Skocz do zawartości

"nie zarejestrowano w sieci" - co robić?


Recommended Posts

Witam. Otóż na allegro znalazłem fajny telefon ale z pewną wadą. Otóż ponoć nie można dzwonić, gdyż wyświetla się komunikat "nie zarejestrowano w sieci". POdobno wystarczy tylko wgrać na nowo oprogramowanie. Sam umiem to robić więc nie muszę iść do salonu. Ale czy to pomoże?

 

Link

 

http://allegro.pl/samsung-galaxy-note-2-i5335160326.html

Link to post
Share on other sites

Dla mnie coś tutaj podejrzanego jest.

Pierwsze słysze ze w jakimś serwisie wgranie romu kosztowało wiecej niz 50 zł ...

Więc dziwi fakt ze ktos woli sprzedać telefon 200 zł poniżej wartości rynkowej bo nie chce 50 zł zainwestować...

Link to post
Share on other sites

Jest pudełko z IMEI i dowód zakupu, więc jaki kradziony?

Sprawa jest prosta.

 

  • spieprzenie IMEI przy modyfikacji oprogramowania (TAK, JEST TO MOŻLIWE), nie wiem czy jest już patent na przywrócenie tego
  • uszkodzony moduł GSM albo czytnik karty SIM

Lub wersje optymistyczne:

  • radio do przeflashowania
  • uszkodzona karta SIM, ale to Sprzedający pewnie sprawdził
Link to post
Share on other sites

Wersja druga telefon był zalany i nie dawał oznak życia. Poszedł do myjki ultradźwiękowej, odżył połowicznej. Włącza się, ale nie może się zalogować do sieci. Koleś szuka na allegro "frajera", który kupi od niego bubel i będzie się z tym bawić w nieskończoność.

 

To nie jest wina softu i wgranie od nowa nic nie da.

 

Raz jak mówili przedmówcy mógł być kasowany imei.

 

Dwa mógł być zalany, może mieć rozwalone gniazdo sim ale równie dobrze może mieć mikrozwarcia na płycie głównej, a sam tego nie naprawisz. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Wersja druga telefon był zalany i nie dawał oznak życia.

Na to nie wpadłem, dzięki.

 

 

 

 

To nie jest wina softu i wgranie od nowa nic nie da.

Owszem, to może być wina softu. Zostało stare radio czy coś, zdarza się, choć fakt faktem sam wątpię, że tu o to chodzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...