Skocz do zawartości

Samsung LE40C650 Problem z Motion Plus


Recommended Posts

Witam.

Posiadam TV jak w temacie i mam z nim pewien dla mnie bardzo ważny problem, mianowicie taki, że przy odtwarzaniu filmów w jakości HD lub FULL HD za pośrednictwem komputera (kabel HDMI) (E8400, 4870 @ 512, 4GB ram 800 geil ultra, zasilacz 600w be quiet) z włączoną opcją Motion Plus na płynny lub standardowy obraz jest idealnie płynny, ale co chwile ma tak jakby utratę klatek, problem znika w momencie wyłączenia motion plus, ale wtedy jak wiadomo nie ma takiej płynności, czym to może być spowodowane? Czy to normalne w Samsungach czy może trafił mi się lipny model? Myślałem, że to wina kabla HDMI, ale przecież to procesor telewizora tworzy dodatkową klatkę czytaj 100Hz a nie sama karta graficzna więc odpada też, że to ona nie wyrabia... Zrobiłem update firmware i dalej to samo, dodam też, że na USB takich zachowań z włączoną opcją motion plus na max nie zauważyłem, nie rozumiem tego, czy ktoś miał już taki problem?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dobrze, a czy ten materiał na USB jest taki sam jak z kompa. Aby Motion Plus był w pełni płynny film musi mieć odpowiednio wysoki bitrate - przy FullHD to najlepiej bezpośrednio z płyty BluRay. W innym przypadku ta funkcja nie zadziała tak jak powinna - przycięcia. Inna sprawa to jakiego używasz playera i kodeków, gdyż one mogą dodatkowo spowodować przycięcia. Ja polecam programik KMPlayer - odtwarza wszystkie formaty bez konieczności instalowania kodeków.

Link to post
Share on other sites

Motion plus nie ma nie ma prawa tak działać tak twierdzą na infolinii Samsunga, byłby problem gdyby karta wysyłała 60hz wtedy łącznie daje to 120 i tv wyrzucałby po 20 klatek i byłby przycięcia, ale karta wysyła mu sygnał 50hz co daje 100hz czyli nie ma prawa ciąć, podejrzewam, że może to być wina systemu (może zasyfiony) odpalałem w programie "splash pro" i te zacięcia są zdecydowanie mniejsze, nagram Wam jak to wygląda może ktoś się już z tym spotkał, a najpierw sprawdze player który podał kolega wyżej.

 

EDIT

Km player spisuje się tak samo słabo jak MPC najlepiej działa w Splash, ale i tak jest to denerwujące... Dziwne jest to, że jeśli miałoby być tak jak napisaliście to dlaczego te same materiały na USB działają idealnie płynnie z opcją Motion Plus na max...

Poza tym to nie jest tryb PC tryb PC jest wtedy gdy podłącze kompa za pomocą d-sub a jest podłączony HDMI tak samo jakbym podłączył np. odtwarzacz bluray.

Link to post
Share on other sites

Nie kolego :rudolph: u mnie tv lcd ma tryb PC w którym gdy przełącze na niego jest idealnie i tv wyłacza motion i 100hz nawet przez hdmi,mogę ręcznie to włączyć ale nie da sie korzystać normalnie tzn. obraz jest wyostrzony za sprawą 100hz a motion powoduje że w grach działa wszystko z opóznieniem,sprawa sie odwraca gdy wł. film na komp. wtedy moge korzystać ze wszystkiego.

 

Dla tego materiały na usb czy też blu-ray będą działać normalnie logiczne,sprawdz wł. motion i ruszać myszką zobacz jak kursor ci działa z opóznieniem.

Link to post
Share on other sites

U mnie nazywa się to "Tryb Gry" i wiem, że jest opóźnienie z motion plus, ale ja nie chce go używać do gier a tak jak napisałeś do filmów i to przecież ciągle o filmy się rozchodzi, dlaczego tak a nie inaczej jest na filmach i zacznijmy od tego, że Motion Plus 100Hz to jedna opcja, a nie dwie osobne.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam!!

 

Mam podobny problem co kolega azrazr. Posiadam TV Samsung LE32C650. Podczas oglądania filmu z PC czasami czuć lekki spadek fps. Jest to dość irytujące. PC podłączony do TV kablem HDMI/DVI. Gdy oglądam ten sam film przez USB wszystko jest ok. Niestety TV nie rozpoznaje polskiej czcionki w napisach i jest to dość uciążliwe. Czy wie ktoś może czy istnieje jakaś rada na spadek fps?

Link to post
Share on other sites

Witam!

Ja jestem właścicielem LE40B651 i muszę przyznać, że nie mam takich problemów z MotionPlus ani z laptopa ani z palucha.

Co do napisów to też nie ma problemu z polskimi znakami tylko się troszkę spóźniają (jak odtwarzam z palucha) ale ręczna regulacja wszystko załatwia. Nie wiem też czy nowe oprogramowanie załatwi tą sprawę (w przypadku mojego modelu) - nie mogę teraz tego sprawdzić bo jestem poza domem (jeszcze kilka tygodni). Spróbuj wgrać nowe oprogramowanie, jak już wiemy nie pomaga to z Motion ale może załatwi kwestie napisów.

Pozdrawiam!

 

A tak na marginesie: Michał - ten komentarz o WC był całkowicie niepotrzebny i niesmaczny...

Trochę kultury osobistej...

Link to post
Share on other sites

Z napisami już sobie poradziłem. Musiałem zmienić tylko kodowanie, aby mieć polskie końcówki (jak laik to laik :)). Dodam, że telewizor wraz z TV "N" działa bez zarzutów. Z grami wyświetlonymi na nim przez PC również nie ma problemów. Tylko z filmami jest problem. Nie ma znaczenia czy jest to zwykły divX czy 720p, zwalnia tak samo.

Link to post
Share on other sites

Po części udało mi się rozwiązać problem. W opcjach obrazu wyłączyłem funkcję:

Redukcja zakłóceń MPEG oraz filtr zakłóceń cyfrowych. Filmy zacząłem odtwarzać programem Splash Pro tak jak polecił kolega wyżej. Czasami jeszcze można zauważyć lekki spadek fps ale różnica jest ogromna.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...