojego Asus Radeona HD6850 w AMD Catalyst Control Center. Poniżej macie zdjęcie z domyślnymi wartościami w AMD OverDrive i powiedzcie mi, na jakie taktowanie ustawić bezpiecznie te suwaki.

 

Oczywiście chciałbym też, abyście mi napisali, czy jet w ogóle sens, ile to maksymalnie klatek doda w grach przy procesorze AMD Phenom II X4 945 3.00GHz oraz 8GB 1333MHz pamięci RAM. Zasilacz to Aerocool Strike-X 500W.

 

http://i57.tinypic.com/14in4eq.png

Edytowane przez krzysiek3334
Link to post
Share on other sites

Ja bym ci radził  skorzystać z innego programu do podkręcania  np msi afterburner  , ale na tym tez można  prawda jest taka że możesz sobie ustawić jak chcesz tzn nawet jak dasz na maksymalna wartość  suwak od gpu pod warunkiem że nie będziesz ruszał napięcia   to karcie  i tak nic się nie stanie  pojawią się artefakty czarny ekran itp wystarczy restart komputera i będzie ok . Co do ustawień to musisz je sam znaleźć tak że by karta była stabilna pod obciążeniem i nie wyświetlała artefaktów  to jest sprawa indywidualna dla każdej karty [ każda karta podkręca się trochę inaczej tzn jednej lepiej inne trochę gorzej  Na początek proponował bym  ustawić pierwszy suwak odpowiedzialny za taktowanie rdzenia  na 850mhz pamięć na razie zostawić w spokoju  aż do znalezienia stabilnego ustawienia tego pierwszego suwaka następnie zapuścić  jakiś benchmark  jeśli nie będą pojawiały się artefakty lub komputer nie będzie się zawieszał to zwiększyć o  + 20 mhz czyli  870mhz  i tak dalej  pilnuj temperatur podczas testu w benchmarkach tak na wszelki wypadek  bo skoro nie zwiększasz napięcia  to nie powinny być zbyt wysokie wiec bez obaw . Jak juz znajdziesz stabilne ustawienia dla gpu to kolej na na pamięć  tutaj zwiększ  suwaczek na początek na 1100 i testuj jeśli będzie ok  to znowu w górę o +50mhz  i tak dalej  jeśli pojawią się artefakty to zjedź w dół  np -25mhz . pamiętaj że w stosunku do pamięci karty jest mnożnik x4 czyli jak masz ustawione standardowo  1000mhz to jest to 4000mhz  jak  ustawisz na 1100 to będzie  4400 mhz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...