Skocz do zawartości

Wymiana karty graficznej?


Recommended Posts

Witam, Zastanawiam się nad wymianą karty graficznej w celu poprawy działania gier.

Nie wiem jednak czy z obecnym moim sprzętem karta pociągnie i czy jest sens w ogóle wymieniania karty, dlatego proszę o porady.

 

Dane mojego komputera:

- Nazwa płyty głównej: Asus K8V-VM (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

- Procesor: AMD Athlon 64, 2200 MHz (11 x 200) 3200+

- Pamięć: dwie kości po 512 MB - DIMM1: GoodRAM GR400D64L25/512, 512 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8 @ 200 MHz) (2.0-2-2-6 @ 133 MHz)

- Karta wideo: NVIDIA GeForce 6600 (128 MB / 128 bit)

- Monito LG L1760TR 17'

- Zasilacz 350 W

 

Jaką kartę polecielibyście (około 250 PLN)?

Czy obędzie się bez wymiany zasilacza?

Nie za mało pamięci ram (1 GB)?

Link to post
Share on other sites

Bez urazy, ale ten sprzęt odchodzi do muzeum. Na tym procesorze żadna karta nie pokaże na co ją stać.

O zasilaczu nie napisałeś praktycznie nic - jakiej jest firmy, ile ma lat - jak długo jest używany.

Pamięci RAM DDR nie opłaca się kupować.

Co do karty graficznej jeśli koniecznie chcesz ją zmieniać to nie kupuj nic lepszego od GeForce-a 8800 GT (i on zresztą za dobry). Powiedz jaki masz budżet a zaraz Ci doradzę fajny komputer w którym pograsz w gry :) Za 1000 zł coś fajnego da się zbudować :] (z używanych części).

 

PS: Zajrzyj do mojej mini-recenzji - może Ci w czymś pomoże :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu, trzeba całą platformę wymieniać, ten komp ledwo staczał na nowe gry 3 lata temu, a co dopiero dzisiaj.Nawet jak zmienisz grafę to nowe gry wymagają w większości 2 rdzeniowych procesorów.Trzeba zmieniać całą platformę, musisz przygotować przynajmniej 1200zł.

Link to post
Share on other sites

Komputer ma z 5 lat, zasilacz od nowości i naprawdę nie było z nim problemu, tylko wysiadła wcześniejsza płyta główna (Gigabyte K8 Triton) i w serwisie wymienili mi na Asusa.

W te gry co chcę grać to działają, z tym że już Pro Evolution Soccer 2011 przycina i dla tej gry myślałem nad wymianą karty no ale dobra.

Na razie nie mam funduszy na nowy komputer. Jeżeli miałbym juz kupować nowy to myślałem już nad Intel i5, grafika GTX 460 itd ale potrzebowałbym na wszystko około 2300 PLN. Może na gwiazdkę :)

No dobra dzięki za opinie. Daruje sobie tą kartę i jeszcze trochę poczekam. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Kolego naprawdę żeby zacząć grać w najnowsze tytuły wystarczy niewiele ponad 1200zł, jak już przejdziesz na PCI-Express to będziesz miał nieograniczone możliwości rozbudowy kompa, nie trzeba od razu wywalać prawie 2.5K PLN.I polecam naprawdę platformę zbudowaną na procesorach AMD, chyba że masz dużo pieniędzy i chcesz co rok wymieniać platformę.

Link to post
Share on other sites

myślałem już nad Intel i5, grafika GTX 460 itd ale potrzebowałbym na wszystko około 2300 PLN.

Po co przepłacać 100 zł za Inlela? :) Procesory AMD Phenom II są znacznie tańsze i lepiej się podkręcają :)

 

Za 2300 zł masz na prawdę super komputer, ale można mieć go za znacznie mniej pieniędzy :] Dajesz 1500 zł i zaraz będziesz mieć super sprzęt :)

Link to post
Share on other sites

PCI- Express a mógłbyś podać przykład jakby to wyglądało za 1200 zika. Jaką potrzebowałbym płytę główną pod AMD tak jak piszesz? Nie znam się zbytnio na tym. Szczerze to nie patrzyłem na AMD ale pamiętam tylko, że mój pierwszy komputer miał procesor z AMD i był to bodajże Duron 750 i dawał radę :)

 

Nie wiem czy dokładnie o etn procesor AMD Ci chodziło ale rzeczywiście sporo tańszy jest od Intela i szybszy

 

http://allegro.pl/procesor-amd-phenom-q ... 82767.html

http://allegro.pl/intel-core-i5-760-4x2 ... 43993.html

Link to post
Share on other sites

Gigabyte GA-880GA-UD3H 330zł

 

Athlon II x3 440 250zł

 

Gigabyte HD5770 1GB 500zł

albo

Gainward GTX460 768MB 550zł

 

Ramy 2x2GB DDR 3 około 250

 

Zasilacz http://allegro.pl/coolermaster-extreme- ... 66011.html

 

110zł

 

No wyjdzie koło 1400, jak sprzedasz stare części to akurat 1200 :) Jak nie chcesz Crossfire to można jeszcze na płycie zaoszczędzić.

Link to post
Share on other sites

Zaglądaj zaglądaj :P nie pożałujesz :)

 

PS: Nie kupuj 3 rdzeniowego procesora - w dzisiejszych czasach trzeba już na te "tanie" 4 rdzenie postawić :]

Odradzam również producentów kart graficznych takich jak Palit, Zotac i Gainward - Najlepsze są z Gigabyte :)

 

Chyba sobie jaja robisz z tym zasilaczem :):P - jak kupować to tylko Corsair lub OCZ (ewentualnie BeQuiet, Entermax i Chieftec)
Link to post
Share on other sites

Chyba sobie jaja robisz z tym zasilaczem :):) - jak kupować to tylko Corsair lub OCZ (ewentualnie BeQuiet, Entermax i Chieftec)

Jak dołożysz się to na pewno poskłada się z Enermaxa.Czytałeś w ogóle temat??Napisał całość do 1200zł wiec co wyskakujesz z takim czymś??? :)

 

Odradzam również producentów kart graficznych takich jak Palit, Zotac i Gainward - Najlepsze są z Gigabyte :]

Bo ty taki masz??Nawet nie muszę spoglądać w twój profil bo dam sobie rękę obciąć że tak jest.

Link to post
Share on other sites

Lightning napisał(a):

Chyba sobie jaja robisz z tym zasilaczem :P :P - jak kupować to tylko Corsair lub OCZ (ewentualnie BeQuiet, Entermax i Chieftec)

 

 

Jak dołożysz się to na pewno poskłada się z Enermaxa.Czytałeś w ogóle temat??Napisał całość do 1200zł wiec co wyskakujesz z takim czymś??? :]

 

Tak się składa, że napisałem kilka propozycji :):)

 

Lightning napisał(a):

Odradzam również producentów kart graficznych takich jak Palit, Zotac i Gainward - Najlepsze są z Gigabyte :)

 

 

Bo ty taki masz??Nawet nie muszę spoglądać w twój profil bo dam sobie rękę obciąć że tak jest.

A co - Gigabyte to zła firma - powiedz - jak się postarasz to dostaniesz 3 lata gwarancji.

A jeśli mowa o kartach Gigabyte:

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/1308346

 

http://static3.skapiec.pl/1308346-1-1-0.jpg

 

Może powiesz, że to kiepska oferta? :P

Link to post
Share on other sites

Zaglądaj zaglądaj :P nie pożałujesz :)

 

PS: Nie kupuj 3 rdzeniowego procesora - w dzisiejszych czasach trzeba już na te "tanie" 4 rdzenie postawić :]

Odradzam również producentów kart graficznych takich jak Palit, Zotac i Gainward - Najlepsze są z Gigabyte :)

 

Chyba sobie jaja robisz z tym zasilaczem :):P - jak kupować to tylko Corsair lub OCZ (ewentualnie BeQuiet, Entermax i Chieftec)

Podaj mi racjonalne argumenty wyższości GB nad Zotac'iem - oprócz "posiadam GB" i Athlona X3, nad Athlonem X4 w grach - gdzie może 2, lub 3 tytuły wykorzystują więcej niż 2 jajka. A zasilacz Ostrowin podał dobry, dobry jak na ten przedział cenowy. Znajdź mi Enermaxa, BeQuiet'a, Corsaira za 109zł. Co do Chieftec'ów to jest to klasa średnia; to samo co Delty, Fortrony...

 

Tak mam PSU od Korsarza... 750-tkę - świetny, stabilny zasilacz - kosztował prawie 400zł. I raczej nie jest to dobra propozycja do maszyny za 1,2k.

 

Edit: Kilka propozycji może i napisałeś, ale nie do maszynki budżetowej za 1200zł. Kartę Gigusia chodź mam to w kwestii podkręcania wypadła najgorzej ze wszystkich 460 (źródło pclab). Ma szalenie kulturalne chłodzenie i atrakcyjną cenę, ale nie trudno znaleźć lepszą propozycję. Gdybym mógł podjąć wybór z pełnej gamy odmian GTX 460 brałbym Cyclone'a.

Link to post
Share on other sites

Podaj mi racjonalne argumenty wyższości GB nad Zotac'iem - oprócz "posiadam GB" i Athlona X3, nad Athlonem X4 w grach - gdzie może 2, lub 3 tytuły wykorzystują więcej niż 2 jajka. A zasilacz Ostrowin podał dobry, dobry jak na ten przedział cenowy. Znajdź mi Enermaxa, BeQuiet'a, Corsaira za 109zł. Co do Chieftec'ów to jest to klasa średnia; to samo co Delty, Fortrony...

Zlituj się - Gigabyte to niezawodna firma produkująca najwyższej jakości sprzęt nie licząc Asusa.

Co z tego, że na razie jest mało gier, które obsługują więcej niż 2 rdzenie? Za niedługo będzie ich mnóstwo warto zapłacić te 50 zł więcej :)

 

A zasilacz trzeba mieć dobrej firmy, bo inaczej będzie "amen" po kilku miesiącach.

Link to post
Share on other sites

Po co przepłacać 100 zł za Inlela? :) Procesory AMD Phenom II są znacznie tańsze i lepiej się podkręcają :P

A co to za głupoty?

 

PS: Nie kupuj 3 rdzeniowego procesora - w dzisiejszych czasach trzeba już na te "tanie" 4 rdzenie postawić :]

Odradzam również producentów kart graficznych takich jak Palit, Zotac i Gainward - Najlepsze są z Gigabyte :)

 

x3 w testach dawał radę.

Nie ma najlepszej firmy, jeśli chodzi o karty. Każda ma bardziej i mniej udane modele na koncie.

Chyba sobie jaja robisz z tym zasilaczem :):P - jak kupować to tylko Corsair lub OCZ (ewentualnie BeQuiet, Entermax i Chieftec)

Chieftec to niższa półka.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz trochę pieniędzy zainwestować to wstrzymaj się do początku przyszłego roku na premierę Sandy Bridge od Intela pod LGA 1155. W Twoim przypadku trzeba będzie pewnie wymienić dysk twardy, który sporo ograniczy możliwości nowego sprzętu więc całość rośnie Ci już do ~1700zł (zaproponowany zasilacz CM nie jest już pierwszej młodości i jakości także lepiej wziąć coś lepszego).

 

Procesory AMD Phenom II są znacznie tańsze i lepiej się podkręcają :)

AMD kręci się lepiej od Intel. You're kidding, right? Pogrążasz się swoimi wypowiedziami już nie po raz pierwszy.
Link to post
Share on other sites

Nie mówiąc już o tym, że zegar w zegar Intel jest wydajniejszy.

 

Zlituj się - Gigabyte to niezawodna firma produkująca najwyższej jakości sprzęt nie licząc Asusa.

Co z tego, że na razie jest mało gier, które obsługują więcej niż 2 rdzenie? Za niedługo będzie ich mnóstwo warto zapłacić te 50 zł więcej :)

No, nie licząc Asusa, MSI, Evgi i innych producentów, to tak. Gigabyte jest najlepszy.

Link to post
Share on other sites

A zasilacz trzeba mieć dobrej firmy, bo inaczej będzie "amen" po kilku miesiącach.

CoolerMaster ci z pewnością nie wybuchnie; to nie Tracer. Niektórym chyba pojęcie solidnego zasilacza (Delta) myli się z zasilaczem "ultra high-end'owym" (Corsair, Enermax).

 

kubbak: Ten typ tak ma; dla niektórych wszystko co mają w PC, lub jest tej samej firmy, albo bardzo zbliżone jest najlepsze :))

Link to post
Share on other sites

AMD kręci się lepiej od Intel. You're kidding, right? Pogrążasz się swoimi wypowiedziami już nie po raz pierwszy.

Może zaraz napiszesz, że odblokowany mnożnik to "pic na wodę" czy tak? Sam się mocno pogrążasz - nie wszystkich stać na drogie Intele (zresztą po co przepłacać).

 

Co do kart graficznych to rzeczywiście zapomniałem o MSI - również warto :)

 

 

Jeżeli chcesz trochę pieniędzy zainwestować to wstrzymaj się do początku przyszłego roku na premierę Sandy Bridge od Intela pod LGA 1155.

 

A wiesz ile go to wyjdzie? :):P Bez jaj :P On ma ograniczony budżet.

 

kubbak: Ten typ tak ma; dla niektórych wszystko co mają w PC, lub jest tej samej firmy, albo bardzo zbliżone jest najlepsze :P)

Właśnie zobaczyłem co to za super kompa masz :)

A tak w ogóle to czekam na jedną informację od was - na temat tego jak firma Gigabyte "jest kiepska" :P Ja jakoś do maksimum wykorzystuję swój sprzęt (podkręcam na max, często gram na OC) i jeszcze nic nie wybuchło :]

Link to post
Share on other sites

kogo obchodz sposob podkrecania , czy mnoznik odblokowany czy zamkniety na zasowke czy zasypany workiem ziemi to bez znaczenia liczy sie chyba procentowy przyrost mozliwosci uzysku a nie jakis mnoznik i sposob prowadzenia OC - zejdz na ziemie nie nie siej propagandy jednych firm kosztem innych (glownie dla tego ze sytuacja sie wciaz zmienia i nic nie jest stalym wiec proponowalbym czesciej wypowiadac sie o danym produkcie a znacznie zadziej o firmach bo widze masz spora tendencje do uogolniania)

Link to post
Share on other sites

A może użytkownika GrubaZ to obchodzi :)

Sam zejdź na ziemię - proponuję porządny i niezawodny sprzęt, za który nie najwięcej zapłaci i będzie miał pewność, że pogra spokojnych parę lat.

 

PS: Na dzień dzisiejszy to do gier nawet 2 rdzeniowy procesor wystarczy :] Ale za 2 lata z nowymi grami będzie spory problem :)

Link to post
Share on other sites

Może zaraz napiszesz, że odblokowany mnożnik to "pic na wodę" czy tak?

Dokładnie tak. Odblokowany mnożnik jest przydatny tylko do eX OC. No ale tak, zapomniałem o tym gigantycznym przyroście 17% przy OC Phenomów X4 (i5 czy i7 bez większych problemów robią 50%). Także faktycznie AMD kręci się lepiej od Intela :)

Dodatkowo 2660MHz Intela => 3400MHz AMD.

 

A wiesz ile go to wyjdzie? :]:P Bez jaj :) On ma ograniczony budżet.

A Ty wiesz ile SB będzie kosztować? Może podzielisz się z nami tą informacją?

 

kubbak: Ten typ tak ma; dla niektórych wszystko co mają w PC, lub jest tej samej firmy, albo bardzo zbliżone jest najlepsze :))

No cóż z roku na rok jest coraz gorzej. Pokolenie neo rocks!
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...