Skocz do zawartości

Upgrade gtx 770


Recommended Posts

@up na spadek cen nie licz,bynajmniej nie dzięki 980ti

 

Tego nie wiemy.

 

Po drugie, to  pisałem o tym, że nie ma co kupować teraz high endu, skoro jesteśmy w przededniu premiery nowych kart, więc niebawem się wszystko wyjaśni. Dodatkowo AMD szykuje promocję na pakiety razem z grami, więc tym bardziej warto się wstrzymać.

Edytowane przez jorginto
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Takie problemy tylko w Polsce. Jakoś na zagranicznych forach ludzie nie pytała czy warto kupić. Jak ktoś chce highend i wie, że go stać to kupuje.

 

Nie o to chodzi, przynajmniej w moim przypadku. Bardziej o to, że jak zaraz będzie 980 ti, to będzie najbardziej opłacalny high-end i będę żałował zakupu 980 teraz. Ciężko jest trafić w dobry moment, bo co chwila jest coś nowego... Co do wydajności 970 po podkręceniu, to przecież 980 też się nadaje do OC, więc nie za bardzo rozumiem argument.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Takie problemy tylko w Polsce. Jakoś na zagranicznych forach ludzie nie pytała czy warto kupić. Jak ktoś chce highend i wie, że go stać to kupuje.

Ale mi chodzi o to która opcja jest bardziej ekonomiczniejsza.

Powiedzmy, że wymieniając GPU co 1-2 lata dostajemy za starą połowę ceny, tudzież więcej - to jest dużo (mój msi ma 1,5 roku, kupiłem go za 1200 zł, a teraz jest warty 700-900). Wtedy dopłacamy trochę i dostajemy kartę o ~30% wydajniejszą. A wymieniając co 3-5 lat dostajemy o wiele mniej, jeśli będziemy chcieli sprzedawać starą kartę i musimy dopłacić o wiele więcej za kartę podobnych pokrojów, co w wymianie co 1-2 lata.

Dobrze myślę?

Link to post
Share on other sites

Też mam GTX 770 od Zotaca kupioną 12.2013 z tym że mam 5 letnią gwarancję. Powiem ci że rozważałem wymianę na r9 290  albo na gtx970 i myślę że nie warto. Załóżmy że ta karta jest teraz warta 800zł czyli ok 33% mniej niż nowa, za rok, półtora będzie warta 600zł czyli 50 % startowej wartości. Żadna to różnica. A za rok kupisz sobie używanego Radeona r9 290 z 4Gb  na gwarancji za 800 i będziesz grał na high/very high. Główny problem to te 2gb w gtx 770, ale też nie przesadzajmy że ta karta w nowych grach nie daję rady. I tak trzeba czekać na patche optymalizacyjne (patrz najnowszy AC, czy FC4) bo jest tearing, dropy fps itd. widoczne nawet na lepszych kartach niż 770. Wyjątkiem tu jest GTA5, które jest dobrze zoptymalizowane i na takim gtx 770 śmiga aż miło. Od biedy na Wiesławie 3 zmniejszasz res na 720p i masz 60fps. Mają się pojawić też te nowe Radeony, może coś fajnego wydadzą jako konkurencję dla 970. Warto poczekać i sprawdzić. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Z doświadczenia powiem tak. Nigdy nie ma dobrego czasu na kupno, zawsze w dolarach, zawsze jakaś premiera za rogiem, czy to Nvidia, czy AMC czy Intel...

 

Wszystko sprowadza się do tego czy cię na to stać... czy może tą kasę ulokować w inne miejsce/poczekac az ceny spadna itp.

 

Jeśli chodzi o boost w fps'ach grach. Przesiadajac sie zauwazyłem duza róznice w wieśku3, GTAV chodziło i na 770 sensownie, ale ze gram na 120Hz lubie miec 100fps+ i tutaj rożnica w płyności gry jest większa to samo BF4.

 

Miałem podobny dylemat na poczatku czerwca moja 770 poleciała za 810 na allegro, dodałem do tego kolejne 800 i kupiłem G1 970 nie załuje wymian na 970, załuje ze wybór padł na G1 :)

Byłą za głośna w stosunku do 770 i wymieniłem ja na msi 100ME (1499PLN, na dniach odbieram).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...