Skocz do zawartości

Ram.net ??? Czy to żart ???


Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Przechodzę od razu do sedna sprawy , 27.10.2009r. Kupiłem w sklepie - ram.net , procesor Athlon X2 250 .

 

Niestety po niecałym roku miałem dość poważną awarię komputera - poleciała płyta główna jednocześnie uszkadzając procesor . Wszystkie podzespoły na gwarancji , również procek (3 lata) więc 17.08.2010 odesłałem procka na gwarancję do siedziby firmy ram.net w Gdańsku razem z wszystkimi potrzebnym rzeczami , pudełkiem , wszystkimi akcesoriami , instrukcjami oraz oryginalnym paragonem itd.

 

Po 2 miesiącach 18.10.2010 procesor wrócił z serwisu......

 

Po otwarciu pudełka i przeczytaniu notki gwarancyjnej....Wiedziałem już że procesora nie naprawiono / nie wymieniono . Sama nota w ogóle została wystawiona przez zupełnie inną firmę ? NTT system - z siedzibą w jakiejś wsi Wesoła chyba pod Warszawą (05-077 Wesoła 4) . Według nich Procesor został uszkodzony mechanicznie - pogięte nóżki i nie podlega wymianie /naprawie....

 

Przy wysyłce procesor został tak przeze mnie zapakowany (wszystkie plastiki itd + gruba warstwa folii bąbelkowej dokoła kartonu) że NIE MOŻLIWYM JEST aby nóżki uległy jakimkolwiek uszkodzeniu , również przy wyciąganiu go z gniazda na płycie byłem bardzo ostrożny . To nie jest pierwszy mój procesor.

 

Co jeszcze dziwnego - po rozpakowaniu paczki i oglądnięciu samego procesora nóżki są wygięte w różnych kierunkach i różnych miejscach. DOSŁOWNIE JAKBY KTOŚ ZROBIŁ TO SPECJALNIE - I NIE MYŚLAŁ PRZY TYM ZBYTNIO......

 

Zakładając nawet że w transporcie paczka uległa by jakiemuś zgniotowi to wszystkie nóżki zostały by wygięte w tym samym kierunku i w tym samym miejscu.

 

MOIM ZDANIEM KTOŚ EWIDENTNIE CHCE ZE MNIE ZROBIĆ JELENIA...RAM.NET Uchyla się od odpowiedzialności .

 

Proszę o poradę co mam zrobić ? czy sprawa jest już przegrana i nie ma szans na odzyskanie pieniędzy ??? A może spróbować zgłosić sprawę do biura ochrony konsumenta ??? Ktoś miał podobny przypadek ???

 

Próbuje już kilka dni , ale do ram.net nie da się dodzwonić (idiotyczna kolejka) jak również olewają mnie przez gadu-gadu oraz e-mail....

 

POMOCY !!!

Link to post
Share on other sites

No Rzecznik Praw Konsumenta tu chyba nic nie pomoże, trzeba było wysłać kurierem to może by się obyło bez takich nieprzyjemności.

 

Radzę przeczytać wątek na forum o tym sklepie

 

viewtopic.php?f=2&t=16770&st=0&sk=t&sd=a&start=200

 

Jak widać lepiej omijać z daleka.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Taka sama sytuacja była z serwisem Apple w Polsce... wysyłało się iPhone-a np. z niedziałającym ekranem... otrzymywało się zwrot z informacją, że sprzęt został zalany i może zostać naprawiony tylko i wyłącznie odpłatnie. W Polsce jest to bardzo popularne zjawisko i ktoś powinien się tym poważnie zająć, bo bardzo dużo firm w ch**a leci i są bezkarne.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Co do Appla to się zgodzę, ostatnio podczas pracy na moim macbooku Pro ewidentnie sypała się grafika, w sensie artefakty, i zwieszka. Po którymś resecie komp nie bootuje, więc myślę padła na dobre, a że miałem wadliwy chipset nvidii to łapałem się na wymianę, łapałem ale oczywiście serwis wystawił diagnozę - nie mogli przeprowadzić testu na błędne działanie grafiki- uszkodzona płyta główna :-;/ i weź tu nie wyjdź z siebie człowieku :-/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...