Skocz do zawartości

Komputer dla gracza [10000+ zł]


Recommended Posts


  • Zastosowanie komputera: GRY
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 10 000+
  • Których części potrzebujesz?: "BUDA"
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? MOŻE KIEDYŚ
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: ACER B286HK 3840x2140
  • Specjalne wymagania: NIE MAM
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? NIE
  • Własna propozycja zestawu: 1. Procesor INTEL Core i7-5820k 3,3GHz

  • 2. Chłodzenie SilentiumPC Fera2 HE1224

    3. Płyta Główna ASUS X99-A lub MSI X99A SLI PLUS

    4. (Systemowy)SSD Crucial MX100 256GB SATA3

    5. (Dodatkowy)SEAGATE 2TB (2000GB) ST2000DM001 64MB cache SATA3

    6. Obudowa Fractal Design DEFINE R5

    7. Napęd DVD-RW Super-Multi SATA

    8. Pamięć 16GB DDR4 2400MHz Crucial Ballistix Sport CL16 (4x4GB Dual Channel)

    9. Zasilacz SilentiumPC Supremo M1 700W, certyfikat 80+ PLATINUM, modularny

    10.Grafika ASUS GTX TITAN X 12GB DDR5 DVi/HDMI/3x DisplayPort, model: GTXTITANX-12GD5


  • Inne: JEŚLI KTOŚ NIE MA NIC CIEKAWEGO DO NAPISANIA NIECH TEN TEMAT ZIGNORUJE

 

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Bajka_23
Link to post
Share on other sites

Smieszne sa te tysiace pytan typu ocena zestawu za tysiace zlotych. Czy wy ludzie macie taka potrzebe zeby zaistniec na forum. Chlopie kup to co masz kupic, przejzyj inne posty ktorych jest tutaj setki i tyle. Oczywiscie, ja przypuszczam ze pytanie zadaje kolejny gimbus ktory ma pewne zachcianki ktore nie zostana spelnione. Ciekawe kiedy kolejny gigant napisze cos typu - ocena zestawu za 100000 zl, pomozcie.

Do administratorow serwisu, pany usuwajcie te bezsensowne pytania i posty.

Link to post
Share on other sites

Smieszne sa te tysiace pytan typu ocena zestawu za tysiace zlotych. Czy wy ludzie macie taka potrzebe zeby zaistniec na forum. Chlopie kup to co masz kupic, przejzyj inne posty ktorych jest tutaj setki i tyle. Oczywiscie, ja przypuszczam ze pytanie zadaje kolejny gimbus ktory ma pewne zachcianki ktore nie zostana spelnione. Ciekawe kiedy kolejny gigant napisze cos typu - ocena zestawu za 100000 zl, pomozcie.

Do administratorow serwisu, pany usuwajcie te bezsensowne pytania i posty.

 

Mylisz się 'kolego' sadząc iż jestem "Kolejnym Gimbusem". Zachcianki ? Owszem nie mam co robić z pieniędzmi i chce sobie kupić taki PC (tak teraz wyjdę poraz kolejny na kogoś bo tak napisałem) Nie znam się na tym aż tak super dlatego zadałem proste pytanie. Ocena lub ewentualna pomoc w wymianie poszczególnych podzespołów, ale jak widać myślisz bardzo płytko i wrzucasz każdego do tego samego worka, cóż.. Sądziłem, że na forum tego typu uzyskam chociażby minimalną pomoc, ale zostałem wyzwany i wyśmiany.

 

PS. Jeśli sugerowałeś się nickiem Bajka_23 to troszkę Cie zmylił bo to kilka lat temu kiedy składałem również z pomocą bardziej życzliwych ludzi niż dzisiaj, założyłem tutaj konto.

 

Meh, i7 z odblokowanym mnożnikiem, czyli będzie  podkręcana zapewne, i koleś chce dać Fere XD skisłem kurde, jak na kompa za 10 koła, to chyba na chłodzeniu nie opłaca się oszczędzać, czy się mylę? 

 

Myślę, że kiedyś na pewno, ale czy jest sens robić to w tej chwili ? Oczywiście, że nie można oszczędzać na tego typu rzeczach skopiowałem specyfikacje i tam takie było. 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Bajka_23
Link to post
Share on other sites

 

 

Myślę, że kiedyś na pewno, ale czy jest sens robić to w tej chwili ? Oczywiście, że nie można oszczędzać na tego typu rzeczach skopiowałem specyfikacje i tam takie było. 

 

 

Pozdrawiam

 

Hmmmm, pomyślmy, można wydać raz, powiedzmy nawet te 250-300 zł na chłodzenie, a można wydać ~100zł,a kilka miesięcy później już na coś lepszego ~250-300zł... czyli kupując raz a pożądnie wydasz mniej, co według mnie się bardziej opłaca niż jakieś półśrodki na początek... 

Link to post
Share on other sites

Zmień sobie SSD na szybszego MX 200. W takim budżecie można sobie na to pozwolić. Titan X zmień na 2 x GTX 980 http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_980_sli_vs_gtx_titan_x_porownanie_kart_graficznych?page=0,9

 

Taniej i wydajnej, loteria z komfortem użytkowania. Zasilacz na EVGA G2 850W / RM 860 / Super Flower 850W

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy będziesz podkręcać sprzęt? MOŻE KIEDYŚ

Wybierając ten procesor zdaj sobie sprawę, że jeżeli go teraz nie podkręcisz to w grach będzie odstawał od i7 4790K.

Obawiam się, że nie zmieścisz się w 10000zł z dwoma GTX 980.

 

.http://www.morele.net/inventory/info/mY3PfE/

Jedna z tańszych i lepszych płyt głównych pod ten procesor, 16GB RAM w czterech kościach raz, ze na płycie mamy czterokanałową obsługę pamięci dodatkowo wychodzi 100zł taniej niż w przypadku 2x8GB, najlepsze chłodzenie powietrzem w postaci NH-D15, GTX 980 od Asusa karta dobrze wykonana posiadająca Backplate, HDD 2TB HDD na dane, szybszy SSD 250GB na system i gry, dobrze wykonana i przewiewna obudowa Phanteksa, zasilacz 850W od Super Flower oraz nagrywarka Asusa.

Jeśli chciałbyś iść w konkretną kolorystykę to będzie tylko drożej.

Link to post
Share on other sites

 

 

Obawiam się, że nie zmieścisz się w 10000zł z dwoma GTX 980.

 

Musi, zeby opedzic ten monitor to bez sli sie nie obejdzie. Chyba ze jeszcze sli z 970 ale nie wiem jak to wypadnie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...