Skocz do zawartości

Sterowniki USB - Ręczny Restart


Recommended Posts

Witajcie,

 

Pewnego dnia, nagle okazało się, że nie działają pewne porty USB. 

Okazuje się że wszystko działa, jeżeli wjede w menedżer urządzeń i wyłącze i włącze ponownie sterowniki:

- ASMEDIA XHCI Controller

- Kontroler hosta PCI do USB

 

Po prostu: prawy->wyłącza->prawy->włącz i wszystko działa. Jednak po każdym restarcie komputera trzeba to zrobić na nowo (dobrze że mi niektóre porty działają i myszką to mogę zrobić).

 

Co ciekawe przed załadowaniem windowsa wszystko działa w UEFI, więc myślę że to softwarowy błąd gdzieś windowsie. Kod jaki się wyświetla to nie można było uruchomić urządzenia (kod10). 

 

Sterowniki przeinstalowałem, W UEFI przywracała domyślne ustawienia. Na necie niezbyt znalazłem coś co by pomogło. Słyszałem o USB DOS, jednak nie znalazłem czegoś takiego w UEFI.

 

W was moja nadzieja, chyba że ma ktoś program napisany z frameworkiem, który będzie restartował sterowniki przy starcie systemu :D

Link to post
Share on other sites

Xhci/ehci mode lub hand-off w uefi pozmieniaj, popróbuj. Jeśli masz windows 8 to xhci i ehci powinno być na disabled, czyli wyłączone, ale nie musi tak być.

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Wiesz, co nie szukaj tych opcji, bo nie w tym rzecz. Problem masz z dwoma górnymi wejściami USB3.0 (niebieskie) z tyłu komputera?

Jaką masz wersję bios płyty głównej?

Oprócz tego asmedia xhci, masz jeszcze Intel USB3.0 extensible w menedzerze urządzeń?

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Przeciągu tego czasu kiedy to działało nie zmieniałem wersji biosu, ale zdaje mi się że najnowszą. na 99%. jak patrzę na stronie asrocka na daty wydania.

 

USB 3.0 działają przednie, i usb 2.0 przednie też. Nie działają wtedy niektóe chyba 2.0 i wszystkie 3.0 z tyłu.

Tak mam Intel USB3.0 extensible, ale ten chyba nie wywala błędu. tamte 2 które napisałem,

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...